|

با این آمار امید ایران به بردن قطر بیشتر شد!

ایران در مرحله نیمه نهایی جام ملت های آسیا برابر قطر قرار می گیرد.

لینک کوتاه کپی شد

در چارچوب مرحله نیمه نهایی جام ملت های آسیا، ایران و قطر به مصاف هم می روند.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از طرفداری؛ ایران از لحاظ آماری از قطری ها جلوتر است و شانس بیشتری برای پیروزی در این دیدار دارد. در ادامه برخی از آمارهای به دست آمده از این بازی را می خوانید:

  1. این سومین تقابل ایران و قطر در جام ملت‌های آسیا است. ایران هر دو رویارویی قبلی را بدون گل خورده برده است؛ اولین برد با نتیجه 2-0 در گروهی 1988 رقم خورد و برد بعدی با نتیجه 1-0 در جام ملت‌های 2015 به دست آمد.
  2. در آخرین تقابل ایران و قطر در اکتبر 2023، ایران با گل‌های سردار آزمون، علیرضا جهانبخش و حسین کنعانی (2) با حساب 4-0 پیروز شد.
  3. ایران در 6 بازی اخیرش مقابل قطر برنده شده و در این 6 بازی، 11 گل زده و 1 گل خورده است. 
  4. این نهمین حضور ایران در نیمه‌نهایی جام ملت‌های آسیا است و بیش از هر تیمی در قاره کهن به این مرحله راه یافته است. اگرچه ایران در 6 تلاش اخیرش برای صعود به فینال، ناکام بوده است. 
  5. قطر نهمین تیمی در قاره آسیا است که برای دو دوره متوالی به مرحله نیمه‌نهایی می‌رسد. 
  6. قطر در هشت دیدار حذفی جام ملت‌های آسیا هرگز در گلزنی ناکام نبوده است. از میان تیم‌هایی که حداقل 6 بازی حذفی در جام ملت‌های آسیا انجام داده‌اند، هیچ تیمی غیر از قطر رکورد گلزنی 100% نداشته است. 
  7. سردار آزمون در سه بازی اخیرش در جام ملت‌های آسیا گلی نزده است؛ این طولانی‌ترین روند گل نزدن مهاجم ایرانی در این تورنمنت است. اگرچه آزمون در 3 بازی اخیرش 3 پاس گل داده که دو پاس گل بیش از 11 بازی پیش از این است.

 

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی