|

آیا عیدی ۱۴۰۲ مددجویان بهزیستی پرداخت می شود؟

با نزدیک شدن به ماه‌های پایانی سال ۱۴۰۲، گمانه‌زنی‌ها برای پرداخت یا عدم پرداخت عیدی مددجویان سازمان بهزیستی کشور افزایش یافت.

لینک کوتاه کپی شد

تنها یک ماه تا موعد واریز عیدی و پاداش کارکنان و کارگران باقی مانده و تا سال‌های قبل مرسوم بوده است که مددجویان سازمان بهزیستی نیز مبلغی را تحت عنوان «عیدی» دریافت کنند.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از شهرآرانیوز، در قانون، چه مباحث اداری و چه قانون حمایت از حقوق معلولان چیزی به اسم عیدی مددجویان نداریم و آنچه تا سال‌های گذشته برای این قشر واریز می‌شد، در واقع همان مستمری مددجویان بود. در واقع سازمان بهزیستی به‌جای تخصیص اعتبار پرداخت ۱۲ ماه مستمری، ۱۳ ماه مستمری را پیش‌بینی می‌کرد که این مسئله در پایان سال گذشته توسط دولت لحاظ نشد.

سازمان برنامه‌ و بودجه در توجیه قطع عیدی مددجویان سال ۱۴۰۱ عنوان کرده بود نه سازمان بهزیستی و نه کمیته امداد، ردیف بودجه‌ای تحت عنوان عیدی ندارند و با همین دلیل، مستمری ناچیز پایان سال را قطع کرد که پس از اعتراض گسترده مددجویان، پس از عید نوروز مبلغی معادل نصف مستمری تک نفره را برای مددجویان واریز کرد.

اینک مشخص نیست برای سال جاری آیا سازمان برنامه و بودجه بازهم جلوی پرداخت مستمری در قالب عیدی را خواهد گرفت یا مجددا این مبلغ مانند سال‌های اخیر واریز خواهد شد.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی