|

کاهش وزن بدون دردسر

هفت عادت صبحگاهی که به کاهش وزن شما کمک می کنند

برخی از عادت ها و رفتارها می توانند به شما کمک کنند که وزن ایده آل خود را حفظ کنید و یا اگر به دنبال کاهش وزن هستید روند آن را سرعت بخشید.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- همیشه هدف از کاهش وزن دستیابی به اندام زیبا نیست در بسیاری از مواقع افراد برای سلامتی خود به سراغ کاهش وزن می روند اما مهم نیست که هدف شما از کاهش وزن چیست برخی مواقع به نظر می رسد که حتی 1 کیلو وزن کم کردن ناممکن است. خب کاملا حق دارید گاهی اوقات روند کاهش وزن متوقف می شود اما برای از سر گیری این روند لزوما نیازی نیست که به سراغ رژیم های لاغری سفت و سخت بروید؛ در بیشتر مواقع چند تغییر کوچک در برنامه صبحگاهی شما می تواند به کاهش وزن و یا حفظ وزنتان کمک کند.

در ادامه ما به شما چند عادت ساده صبحگاهی را معرفی خواهیم کرد که با اضافه کردن آن ها به روتین روزانه خود می توانند به کاهش وزن شما کمک کنند.

1.آب زیاد بنوشید

آغاز کردن روز با نوشیدن یک یا دو لیوان آب ترفند ساده و کارآمدی برای کاهش وزن می باشد. آب می تواند به افزایش مصرف انرژی یا تعداد کالری هایی که بدن شما می سوزاند برای حداقل 60 دقیقه کمک کند. از طرفی دیگر برخی مطاعات نشان داده اند که نوشیدن آب زیاد می تواند باعث کاهش اشتها در برخی از افراد شود. طی یک آزمایش تحقیقاتی نشان داده شد که نوشیدن فقط نیم لیتر آب به طور متوسط به افزایش 30 درصدی متابولیسم منجر می شود.

خیلی کوتاه...

افزایش مصرف آب می تواند کاهش مصرف انرژی، اشتها و کاهش وزن را به همراه داشته باشد.

Water

2.صبحانه با پروتئین بالا بخورید

هر چقدر هم که بگوییم صَرف صبحانه مهم است کم گفته ایم. به خاطر داشته باشید که صبحانه یکی از مهمترین وعده های غذایی است که نباید آن را حذف کنید؛ اما از طرفی دیگر آنچه که شما برای صبحانه خودتان آماده می کنید می تواند تمام مسیر روزِ پیش روی شما را تعیین کند. خوردن یک صبحانه کامل و مقوی با پروتئین بالا به کاهش حس هوس و گرسنگی شما کمک می کند که نتیجه آن کنترل و یا حتی کاهش وزن می باشد. برای اینکه روز خود را قدرتمند شروع کنید، منابع پروتئینی مانند تخم مرغ، ماست یونانی، دانه چیا و اوتیمل گزینه های بسیار خوبی هستند.

خیلی کوتاه...

مطالعات متعدد نشان داده اند که یک صبحانه کامل و با پروتئین بالا با کاهش هوس و اشتها به کاهش وزن و کنترل آن کمک می کند.

3.ذهن آگاهی را تمرین کنید

غذا خوردن آگاهانه و تمرین کردن ذهن آگاهی می تواند عادات غذایی سالمی را برای شما به همراه بیاورد از طرف دیگر می تواند با کمک به شناخت دقیق احساستان از پرخوری و گرسنگی کاذب جلوگیری نماید. ذهن آگاهی در روند کاهش وزن شما می تواند نقش موثری را ایفا کند.

خیلی کوتاه...

مطالعات صورت گرفته بر این باورند که تمرین ذهن آگاهی و غذاخوردن آگاهانه می تواند کاهش وزن را افزایش دهد و رفتارهای غذایی سالم را نیز ترویج کند.

4.از نور خورشید استفاده کنید

ممکن است عجیب برسد اما بدن شما به نور خورشید نیاز دارد پس هر روز صبح چند دقیقه از وقت خود را بیرون از خانه بگذرانید و اجازه دهید خورشید به شما بتابد. نتایج به دست آمده از مطالعات صورت گرفته حاکی از آنند که قرار گرفتن در معرض حتی سطوح متوسط ​​نور در ساعات خاصی از روز می تواند بر وزن تأثیر گذار باشد.

نباید فراموش کنیم که قرار گرفتن در معرض نورخورشید ویتامین D مورد نیاز بدن را نیز تامین می کند. از طرفی برخی از مطالعات صورت گرفته نشان داده اند که تامین نیازِ ویتامین D بدن می‌تواند به کاهش وزن و حتی جلوگیری از افزایش وزن کمک کند.

خیلی کوتاه...

قرارا گرفتن در معرض نور خورشید فواید بسیاری برای سلامتی انسان دارد که یکی از آنها کنترل وزن می باشد از طرفی دیگر ویتامین D نیز می تواند بر کاهش وزن و جلوگیری از اضافه وزن تاثیر بگذارد و همچنین نور خورشید غنی ترین منبع ویتامین D می باشد که برای بدن ضروری است.

Sun

5.خوراکی های مصرفی خود را بنویسید

نوشتن و ثبت کردن آنچه که در روز می خورید می تواند راهی موثر برای کمک به کاهش وزن و مسئول نگه داشتن خود به پایبندیِ آنچه مصرف می کنید باشد. طی یک مطالعه تحقیقاتی بر روی 123 نفر برای یک سال نشان داد افرادی که از این ترفند استفاده می کنند کاهش وزن بیشتری را تجربه خواهند کرد. به طور مشابه یک مطالعه تحقیقاتی دیگر بر روی 220 خانم با اضافه وزن بالا نشان داد که استفاده مکرر و مداوم از ابزار های خود نظارتی به بهبود مدیریت طولانی مدت وزن کمک می کند.

خیلی کوتاه...

سعی کنید آنچه را که می خورید و یا می نوشید از اولین وعده خود در صبح تا آخرین وعده در شب ثبت کنید. می توانید از برنامه های موجود استفاده کنید و اگر هم نه یک قلم و کاغذ کفایت می کند.

6.بیشتر بخوابید

مطالعات صورت گرفته نشان داده اند که کمبود خواب و یا نداشتن خواب با کیفیت می تواند با افزایش اشتها و در نتیجه اضافه وزن مرتبط باشد. یک مطالعه کوچک ثابت کرده است که کمبود خواب باعث افزایش گرسنگی و حس هوس به ویژه هوسِ غذاهای پرکربوهیدارت و با کالری بالا خواهد شد.

خیلی کوتاه...

نتایج به دست آمده از مطالعات صورت گرفته حاکی از آنند که کمبود خواب می تواند منجر به افزایش اشتها و حسِ هوس خوراکی هایی با کربوهیدرات و کالری بالا، شود.

7.ورزش کنید

مطمئنا همه شما از تاثیرات ورزش بر روند کاهش وزن آگاه هستید اما باید بدانید که برای ورزش کردن لزومی ندارد که حتما به باشگاه بروید و یا تمرین های سخت انجام دهید، حتا اگر زمان کافی ندارید هم فقط کافی است هر روز صبح کمی به خودتان حرکت دهید و چند حرکت هوازی را تمرین کنید. یکی از فواید مثبت ورزش صبحگاهی ثابت نگه داشتن سطح قند خون در طول روز است، همان طور که می دانید یکی از عوارض قند خون پایین گرسنگی بیش از حد است.

خیلی کوتاه...

برخی از مطالعات نشان داده اند که ورزش در صبح می تواند با افزایش حس سیری و بهبود کنترل قند خون همراه باشد.

Sport

خلاصه:

ایجاد چند تغییر کوچک در عادات صبحگاهی می تواند یک راه آسان و موثر برای افزایش کاهش وزن باشد. به علاوه انجام رفتارهای سالم در صبح می تواند شروع خوبی برای روزتان باشد و شما را برای تمام روز پرانرژی و با انگیزه نگه دارد.

برای بهترین نتیجه خوب است که مطمئن شوید این عادات ساده صبحگاهی را با یک رژیم غذایی کامل و سبک زندگی سالم ترکیب می کنید.

برای زندگی ای بهتر، صفحه ی زندگی سالم ما را دنبال کنید.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی