|

استقلال می تواند مجوز حرفه ای کسب کند؟

استقلال بر اساس حکمی که از سوی CAS در تابستان سال جاری صادر شده، باید 500 هزار دلار بابت انتقال محمد محبی به باشگاه سانتاکلارا پرداخت کند.

لینک کوتاه کپی شد

این مشکل جدید باشگاه استقلال را می‌توان محصولی از چند دوره قبلی باشگاه دانست که علاوه بر نوع قرارداد بسته شده، ارائه فیش جعلی به سانتاکلارا، بلوکه شدن پول در صرافی و همچنین نحوه دفاع در دادگاه حکمیت ورزش باعث شد در نهایت استقلال به خاطر یک پرونده ساده محکوم به پرداخت ۵۰۰ هزار دلار شود.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از فارس؛ اولین مساله در این ماجرا، نوع قراردادی است که به طرف خارجی اجازه می‌دهد در صورت پرداخت نشدن قسط، بازیکن را برگرداند و از باشگاه ایرانی نیز طلب خسارت کند!مورد بعدی ارائه فیش جعلی به سانتاکلارا بود که باعث بدبینی این باشگاه شد و آن‌ها از همکاری‌های بعدی که می‌توانست این گره کور را باز کند، سر باز زدند.بااینحال باشگاه استقلال در دوره فتح الله‌زاده اقدام به پرداخت این بدهی کرد اما چون تنها ۹۰ هزار دلار به حساب طرف مقابل نشست و ۱۴۰ هزار دلار بلوکه شد، بازهم آبی‌ها موفق به تسویه بدهی ۲۳۰ هزار دلاری نشدند.

هرچند که فیفا دلایل استقلال و تلاش این باشگاه برای تسویه حساب با باشگاه پرتغالی را پذیرفت و اعلام کرد باید تکلیف ۱۴۰ هزار دلار مشخص شود اما سانتاکلارا این رای فیفا را قبول نداشت و به همین خاطر پرونده را به دادگاه CAS برد.ضمن اینکه گفته می‌شود پس از این اتفاق، توافقی با صرافی صورت گرفته اما با اینحال هنوز تکلیف ۱۴۰ هزار دلار بلوکه شده باشگاه مشخص نیست.

پس از ارجاع پرونده به دادگاه CAS با وجود اینکه مدیران وقت باشگاه اطمینان خاطر دادند که در این ماجرا پیروز می‌شوند و خطری وجود ندارد اما این اتفاق نیفتاد و در نهایت یک بدهی ساده، تبدیل به جریمه‌ای سنگین برای آبی‌های تهران شد. البته تیم حقوقی وقت را هم نمی‌توان خیلی در این مساله مقصر دانست چرا که نوع قرارداد بسته شده و اتفاقات رخ داده در این ماجرا، دستِ بالا را به باشگاه سانتاکلارا می‌داد.

به هرترتیب باشگاه استقلال تا ۱۰ فروردین باید برای تسویه این بدهی اقدام و رضایت باشگاه پرتغالی را کسب کند تا مشکلی برای دریافت مجوز حرفه‌ای به وجود نیاید اما هنوز این سوال مطرح است که چه کسی پاسخگوی ارائه فیش جعلی به طرف پرتغالی و زیانی که یک مجموعه دولتی و بیت المال از این ماجرا دیده، خواهد بود؟ضمن اینکه قراردادهای بسته شده در آن زمان، تبدیل چالشی بزرگ برای استقلال شد که هنوز هم این باشگاه را درگیر مشکلات ریز و درشت می‌کند و حتی ممکن است در سال‌های بعد هم این مشکلات ادامه داشته باشند.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

دنیای سلبریتی ها

عصر تکنولوژی

نیازمندی‌ها