|

ترفندهای خوشمزه تر شدن باقالی پلو؛ از نحوه فریز کردن باقالی تا پختش با باقالی خشک و ناپز

برای درست کردن یه باقالی پلوی خوشمزه باید در درجه اول باقالی خوب و کیفیتی تهیه کنید و بتونید طوری بپزیدِش که اولا لِه یا سفت نشه.

لینک کوتاه کپی شد
1

شایانیوز- باقالی پلو یکی از خوشمزه ترین غذاهای ایرانیست که در کنار زرشک پلو با مرغ پای ثابت مهمونیا و مجالسِ. برای درست کردن این پلوی خوشمزه به برنج، باقالی سبز، شوید، انواع گوشت مثل گوشت مرغ، بوقلمون، گوشت ماهیچه یا گردن گوسفند یا گوساله، گوشت ماهی و یه سری ادویه و چاشنی نیاز دارید.

برای درست کردن یه باقالی پلوی خوشمزه باید در درجه اول باقالی خوب و کیفیتی تهیه کنید و بتونید طوری بپزیدِش که اولا لِه نشه ثانیا سفت و دندون گیر هم نباشه. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا ویژگی های باقالی خوب، نحوه فریز کردن و پختش رو بهتون بگیم.

باقالی رو اینجوری فریز کنید

موقع خرید باقالی حتما باقالی هایی رو تهیه کنید که پوست سبز رنگی دارن. سعی کنید باقالی رو به مدت طولانی فریز نکنید چرا که باعث تغییر رنگ و طعمش میشه. یکی از راه کارهایی که باعث میشه ماندگاری باقالی فریز شده بالاتر بره تکنیک آب گردانی است. به این صورت که بعد از اینکه باقالی رو تمیز کردید قابلمه ای رو تا نیمه از آب پر کنید وقتی جوش اومد یک قاشق مرباخوری جوش شیرین بهش اضافه کنید بعد باقالی ها رو 1 دقیقه در آب در حال جوش قرار بدید بعد آبکش کنید و در آب سرد که تکه های یخ توش ریختید بریزید.

Bean-rice

گاهی اوقات باقالی ها ناپز هستند این باقالی ها هر چقدر که روی حرارت بمونن پخته نمیشن بنابراین بهترِ از خوردنش صرف نظر کنید چون در این صورت زحماتتون هدر میره و غذای دلچسبی نخواهید داشت. به گزارش شایانیوز اگه خواستید از باقالی خشک استفاده کنید باید 3 تا 4 ساعت قبل از استفاده خیسش کنید و بعد به صورت جداگانه بپزید در این صورت باید برنج رو هم جدا آبکش کنید و بعد باقالی پخته و آبکش شده رو با برنج آبکش شده مخلوط کنید و باقی مراحل را طی کنید.

برای پخت باقالی پلو با باقالی تازه وقتی برنج رو روی حرارت گذاشتید 4 دقیقه بعد باقالی‌های آبکش کرده رو بهش اضافه کنید. در دقیقه آخر قبل از آبکش کردن برنج، شوید تازه خرد شده رو هم بهش اضافه کنید و آرام هم بزنید تا مواد با هم مخلوط بشن.

اگر دوست دارید آشپزی های ما رو دنبال کنید به صفحه آشپزی شایانیوز سر بزنید.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

  • خانم غدیری ارسالی در

    سلام ازنکات آشپزی خیلی تشکرمی کنم اگرپرورش گیاهان وگلهای آپارتمانی راهم بگنجانیدخیلی لطف می کنید

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی