کاهش وزن با رژیم وگان

رژیم غذایی وگان، یک رژیم لاغری تاثیر گذار و سبک زندگی سالم

اگر در تلاش هستید تا با داشتن یک زندگی سالم هم سلامت خود را حفظ نمایید و هم در حفظ محیط زیست کوشا باشید. رژیم غذایی وگان بهترین انتخاب است.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- سبک زندگی سالم و تغذیه ی مناسب مسئله ای است که بسیاری از مردم را در سرتاسر جهان مشغول به خود کرده است. برخی بر این باورند که یکی از دلایل عمده ی بیماری های متعدد و عجیب و غریبی که مردم این روزها به آن ها دچار می شوند نداشتن رژیم غذایی مناسب است. افزایش وزن بیش از حد نیز یکی از تبعات رژیم غذایی ناسالم زندگی مدرن می باشد. با این وجود بسیاری از مردم در تلاش هستند تا با داشتن یک زندگی سالم هم سلامت خود را حفظ نمایند و هم در حفظ محیط زیست کوشا باشند.

این روزها یکی از محبوب ترین رژیم های غذایی لاغری وگانیسم می باشد، یک رژیم غذایی مناسب که در کاهش وزن شما تاثیر چشم گیری دارد، در عین حال باعث می شود تا شما سبک زندگی سالمی را دنبال کنید. وگانیسم به عنوان شیوه ای از زندگی تعریف می شود که تلاش می کند تمام اشکال استثمار و ظلم به حیوانات، چه برای غذا، چه برای پوشاک یا هر هدف دیگری را حذف کند.

IMG_20220215_124223

اصول کلی رژیم غذایی وگان:

رژیم وگان تمام محصولات حیوانی را به دلایل اخلاقی، محیطی یا بهداشتی محدود می کند. به همین ترتیب وگانیسم سخت ترین شکل گیاهخواری است. علاوه بر حذف گوشت، لبنیات، تخم مرغ و محصولات حیوانی مانند ژلاتین، عسل، آلبومین، آب پنیر، کازئین و برخی از انواع ویتامین D3 را حذف می نماید.

IMG_20220215_124303

کاهش وزن:

به نظر می رسد که این رژیم غذایی در کمک به کاهش وزن افراد بسیار موثر است، اغلب بدون شمارش کالری، زیرا محتوای بسیار کمِ چربی و فیبر بالا ممکن است باعث شود برای مدت طولانی تری احساس سیری کنید. یک مطالعه 18 هفته ای نشان داد که افرادی که رژیم وگان داشتند، 4.2 کیلوگرم بیشتر از افرادی که رژیم غذایی کنترل شده داشتند، کم کردند. به علاوه، به گروه وگان اجازه داده شد تا زمانی که سیر شوند غذا بخورند، اما گروه دیگر مجبور بودند کالری را محدود کنند.

نهایتا به نظر می رسد که رژیم های وگان به کاهش طبیعی کالری دریافتی افراد کمک می کند درنتیجه می تواند منجر به کاهش وزن شود.

فواید و معایب:

رژیم های غذایی گیاهی با کاهش خطر بیماری قلبی، دیابت نوع 2 و مرگ زودرس مرتبط هستند. همچنین محدود کردن گوشت فرآوری شده می تواند خطر ابتلا به بیماری آلزایمر و مرگ بر اثر بیماری قلبی یا سرطان را کاهش دهد. با این اوصاف از آنجایی که رژیم های وگان غذاهای حیوانی را به طور کامل حذف می کند معمولا دریافت چندین ماده ی مغذی مانند ویتامین B12، ویتامین D، ید، آهن، کلسیم، روی و اسیدهای چرب امگا 3 نیز به طرز چشمگیری کاهش می یابد.

IMG_20220215_124236

نتیجه گیری:

رژیم های وگان تمام محصولات حیوانی را به دلایل اخلاقی، محیطی یا بهداشتی حذف می کند. آنها ممکن است به دلیل دریافت کالری کمتر باعث کاهش وزن شما نیز بشوند و در عین حال خطر ابتلا به چندین بیماری را کاهش دهند. زمانی که این رژیم غذایی به درستی انجام شود پیروی از آن نیز آسان خواهد شد و همان طور که می دانید مانند هر رژیم غذایی دیگری مزایای این رژیم نیز زمانی مشخص خواهد شد که شما در طولانی مدت از آن پیروی کنید.

در نظر داشته باشید که وگان ها، به ویژه آنهایی که نمی توانند نیاز روزانه خود به مواد مغذی را تنها از طریق رژیم غذایی تامین کنند، باید مصرف مکمل را در رژیم غذایی خود جای دهند تا بدن آنها با هیچ گونه کمبودی مواجه نشود.

برای زندگی ای بهتر، صفحه ی زندگی سالم ما را دنبال کنید.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی