|

انتقاد تند از اِبی و پسرش در ماجرای ساسی مانکن!

کلیپی از او در فضای مجازی منتشر شده که خبر از ارائه اثری به همان اندازه سطحی و به ‌درد نخور دارد. او اما آدم کم ‌هوشی نیست.

لینک کوتاه کپی شد

علی نامجو در روزنامه همدلی نوشت: وقتی برنامه «پریشازکات تلنت» در شبکه «ان بی سی پرشیا» پخشش را آغاز کرد، بسیاری از ایرانیان ساکن اروپا امیدوار شدند که بتوانند روی یک صحنه استعدادیابی توانایی‌های خودشان را نشان بدهند و شاید به مارکت هنر در خارج ایران اضافه شوند.

چیدمان داوران این برنامه اما از همان آغاز خبر از لنگ بودن یک جای کار می‌داد. حتماً بسیاری از شما ابراهیم حامدی را می‌شناسید و احتمالاً خیلی‌هایتان با صدایش خاطرات فراوانی دارید؛ خواننده‌ای که دست‌کم سه دهه است تور خداحافظی‌اش از استیج را در سراسر دنیا برگزار می‌کند و بسیاری از ایرانیانی که با او و آثارش خاطره دارند، شتابان به سمت سایت‌های بلیت‌فروشی می‌پرند تا آخرین اجرای آقای صدا را از دست ندهند.

او اما سی سال است با این شیوه دارد سالن‌های کنسرت‌هایش را لبریز از جمعیت می‌کند. البته انصاف نیست اگر بگوییم توانایی‌های خارق‌العاده‌ای ندارد و در اوج‌خوانی یکی از نوابغ تاریخ موسیقی ایران به‌حساب می‌آید.

آن برنامه اما در عمل کاری با استعدادیابی به معنای واقعی نداشت و آقای ابی و فرزندش به نظر برای اهدافی به‌غیراز کشف توانایی هنری جوانان ایرانی در سوئد حاضرشده بودند. او چند ماه قبل و پیش از آنکه کرونا این‌طور همه نقاط جهان را زیر پا بگذارد، به همراه چند تن از دیگر خوانندگان خارج‌نشین به عربستان سعودی رفت تا تور کنسرتی را برای سالن‌های خالی فستیوالی بودن تماشاگر واقعی برگزار کند.

جالب آن است که یکی از شناخته‌شده‌ترین آثار او قطعه خلیج‌فارس است که لابد برای آنکه میزبان ناراحت نشود، قید خواندنش را زد. یکی از کسانی که در آن تور در کنار ابی حضور داشت و البته از منظر حرفه‌ای اصلاً با او قابل‌مقایسه نیست، خواننده‌ای بدصدا، بدهیکل و البته سطحی بود که از بردن نامش هم دوری می‌کنم.

او با فریادهای گوش‌خراشش روی صحنه نشان داد واقعاً خواننده شدن در این دوران به همه‌چیز به‌جز صدای خوب محتاج است. این آقا البته چند ماه قبل با انتشار کلیپی از آخرین افتضاحش توانست در سراسر ایران نام خودش را در صدر بنشاند و بسیاری از رسانه‌ها و البته مردم در فضای مجازی با هدف هجوم بردن بر او، او را به آنچه در دل داشت، برسانند یعنی شنیده شدن.

حالا تیزر کلیپی از او در فضای مجازی منتشر شده که خبر از ارائه اثری به همان اندازه سطحی و به‌دردنخور دارد. او اما آدم کم‌هوشی نیست. در آن اثر ظاهراً رفته سراغ یکی از بازیگران فیلم‌های پورنو و با روسری و مانتو به سر و تن او کردن، کوشیده مثلاً سکانسی از فیلم ابد و یک روز را پیش روی بینندگان تداعی کند.

راستش را بخواهید دیشب که اولین بار آن‌هم به شکلی ناخواسته دستم خورد روی یک ویدئو با تیتری غیرواقعی افتادم وسط دام آقای مثلاً خواننده اما آن زمان اصلاً متوجه نشدم آن خانم وسط فیلم دقیقاً کیست. چند ساعت بعد موجی از انتقادها در فضای مجازی به راه افتاد و حتی بعضی‌ها با یادآوری کار قبلی او، تأکید کردند که او فرزندان ما را هدف گرفته و آدم واقعاً خطرناکی است.

حتی یک نفر در میان افاضات گوناگونی که دراین‌باره در اینستاگرام نوشته شده بود، توضیح داد صداوسیما، وزارت ارشاد و وزارت آموزش‌وپرورش با بودجه‌های سنگینی که دریافت می‌کنند، در این میان متهمان ردیف اول هستند چون حالا آن به‌اصطلاح خواننده با به‌کارگیری یک پورن‌استار در کلیپش توانسته همه توجهات را به سمت خودش جلب کند و این برای بچه‌های ما خطرناک است.

فارغ از این‌که فرزند آقای صدا با نظارت بابا، مدیریت برنامه‌های آن خواننده را بر عهده دارد و خیلی از سینه‌چاکان ابی و منتقدان آن خواننده هنوز این را نمی‌دانند، اما کسانی که در ثانیه اول آن بازیگر فیلم‌های پورن را شناختند باید توضیح بدهند که اگر فرزندان آنان آن بازیگر را می‌شناسند که دقیقاً چه چیزی برای آن‌ها خطرناک است و اگر هم نمی‌شناسند آن‌ها با توضیحات و اشاره‌های مستقیم‌شان باعث‌وبانی آشنایی فرزندانشان با او شده‌اند؛ بنابراین آنان از آن خواننده جعلی و آن بازیگر برای فرزندانشان خطرناک‌تر هستند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها