رشد بهتر مو

هفت روش ساده و باورنکردنی که به رشد بهتر مو کمک می کند

 Unusual Ways to Make Your Hair Grow Faster

ما چند راه کار ساده را به شما معرفی می کنیم که نه تنها در حفظ سلامت موهای شما موثر خواهند بود بلکه به رشد بهتر آنها نیز کمک خواهند کرد.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- روند رشد مو می تواند بیشتر از آنچه انتظار می رود چالش برانگیز و حتا کند باشد، گاهی به نظر می رسد که هر کار ممکن را انجام داده اید اما پیشرفت چندانی صورت نگرفته است. از طرفی دیگر وقتی صحبت از مراقبت های مربوط به مو می شود قطعا می دانید که هیچ دستورالعمل ثابتی وجود ندارد و به راحتی ممکن است آنچه برای دوست شما مفید و تاثیر گذار عمل کرده است برای شما چندان موثر واقع نشود. با این اوصاف چند راه کار ساده و بی دردسر وجود دارد که علاوه بر این که در حفظ و نگهداری از موهایتان به شما کمک می کنند در تسریع روند رشدشان نیز تاثیر گذار می باشند. ما قصد داریم تا چند نمونه از این راه کارهای ساده را با شما به اشتراک بگذاری.

هفت ترفند مراقبتی مو:

1.موهای خود را خشک نکنید

بدون شک سشوار به شما کمک می کند که در کمترین زمان ممکن موهای خود را خشک کنید و به آنها حالتی زیبا دهید اما باید در نظر داشته باشید که استفاده زیاد از سشوار، می تواند موهای شما را آسیب پذیر، ضعیف و مستعد شکستن نماید. از آنجایی که یک سشوار گرمای شدید و متمرکز را مستقیماً روی موهای شما می دمد، باعث می شود موهای شما بلافاصله رطوبت زیادی را از دست بدهند. موهای کم آب به راحتی می شکنند و نمی توانند آنقدر بلند شوند. اگر می خواهید موهایی بلند و سالم داشته باشید زمان آن رسیده است که به موهای خود استراحت دهید و استفاده از سشوار و هرگونه ابزار حالت دهنده ی دیگر را که از گرمای زیاد استفاده می کند کنار بگذارید.

Air dry your hair

2.روبالشتی های پنبه ای را کنار بگذارید

تعویض روبالشتی های نخی با بالشت های ابریشمی می تواند کیفیت کلی موهای شما را بهبود بخشد و به رشد سریع تر موهای شما کمک کند. الیاف پنبه باعث ایجاد اصطکاک می شود که به نوبه خود موهای شما را ضعیف کرده و رطوبت طبیعی آن را از بین می برد. ابریشم سطح بسیار صاف تری دارد و به موهای شما اجازه می دهد هنگام خواب روی آن سر بخورند و به کاهش شکستگی و شکافتن انتهای مو کمک می کند.

Silk pillowcases

3.روش وارونگی را امتحان کنید

ممکن است در اینترنت تا به حال چندیدن بار به نام روش وارونگی برخورد کرده باشید، خب قبل از هرچیز باید به شما بگوییم که هیچ تائیدیه ی علمی در ارتباط با تاثیر گذاری این روش وجود ندارد اما افرادی که آن را امتحان کرده اند غالبا تایید می کنند که از آن نتیجه گرفته اند. به هر حال امتحان کردن آن ضرری ندارد. از طرفی دیگر ما میدانیم که آویزان کردن سر خود به صورت وارونه جریان خون را در پوست سر افزایش می دهد که به این ترتیب می تواند رشد مو را تحریک کند. استفاده از این روش در حالی که موهای خود را قبل از آن با روغن های اثر بخش چرب کرده اید و سر خود را ماساژ داده اید می تواند به شما در دستیابی به موهای بلند و سالم کمک نماید.

Inversion-Method

4.قبل از خواب موهای خود را شانه کنید

اگرچه گاهی اوقات شانه زدن موها قبل از خواب می تواند کار سختی به نظر بیاید به ویژه زمان هایی که بسیار خسته هستید اما، تنها چند دقیقه برس زدن موها پیش از خواب می تواند در حفظ سلامتی آنها بسیار تاثیر گذار باشد. برس زدن موهایتان به شما این امکان را می دهد که روغن های پوست سرتان را روی موهایتان پخش کنید و آن ها را به طور طبیعی هیدراته و تغذیه کنید. از آنجایی که موهای خشک بیشتر در برابر آسیب و شکستگی آسیب پذیر هستند، می توانند از رشد موهای شما جلوگیری کنند.

Brush your hair before going to bed

5.موهای خود را نوک گیری کنید

حتا اگر می خواهید موهای خود را بلند کنید باز هم باید هر چند وقت یکبار موهای خود را کوتاه کنید. مسئله اینجاست که فقط چند سانت کوتاه کردن موها می تواند به سلامت و ضخیم شدن تار موهای شما کمک کند و شما را از شر قسمت های آسیب دیده خلاص کند.

trim your hair regularly.

6.موهایتان را بیش از حد شانه نزنید

درست مانند هر عمل مراقبتی دیگر، شانه زدن موها نیز اصولی دارد. مشخص است که شانه زدن موها به تحریک پوست سر کمک می کند و باعث رشد مو می شود، اما متخصصان بر این باورند که شانه زدن بیش از حد نیز می تواند منجر به ریزش مو شود. به همین دلیل توصیه می کنند که بیشتر از دو بار در روز، موهای خود را شانه نزنید.

brush your hair too often

7.ابدا با موهای خیس نخوابید

مطمئنا برای همه ی ما دست کم یکبار پیش آمده است که شب دوش گرفته ایم و آنقدر خسته بوده ایم که با موهای خیس به تخت رفته ایم، اما باید بدانید که اگر این رفتار به یک عادت تبدیل شود بیشتر از آنچه که فکرش را بکنید می تواند به موهایتان آسیب برساند. زمانی که موها خیس هستند، بسیار ضعیف و آسیب پذیر می باشند به همین دلیل بسیار هم مستعد آسیب هستند علاوه بر این گرمای سر و رطوبت طولانی مدت موهای شما باعث ایجاد باکتری هایی می شود که باعث شوره سر می شوند.

sleep with wet hair

به خاطر داشته باشید که علاوه بر تمامی راه کار های ساده و دشوار برای حفظ سلامت و رشد بهتر موها، تغذیه ی مناسب، نوشیدن آب به مقدار کافی و خواب با کیفیت و کافی، تاثیر غیر قابل انکار و باور نکردنی دارند درنتیجه قبل از هرچیز باید به سبک زندگی خود بپردازید.

آیا شما راه کار ساده و بی دردسر دیگری را می شناسید که می تواند در تسریع رشد مو موثر عمل کند؟

برای زندگی ای بهتر، صفحه زندگی سالم ما را دنبال کنید.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی