|

چطور پوستی صاف و زیبا داشته باشیم؟

خوراک هایی که باعث میشه پوستت مثل شیشه بدرخشه؛ برای شما که دنبال پوستی سالم و زیبایی

7Ways to Eat and Drink Your Way to Healthier Skin

برای رسیدن به پوست خوب همیشه نباید از محصولات آریشی بهداشتی خاص استفاده کرد یا مرتبا به متخصص زیبایی مراجعه کرد، راه های ساده تری هم هست!!!

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- برای رسیدن به پوستِ خوب لزوما همیشه نباید از محصولات آریشی بهداشتی خاص استفاده کرد یا مرتبا به متخصص زیبایی مراجعه کرد خیلی وقت ها با رعایت صحیحی رژیم غذایی و توجه در انتخاب غذاها و نوشیدنی هایی که می خوریم می توانیم به حفظ سلامت پوست خودمان کمک کنیم و از بروز چین و چروک و انواع لک ها جلوگیری نماییم.

واقعیت این است که تمام آنچه که ما می خوریم و می نوشیم بلوک های ساختمانیِ عملکردِ سالمِ بدن ما را فراهم می کنند و به این ترتیب رژیم غذایی ما به طور مستقیم بر ظاهر و نحوه پیری ما تاثیر می گذارد؛ بنابراین این بار پیش از آنکه به سراغ خریدِ یک محصول مراقبتی دیگر بروید به این فکر کنید که رژیم غذایی شما در چه وضعیتی قرار دارد و اضافه کردن چه مواد خوراکی ای به رژیم غذاییتان می تواند سلامت، درخشش و زیبایی پوست شما را افزایش دهد.

هفت نکته ای که باید در رژیم غذایی خود رعایت کنیم:

1.مواد خوراکی غنی از آنتی اکسیدان ها

میوه ها و سبزیجات غالبا عناصر سازنده پوستی نرم، صاف و سالم هستند. زغال اخته، انار و بسیاری دیگر از میوه ها و سبزیجات سرشار از آنتی اکسیدان هایی هستند که برای سلامت پوست مفید می باشند و به بازسازی سلولی کمک می نمایند. برای کسانی که نمی دانند باید بگوییم که آنتی اکسیدان ها مولکول هایی هستند که با خنثی کردن رادیکال های آزاد از آسیب های سلولی جلوگیری می نمایند.

به گزراش شایانیوز، همچنین متخصصان مصرف گوجه فرنگی را پیشنهاد می کنند چرا که گوجه فرنگی سرشار از آنتی اکسیدان لیکوپن است که طی تحقیقات متعدد نشان داده شده است با آفتاب سوختگی و آسیب های ناشی از نور خورشید که می تواند منجر به چین و چروک و سرطان پوست شود، مبارزه می کند.

چطور پوستی صاف و زیبا داشته باشیم؟

2.چربی های سالم بخورید

ممکن است با خودتان فکر کنید برای داشتن یک رژیم سالم و یک پوست خوب و زیبا بهتر است همه چربی ها را از رژیم غذاییتان حذف کنید اما این طور نیست، همه چربی ها بد نیستند. اسیدهای چرب امگا 3 تنها یکی نمونه های از چربی سالم می باشند که نه تنها نباید آن ها را از رژیم غذایی حذف کرد بلکه برای سلامت بدن و زیبایی پوست بسیار مهم هستند به ویژه برای آن هایی که می خواهند از بروز خطوط ریز و چین و چروک جلوگیری کنند. التهاب های سطح بدن نه تنها منجر به چین و چروک می شوند بلکه از تجزیه کلاژن نیز جلوگیری می کنند اما در عوض اسیدهای چرب امگال 3 باعث کاهش التهاب ها می شوند.

3..پروتئین مصرف کنید

پروتئین ها برای سلامت بدن بسیار مفید می باشند همچنین در سنتز کلاژن نیز تاثیر گذار هستند اما اگر به دنبال یک رژیم غذایی بسیار سالم هستید بهتر است که پروتئین هایی را انتخاب کنید که بدون چربی می باشند مثل گوشت قرمز فرآوری نشده، بوقلمون یکی از بهترین منابع گوشی قرمز بدون چربی می باشد.

4.به مقدار کافی آب بنوشید

نوشیدن آب از اصلی ترین اموری است که اگر به دنبال برخورداری از پوستی با طراوت و شاداب و البته جوان و بدون چین و چروک هستید باید به آن پایبند باشید. توجه داشته باشید که منظور از اینکه به مقدار کافی آب بنوشید این است که از کم آبی بدن شما جلوگیری شود، اما زمانی که شما دچار تشنگی می شوید یعنی بدنتان کم آب شده است، با این تفاسیر نباید اجازه دهید که به این مرحله برسید و هیدراته ماندن برای شما بسیار مهم است.

چطور پوستی صاف و زیبا داشته باشیم؟

5.فیبر بیشتری مصرف کنید

اضافه کردن فیبر در رژیم غذایی روزانه به معنای آن است که شما چربی، مواد زائد، سموم و رادیکال های آزاد را که عناصر کلیدی در پیری هستند از بدن خود حذف خواهید کرد، بنابراین مصرف فیبر به معنای به تعویق انداختن روند پیری می باشد. مطالعات نشان داده اند که منابع خوب فیبر شامل غذاهایی مانند جو دوسر، نخود، میوه ها و سبزیجات می باشد.

6.از شکر و کربوهیدرات های فرآوری شده دوری کنید

براساس مطالعات و تحقیقاتی که صورت گرفته است شکر و کربوهیدرات های تصفیه شده مانند نوشابه و شیرینی ها می توانند به بروز چین و چروک و پیری زودرس منجر شوند. در حقیقت بعضی از متخصصان بر این باورند که مصرف مقادیر زیاد قند و کربوهیدرات‌های تصفیه‌ شده می‌تواند مستقیماً به خاصیت ارتجاعی پوست آسیب برساند، زیرا این غذاها باعث التهاب می‌شوند و به تجزیه کلاژن و فیبرهای الاستیک کمک می‌کنند.

7.چای سبز بنوشید

چای سبز از جمله نوشیدنی هایی است که اگرچه آن طور که باید به آن توجه نمی شود اما به روش های گوناگونی برای ما مفید می باشند یکی از این موارد زیبایی پوست است. چای سبز به خاطر اینکه حاوی ترکیبی به نام پلی فنول می باشد با کاهش التهاب و کاهش سبوم همراه است و به این ترتیب به زیبایی و صافی پوست شما کمک می کند.

چطور پوستی صاف و زیبا داشته باشیم؟

به نظر شما کاربران شایانیوز چه مواد خوراکی دیگری هست که باید برای داشتن یک پوست سالم و درخشان به رژیم غذایی خود اضافه کنیم؟ نظرات و پیشنهادهای خودتون رو با ما به اشتراک بگذارید.

برای زندگی ای بهتر، صفحه زندگی سالم ما را دنبال کنید.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی