رشد بهتر مو

آیا می دانستید آب پیاز برای رشد مو مفید است؟

همه مردم از خواص بی نظیر پیاز برای سلامتی آگاه هستند اما آنچه غالبا نمی دانند تاثیر آب پیاز بر حفظ زیبایی و سلامت موها می باشد.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- آب پیاز؛ ممکن است کمی عجیب به نظر بیاید اما در رابطه با آن اشتباه نکنید درست است که طعم عجیبی دارد و بوی خوبی هم ندارد اما می تواند معجزه کند. از نظر سلامتی، مصرف منظم این آبمیوه می تواند همه چیز را، از کاهش کلسترول و تنظیم قند خون گرفته تا کاهش علائم مرتبط با افسردگی و مبارزه با سرماخوردگی، تحت تاثیر خود قرار دهد.

اما نکته ای که بیشتر مردم از آن بی خبرند این است که آب پیاز یک معجون زیباییِ کاملا طبیعی است. ویتامین C موجود در آن باعث می شود که بدن شما کلاژن بیشتری تولید کند که به نوبه خود در حفظ زیبایی و سلامت شما تاثیر گذار می باشد و پوست شما را جوان و شاداب نگه می دارد.

و حالا می خواهیم به شما بگوییم که اگر به دنبال چیزی هستید که فولیکول‌های موی شما را تغذیه کند، رشد موهایتان را تحریک کند و همچنین در بلند شدن موهایتان تاثیر گذار باشد، آب پیاز می تواند هر سه کار را انجام دهد. همان طور که قبلا اشاره کردیم، آب پیاز معجزه می کند.

Make-Your-Hair-look-well

چرا باید آب پیاز را امتحان کنید؟

به لطف تمام ویتامین ها و مواد معدنی که در آب پیاز وجود دارد، می تواند برای مو و پوست سر شما بسیار مغذی و مفید واقع شود. برخی از این مواد مغذی عبارتند از:

  • ویتامین C
  • کلسیم
  • آهن
  • اسید فولیک
  •  آنتی اکسیدان ها
  • کورستین

علاوه بر این آب پیاز خاصیت ضد التهابی نیز دارد. یک مزیت بی نظیر دیگر که شما با مصرف آب پیاز بدست خواهید آورد این است که چنانچه پیاز غذایی ضد قارچ است، در جلوگیری از شوره سر نیز موثر خواهد بود. اگر نمی دانید باید به شما بگوییم که شوره سر در حقیقت ناشی از یک قارچ می باشد.

Healthy-hair

اما شاید بهترین عنصری که پیاز برای افزایش کیفیت موهای شما دارد، گوگرد است. از آنجایی که موهای ما بیشتر از پروتئینِ کراتین تشکیل شده است و بسیاری از مواد تشکیل دهنده کراتین گوگرد است، طبیعی است که استفاده از آب پیاز برای سلامت موها بسیار مفید خواهد بود، و به استحکام و بلند شدن تارهای مو کمک خواهد کرد.

اما چطور این اتفاق رخ می دهد؟ اساسا موهای ما سه فاز مختلف را تجربه می کنند. مرحله آناژن زمانی است که موهای ما واقعا رشد می کنند، مرحله دوم، فاز کاتاژن، زمانی است که موی ما خواب است، یعنی رشد متوقف می شود، و نهایتا فاز تلوژن، زمانی است که موهای ما می ریزند. بدن به طور طبیعی مقدار مشخصی گوگرد تولید می کند اما زمانی که شما مکمل گوگرد مصرف می کنید یا آب پیاز را به موهایتان میزنید رشد بیشتر مو را تحریک می کند و فاز اول را گسترش می دهد تا بتوانید موهای بلندتری داشته باشید.

Healthy hair

از طرفی دیگر همان طور که اشاره کردیم استفاده از آب پیاز به تولید کلاژن کمک می کند خب، کلاژن به ایجاد سلول های پوستی سالم کمک می کند. بنابراین، وقتی صحبت از موها می شود، به این معناست که امکان سلامت فولیکول های مو و حتی رشد مجدد مو در مناطق نازک و حتی طاس وجود دارد.

برای زندگی ای بهتر، صفحه زندگی سالم ما را دنبال کنید.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی