|

کاهش وزن اما به روش درست

افسانه هایی که در رابطه با کاهش وزن باورشان کرده ایم؛ باورهای غلط را دور بریزید

وقتی مسئله ای در بین مردم شایع می شود باید انتظار شایعات و گفته های غلط را هم داشته باشیم، اما از طرفی باید مراقب بود که گرفتار آنها نشویم

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- این روزها خوشبختانه یا متاسفانه کاهش وزن به یکی از اصلی ترین مسائلی تبدیل شده است که ذهن افراد را به خود درگیر کرده است و افراد زیادی برای زیبایی و رسیدن به اندام ایده آل خود همیشه به دنبال راه هایی هستند که بتوانند وزن خود را کاهش دهند اما جدای از این افرادی هم هستند که کاهش وزن برای آن ها یک پروسه درمان است و هر طور که شده باید به آن دست یابند، اما این یک واقعیت است که کم کردن وزن کار چندان راحتی نیست و نیا مند صبر و البته تلاش زیاد می باشد برای همین هم هست که ما مدام در رابطه با راه های کاهش وزن میشنیوم، آن قدر شنیده ایم که دیگر تشخیص واقعیت از داستان دشوار شده است.

وقتی که شما به هر دلیلی تصمیم میگرید که وزن خود را کم کنید معمولا دیگر به هر ایده و تجربه ای که می شنوید اعتماد می کنید و سعی می کنید تا با امتحان کردن آن ها زود تر به هدف خود دستیابید اما این اصلا کار درستی نیست چراکه بی شما ر داستان و افسانه در رابطه با کاهش وزن وجود دارد که نه تنها کاربردی نیستند و تاثیری نخواهند داشت بلکه حتا ممکن است در مواردی باعث آسیب به شمات نیز بشوند و یا دست کم روند کاهش وزن را برای شما کند و دشوار کنند.

افسانه های غلط در رابطه با کاهش وزن

به گزارش شایانیوز، چنانچه خیلی مهم است که شما تفکر درستی در رابطه با این روال داشته باشید در ادامه ما تعدادی از شایع ترین و عجیب ترین باورهای غلطی را که در رابطه با کاهش وزن وجود دارد با شما به اشتراک می گذاریم.

هفت افسانه غلط درباره کاهش وزن: 

1.برای کاهش وزن باید سخت ورزش کرد

ورزش کردن یکی از موثر ترین عواملی است که می تواند به شما کمک کند تا سریع تر و راحت تر به وزن دلخواه خود دستیابید اما این ابدا به معنای این نیست که ورزش کردن سخت و سنگین تنها راه کاهش وزن است، در حقیقت موضوع اصلی این است که اگر شما به دنبال کاهش وزن می باشید باید فعالیت بدنی خود را از چیزی که هست بیشتر کنید. به طور معمول یک بزرگ سال باید حداقل هر هفته 150 دقیقه فعالیت بدنی داشته باشد. مسلم است افرادی که اضافه وزن دارند باید بیشتر از این فعال باشند.

نکته ای که در رابطه با کاهش وزن بسیار مهم می باشد این است که افراد باید حتما بیشتر از آنچه کالری مصرف می کنند بسوزانند.

افسانه های غلط در رابطه با کاهش وزن

2.گرسنگی کشیدن بهترین راه کاهش وزن

کمتر پیش می آید رژیم های سخت و طاقت فرسا که شما را به تحمل گرسنگی وادار می کنند  بتوانند منجر به کاهش وزن طولانی مدت شوند. مشکل اصلی این دست از رژیم ها این است که حفظ این نوع رژیم بسیار سخت و طاقت فرساست و به همین دلیل نیز هم پایبند بودن به آن ها دشوار است. از طرفی دیگر ممکن است شما به دلیل حذف تعداد زیادی از مواد خوراکی و کاهش تنوع غذایی خود، دریافت بسیاری از مواد مغذی بوسیله رژیم غذایی را از دست بدهید. به خاطر داشته باشید گرسنگی کشیدن حتا اگر منجر به کاهش وزن شود، آن کاهش وزن سالم نخواهد بود.

3.غذاهایی با برچسب کم چرب انتخاب سالم برای کاهش وزن

یکی از شایع ترین باورهای غلطی که در رابطه با رژیم های کاهش وزن وجود دارد این است که خوردن غذاهایی که برچسب کم چرب دارند هیچ اشکالی ندارد. اول از همه باید این موضوع را در نظر داشته باشید که یک خوراکی ممکن است چربی کمی داشته باشد اما از سطوح بالای قند برخوردار باشد که در این صورت نه تنها به کاهش وزن شما کمک نمی کند بلکه حتا برای سلامتی شما نیز مضر خواهد بود. از طرف دیگر نکته ای که اصولا به آن توجه نمی شود این است که برچسب کم چرب به معنای آن است که آن خوراکی باید چربی کمتری از سطح استاندارد تعیین شده داشته باشد، و این ابدا به معنای آن نیست که آن خوراکی به صورت پیش فرض یک انتخاب سالم است.

افسانه های غلط در رابطه با کاهش وزن

4.حذف میان وعده عامل مهم کاهش وزن

غلط و آسیب زا! هنگام تلاش برای کاهش وزن ابدا نباید میان وعده های غذایی را حذف کرد، کاهش دادن آن ها و هوشمندانه مصرف کردن آن ها امر مهمی است اما حذف کردن آن ها ابدا گزینه مناسبی نمی باشد. بسیاری از افراد برای حفظ سطح انرژی خود به میان وعده های غذایی نیاز دارند، به خصوص آن هایی که سبک زندگی فعالی دارند؛ آنچه که مهم است این است که شما مان وعده های ناسالم را با گزینه هیا سالم و مغذی مانند میوه و سبزیجات جایگزین کنید.

5.حذف وعده های غذایی یک راه خوب برای کاهش وزن

تمامی وعده های غذایی مهم هستند و حذف هیچ یک از آن ها ایده خوبی نمی باشد. شما برای رسیدن به وزن ایده آل خود باید میزان کالری دریافتی خود را کاهش دهید و در عوض کالری مصرفیتان را افزایش دهید به خصوص از طریق ورزش کردن، اما حذف وعده های غذایی در این پروسه جایی ندارد حتا ممکن است باعث بروز خستگی و از دست دادن مواد مغذی بدن شود.

افسانه های غلط در رابطه با کاهش وزن

6.حذف کربوهیدرات چون باعث افزایش وزن می شوند

مطمئنا تا به حال بارها شنیده اید که اگر به دنبال کاهش وزن می باشید باید کربوهیدرات ها را از رژیم غذایی خود حذف کنید چراکه آن هایم توانند باعث افزایش وزن شما شوند. درست است که کربوهیدرات ها منجر به اضافه وزن می شوند اما حذف کامل آن ها نیز ابدا گزینه مناسبی نمی باشد. برای داشتن یک رژیم غذایی سالم و موثر شما باید بدایند که چه کربوهیدرات هایی را در چه حجم مصرف کنید.

7.غذاهای سالم گران تر هستند

ممکن است در نگاه اول این طور به نظر برسد که اساسا غذاهای سالم از مواد غذایی ناسالم گران قیمت تر هستند با این حال اگر سعی کنید مواد غذایی ناسالم را با گزینه های سالم تر جایگزین کنید متوجه خواهید شد که نهایتا وعده های غذایی شما هزینه کمتری خواهد داشت.

افسانه های غلط در رابطه با کاهش وزن

برای زندگی ای بهتر، صفحه ی زندگی سالم ما را دنبال کنید.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی