|

اپل

اعضای پرو آیفون 14 نسبت به نسل گذشته به طرز قابل توجهی بهبود خواهند یافت

افشاگری های جدید از سری پرچمدار آینده ی آیفون، حاکی از آنند که آیفون 14 نسبت به نسل ها قبلی خود به طرز قابل توجهی ارتقا پیدا خواهد کرد.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- طی چند ماه گذشته سری آیفون 14، پرچمداران آینده ی اپل، بسیار خبر ساز بوده است و درست از بعدِ رونمایی سری آیفون 13 تاکنون با وجود آنکه زمان زیادی تا رونمایی آن ها باقی است برخی از مشخصات و ویژگی های آن ها فاش شده است.

براساس گزارشی که به تازگی Gizmochina به نقل از تحلیلگر مینگ چی کیو منتشر کرده است به نظر می رسد که سری جدید آیفون قرار است با تغییرات شگرفی نسبت به نسل های پیشین عرضه شود، این تحلیل گر اشاره می کند که تغییرات فوق در نسخه های پرو این سری یعنی آیفون 14 پرو و 14 پرو مکس عمده تر خواهد بود.

بر اساس ادعای این تحلیل گر دو عضو رده بالای سری آیفون 14 به تراشه آینده ی اپل A16 مجهز خواهند شد در  حالی که دیگر مدل های این سری همچنان به پردازنده ی A15 تکیه خواهند کرد. از طرفی دیگر با توجه به گفته های این تحلیل گر تمامی اعضای آیفون 14 دارای 6 گیگابایت رم خواهند بود که در مقایسه با آیفون های فعلی برای دو نسخه ی پرو تفاوت به حساب نمی آید اما برای اعضای دیگر که در حال حاضر 4 گیگابایت رم را ارائه می دهند یک پیشرفت خواهد بود. با این حال، مدل های پرو در سری آیفون 14 دارای رم LPDDR5 خواهند بود در حالی که مدل های استاندارد از رم LPDDR4X استفاده می کنند.

Apple iPhone 14

پیش از این نیز اخباری منتشر شده است که می دانیم بر روی صفحه نمایش آیفون 14 پرو و 14 پرو مکس طراحی پانچ کپسولی میزبان دوربین سلفی و سنسور تشخیص چهره خواهد بود اما مدل های معمولی همچنان از ناچ قدیمی استفاده خواهد کرد. به طور معمول اپل چنین تفاوت هایی را بین اعضای یک سری خود قائل نمی شود اما ظاهرا این بار داستان فرق می کند و اپل در حال آزمایش هسته‌های داخلی متفاوتی برای مدل‌های آیفون خود است.

برای اینکه مطمئن شویم تا چه حد از این اخبار صحت دارند باید همچنان در انتظار تائیدیه های رسمی غول فناوری کوپرتینویی بمانیم اما مطمئنا هرچه به زمان عرضه و رونمایی نزدیک تر شویم اخبار بیشتری را در این رابطه به دست خواهیم آور.

برای اطلاع از به‌ روزترین اخبار خودرو و تکنولوژی صفحه عصر تکنولوژی ما را دنبال کنید.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی