|

فوری؛ رقم عیدی و حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی اعلام شد

جزئیات مبلغ عیدی و حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی ، لشکری و کشوری اعلام شد.

لینک کوتاه کپی شد

حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی ، لشکری و کشوری در سال ۱۴۰۳ با افزایش ۲۰ درصدی همراه خواهد شد.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن، هادی طحان نظیف، سخنگوی شورای نگهبان، درباره بررسی بودجه اظهار کرد: در بند س تبصره ۶، مقررات مربوط به متناسب سازی حقوق بازنشستگان مطرح شده بود و از افزایش یک درصدی مالیات بر افزوده جهت تأمین این افزایش استفاده شده بود. این مقررات توسط شورای نگهبان تأیید شده و مغایر با موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد.

عیدی بازنشستگان برای سال جاری به مبلغ ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین شده است. این مبلغ در سال ۱۳۹۰ با میزان ۳۵۰ هزار تومان شروع شده بود و تا سال ۱۳۹۶ با افزایش تورم افزایش یافته بود، اما پس از آن، افت ناشی از تورم در این مبلغ رخ داده است.

جزئیات حقوق بازنشستگان ۱۴۰۳: در تبصره ۱۵ که به حقوق و مزایا کارکنان دستگاه‌های اجرایی و بازنشستگان اختصاص دارد، میزان افزایش حقوق‌ها و دیگر مزایا برای سال آینده مشخص شده است.

در ردیف ۱ بند (الف) تبصره ۱۵ که تصویب شده است، ضریب حقوق گروه‌های مختلف حقوق بگیران و بازنشستگان، وظیفه بگیران، مشترکان صندوق‌های بازنشستگی کشوری و لشکری و سایر صندوق‌های بازنشستگی وابسته به دستگاه‌های اجرائی به میزان ۲۰ درصد افزایش یافته است.

بازنشستگان تامین اجتماعی و لشکری و کشوری/ حقوق بازنشستگان و وظیفه بگیران مشمول صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی و نیرو‌های مسلح و سایر صندوق‌های وابسته به دستگاه‌های اجرایی متناسب با سنوات خدمت به میزان ۹۰ میلیون ریال تعیین می‌شود.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی

نیازمندی‌ها