|

سینمایی علمی تخیلی خوب چی ببینیم؟

پنج سینمایی علمی تخیلی خیییلی خفن که ببینی رسما کُپ میکنی؛ دورهمی هیجانتونُ ببرید بالا!

best science fiction movies

اگه دنبال چند تا سینمایی خوب میگردی که تو تعطیلات با رفیق هات دورهمی ببینید و حالش رو ببرید ما یه لیستی از بهترین ها رو براتون آماده کردیم.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- برای اهالی سینما و برای آن ها که از اتفاقات جدید و خارق العاده خوششان می آید مسلما سینمایی های علمی تخیلی یک گزینه محبوب و پر طرفدار به حساب می آید چراکه آن ها غالبا ما را به آینده می برند و با موقعیت هایی رو به رو می کنند که شاید هرگز و تحت هیچ شرایطی توانایی آن را نداشته باشیم که تجربه کنیم، و حتا شاید اصلا دلمان نخواهد که چنین تجربیاتی را از نزدیک شاهد باشیم مثل نابودی زمین و یا ویروسی که تمام مردن را جز عده قلیلی از پا در می آورد. به هر حال همان طور که قبل تر هم اشاره کردیم سینمایی هایی علمی تخیلی در سرتاسر دنیا یکی از محبوب ترین ژانر های سینمایی به حساب می آیند بنابراین اگر به دنبال چند سینمایی خوب و درجه یک هستید باید لیستی هم از آثار خوب و درخور داشته باشید. در ادامه ما تعدادی از بهترین و جذاب ترین سینمایی های این ژانر را به شما معرفی می کنیم.

1.برزیل – 1985

سینمایی برزیل یک فیلم علمی تخیلی است که جامعه ای پاد آرمانشهر را با کمدی سیاه و تلخ خود به تصویر می کشد. برای بسیاری از منتقدین و البته مخاطبین سینمایی برزیل به کارگردانی تری گیلیام یاد آور کتاب معروف جورج اورول شهیر 1984 می باشد، جامعه دیکتاتوری ای که حتا کوچک ترین جزئیات زندگی افراد نیز زیر نظر دولت است. برزیل یک سینمایی انگلیسی است و برخلاف آن چه که از اسمش بر می آید نه در برزیل اتفاق می افتد و نه به آن مربوط می شود، اما مگر اهمیت دارد که این وقایع کجا اتفاق می افتد؟! مسلما نه درست همان طور که برای خوانندگان 1984 اهمیتی ندارد.

امتیاز IMDb : 7.9 / 10

امتیاز Rotten Tomato : 98 / 100

امتیاز Filimo: - / 100

سینمایی علمی تخیلی خوب چی ببینیم؟

2. دوازده میمون – 1995

12 میمون از آن دست سینمایی های علمی تخیلی است که مهم ترین اصلش را دارد، سفر در زمان؛ احتمالا سفر در زمان برای همه طرفداران سینمایی های این چنینی یک اتفاق لذت بخش و خارق العاده است. در سینمایی دوازده میمون می بینیم که دنیا رو به نابودی است و تقریبا تمام مردم جهان بر اثر یک ویروس از بین رفته اند و آن تعداد اندک باقی مانده نیز مجبودند که خودشان را در زیر زمین حبس کنند تا اینکه عده ای از دانشمندان تصمیم می گیرند تا برای پیدا کردن منشا ویروس عده ای را به زمان گذشته بفرستند و این تازه آغاز ماجراست.

امتیاز IMDb : 8.0 / 10

امتیاز Rotten Tomato : 88 / 100

امتیاز Filimo: 79 / 100

سینمایی علمی تخیلی خوب چی ببینیم؟

3.ماه – 2009

وقتی اسم ماه به گوش می رسد غالبا فضا و سفر های علمی در ذهن شکل می گیرند و سینمایی ماه نیز به خوبی می تواند به فرضیات ذهنی شما رنگ واقعیت ببخشد البته از نوع درامش. ماه داستان مردی به نام سم بل است که برای سه سال در نیمه دیگر ماه به صورت انفرادی مشغول به کار بوده است و حالا که به پایان دوره کاری خود نزدیک می شود ناگهان یک بحران شخصیتی را تجربه می نماید.

امتیاز IMDb : 7.8 / 10

امتیاز Rotten Tomato : 90 / 100

امتیاز Filimo: 82 / 100

سینمایی علمی تخیلی خوب چی ببینیم؟

4.برف شکن – 2013

سینمایی برف شکن از آن دست آثار سینمایی ایست که می تواند تحسین و حیرت شما را برانگیزد. برف شکن به کارگردانی بونگ جون هو که بیشتر او را به خاطر سینمایی انگل می شناسیم نه تنها توانست توجه منتقدین را به خود جلب کند بلکه یک یک مخاطبین را نیز راضی میکند. سینمایی برف شکن داستان قطاری است که آخرین بازمانده های بشر را در خود جای داده است.بونگ جون هو در این اثر نیز مانند بسیاری دیگر از کار های خود به مسئله اختلاف طبقاتی و به زیبایی هر چه تمام تر با به تصویر کشیدن واگن های مختلف قطار این موضوع را به نمایش می گذارد.

امتیاز IMDb : 7.1 / 10

امتیاز Rotten Tomato : 94 / 100

امتیاز Filimo: 96 / 100

سینمایی علمی تخیلی خوب چی ببینیم؟

5.زندگی عالی – 2018

به گزارش شایانیوز، سینمایی زندگی عالی از آن دست آثار علمی تخیلی است که رنگ و بوی وحشت را در دل خود دارد اگر چه که شاید در ابتدا این طور به نظر نرسد. داستان از جایی آغاز می شود که یک گروه جنایتکار برای ماموریت به سفر درون یک سیاه چاله فرستاده می شوند و طی این سفر آن ها در گیر یک سری از آزمایشات علمی می شوند.

امتیاز IMDb : 5.8 / 10

امتیاز Rotten Tomato : 82 / 100

امتیاز Filimo: - / 100

سینمایی علمی تخیلی خوب چی ببینیم؟

به نظر شما کاربران شایانیوز چه سینمایی های دیگه ای باید در این لیست قرار بگیرند؟ نظرات و پیشنهاد های خودتون رو با ما به اشتراک بگذرارید.

اگر به تماشای فیلم و سریال علاقه دارید صفحه سریال و سرگرمی ما را دنبال کنید.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی