|

به نقل از رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ساوجبلاغ

رفع تصرف عدوانی از اراضی ملی ساوجبلاغ

۱۶ هکتار از اراضی ماده ۶۴ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگلها و مراتع کشور موسوم به کوشک زر شهرستان ساوجبلاغ رفع تصرف شد.

لینک کوتاه کپی شد

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ساوجبلاغ گفت: ۱۶ هکتار از اراضی ماده ۶۴ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگلها و مراتع کشور موسوم به کوشک زر این شهرستان رفع تصرف شد.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از ایرنا، کمال شایگانی افزود: در اولین روز تیر ماه سال جاری، مساحت ۱۶٠ هزار متر مربع از اراضی دولتی روستای کوشک زر با هماهنگی بعمل آمده با دستگاه قضایی شهرستان، دستور دادستان ساوجبلاغ و همکاری نیروی انتظامی با حضور نیروهای یگان حفاظت، با دو دستگاه لودر رفع تصرف و آزاد سازی شد.

وی ضمن قدردانی از تمام افرادی که در اجرای این دستور قضایی نقش موثری داشتند خاطر نشان کرد: اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ساوجبلاغ در حفاظت و حراست از انفال تمام توان خود را بکار خواهد گرفت.

وی ارزش ریالی این اراضی را بالغ بر ۴۸۰ میلیارد تومان اعلام کرد و بیان داشت: بیش از ۷۰ درصد از وسعت شهرستان ساوجبلاغ اراضی ملی است و تثبیت مالکیت دولت با صدور اسناد تک برگی در تمامی اراضی ملی سطح شهرستان انجام گرفته است.

۴۳۰ هزار هکتاراز سطح استان البرز را اراضی ملی تشکیل می دهد

وی در ادامه از شهروندان، دامدارن و کشاورزان شهرستان درخواست کرد قبل از هر گونه فعالیت و ساخت و ساز در اراضی که چندین سال به دلایل مختلف فعالیتی در آن صورت نگرفته است، حتما از غیر ملی بودن عرصه مورد نظر با استعلام از اداره منابع طبیعی و آبخیزداری اطمینان حاصل کنند.

شایان ذکر است سامانه های تلفنی رایگان ۱۵۰۴ و ۱۳۹ امداد جنگل و مرتع به صورت شبانه روزی آماده دریافت گزارشات مردمی در حوزه منابع طبیعی است.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی