|

مشکلات استقلال در نقل و انتقالات

استقلال و نکونام کار سختی در نقل و انتقالات تابستان سال ۱۴۰۳ پیش رو دارند.

لینک کوتاه کپی شد

3 هفته از لیگ مانده و استقلال همچنان با حفظ اختلاف یک امتیازی خود با پرسپولیس صدرنشین لیگ است و مدعی شماره یک قهرمانی به حساب می‌آید. آبی‌ها درحالی متمرکز روی بازی‌های باقی مانده و کسب عنوان قهرمانی هستند که باید از حالا نیم نگاهی به فصل آینده و حضوری پرقدرت در لیگ نخبگان آسیا داشته باشند. استقلال فارغ از هر نتیجه ای که در ۳ هفته پایانی کسب کند، در صورت گرفتن مجوز حرفه ای می‌تواند در بالاترین سطح رقابت‌های باشگاهی در آسیا حضور پیدا کند. از همین رو باشگاه استقلال و جواد نکونام از همین حالا به فکر نقل و انتقالات تابستانی هم هستند.

به گزارش «شایانیوز»  و به نقل از صدآنلاین؛ جواد در آخرین کنفرانس خبری خود بعد از بازی مقابل فولاد در خصوص نقل و انتقالات هم صحبت‌هایی انجام داد و ضمن انتقاد از قانون فدراسیون فوتبال مبنی بر سهمیه بزرگسال تیم‌ها که تنها می‌توانند ۱۹ بازیکن داشته باشند، گفت: «تمام بازیکنانی که در تیم ما هستند قطعاً همه آن‌ها به خاطر مردانگی که کردند در تیم می‌مانند؛ مگر اینکه بازیکنی بخواهد جدا شود. ما لیست خالی داریم و باتوجه به مصدومیت‌ها و اتفاقاتی که افتاده لیست‌مان جا دارد و امیدوارم که بتوانیم بازیکنان بیشتری داشته باشیم. برای مثال ما با ۱۹ بازیکن بزرگسال چطور می‌توانیم در آسیا بازی کنیم؟ امیدوارم که قانون درست شود. بازیکنان ما به خاطر کار بزرگی که انجام 3 دادند من از همه آن‌ها درخواست می‌کنم و به باشگاه‌ هم اعلام می‌کنم که بمانند.»

نکونام درحالی این صحبت‌ها را مطرح کرد که فعلا خبری مبنی بر تغییر قوانین نقل و انتقالاتی نیست. از همین رو نکونام و مدیران استقلال کار سختی برای بستن یک تیم قدرتمند خواهند داشت و وارد یک دو راهی بسیار سخت خواهند شد. لیست بزرگسال استقلال همین حالا پر است و ۱۹ بازیکن در این لیست حضور دارند. تنها مهدی مهدی‌پور از لیست بزرگسال استقلال مصدوم است و ممکن از فهرست آبی پوشان برای نیم فصل نخست فصل آینده کنار گذاشته شود. در صورت کنار گذاشته شدن مهدی‌پور، آرتور کوین یامگا و رضا میرزایی دو بازیکنی هستند که در لیست انتظار قرار دارند و با پایان دوران مصدومیتشان می‌توانند به لیست آبی‌ها برگردند.در کنار این نفرات، بازیکنانی مثل امیرعلی صادقی، سامان تورانیان، محمد حسین زواری، محمدجواد کیا و محمدرضا خالدآبادی هم در فصل آینده وارد سهمیه بزرگسال خواهند شد و همین موضوع کار استقلال را سخت خواهد کرد.با احتساب این ۵ بازیکن و همچنین یامگا و میرزایی، در صورتی که نکونام بخواهد همه نفراتش را برای فصل بعد در اختیار داشته باشد، استقلال ۲۶ بازیکن خواهد داشت. این درحالیست که این تیم فقط می‌تواند ۱۹ بازیکن بزرگسال داشته باشد. ضمن اینکه جواد به طور حتم در فکر تقویت تیمش هم خواهد بود و نیاز به بازیکن جدید خواهد داشت. به این ترتیب یا نکونام باید قید خیلی از بازیکنان فعلی تیمش را برای فصل آینده بزند تا بتواند بازیکنان جدیدی به خدمت بگیرد و یا اینکه از خواسته خود مبنی بر تمدید با اکثر نفرات فعلی کوتاه بیاید.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

دنیای سلبریتی ها

عصر تکنولوژی

نیازمندی‌ها