|

شاهکار خرید جدید یحیی تفاوت بزرگ این تیم را رقم زد!

دقت و کیفیت شوت‌های لوکادیا نشان از تبحر بالای او در فرار از یارگیری مدافعان حریف دارد.

لینک کوتاه کپی شد

نمایش پرانتقاد مهاجمان پرسپولیس، منجر به این شد که مدیران این باشگاه قید مهاجمان خارجی متوسط را بزنند و هزینه بیشتری کنند.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از فوتبال 360؛ پرسپولیس در ۱۰ سال اخیر، ۹ مهاجم خارجی خریده بود که به جز گادوین منشا، آن‌ها روی هم رفته ۱۳ گل زده بودند. در آن سمت، استقلال در این چند فصل خارجی‌هایی مانند مامه تیام و شیخ دیاباته را وارد فوتبال ایران کرده بود تا این تفاوت کیفیت، پرسپولیس را وادار به جذب مهاجمی درجه یک کند. پس از کش‌وقوس‌های فراوان، یورگن لوکادیا به عنوان خارجی جدید پرسپولیس مطرح شد. بازیکنی که سابقه گلزنی به بایرن‌مونیخ، دورتموند و آرسنال را در کارنامه دارد.

با اضافه شدن لوکادیا به پرسپولیس، نام شرزود تمیروف از لیست خارج شد. مهاجم تیم ملی ازبکستان که نیم‌فصل در پرسپولیس بازی کرده بود و در پایان هفته دوم این فصل، با این باشگاه خداحافظی کرد. در همین زمان کوتاه مدت که از این انتقال گذشته، آمار نشان می‌دهد که یحیی گل‌محمدی تصمیم درستی گرفته است. شرزود تمیروف در ۱۱ بازی برای پرسپولیس، فقط یک گل زده بود. یورگن لوکادیا، اما در سومین بازی برای پرسپولیس، دومین گلش را هم زد. علاوه بر آمار گلزنی، سرنوشت سایر شوت‌ها هم کیفیت دو بازیکن را نمایان می‌کند.

شرزود تمیروف با اینکه مورد انتقاد زیادی قرار می‌گرفت، ولی تصاویر زیادی از خودش به جای نگذاشته که موقعیت مسلمی را از دست داده باشد. او معمولا در موقعیت خوب گلزنی قرار نداشت و شوت‌های بی‌هدفی می‌زد. برخلاف لوکادیا که همه‌ی شوت‌هایش در لباس پرسپولیس را از داخل محوطه جریمه به‌ثمر رسانده است. آماری که نشان می‌دهد لوکادیا برخلاف همتای ازبکستانی‌اش، شناخت درستی از حفره‌های دفاعی حریفان دارد و خودش را در موقعیت مناسبی برای زدن ضربه نهایی قرار می‌دهد.

تمیروف در ۶۶۸ دقیقه‌ای که برای پرسولیس بازی کرد، ۳۶ شوت زد. آمار «متریکا» نشان می‌دهد که ۲۶ شوت از این تلاش‌های پرتعداد او برای گلزنی، حتی در چارچوب هم جای نداشتند. او فقط ۱۰ شوت در چارچوب داشت که مهار ۹ شوت او هم برای دروازه‌بان‌ها کار دشواری نبود. در آن سمت لوکادیا ۴۴۵ دقیقه کمتر از تمیروف برای پرسپولیس بازی کرده که هر ۲ شوت در چارچوبش گل شده است. او این تعداد گل را از مجموع ۵ شوت زده است.

دقت و کیفیت شوت‌های لوکادیا نشان از تبحر بالای او در فرار از یارگیری مدافعان حریف دارد. اتفاقی که پرسپولیسی‌ها مدت‌ها انتظارش را می‌کشیدند. لوکادیا امید را برای کسب دوباره عنوان آقای‌گلی به اردوی پرسپولیس برگردانده است.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی