|

طرز تهیه سس مایونز خانگی بدون مواد نگهدارنده؛ به طعم سس های بیرون

سس مایونز یکی از محبوب ترین سس ها است که برای طعم دهی به انواع سالاد، ساندویچ و غذاهای فست فودی مورد استفاده قرار می گیرد.

لینک کوتاه کپی شد

گروه آشپزی- در دنیای آشپزی سس ها محبوب ترین چاشنی برای مزه دار کردن غذاها هستند هر چقدر هم غذای خوشمزه ای درست کرده باشید بدون سس مطمئنا به نتیجه دلخواه نمی رسید و انگار یه چیزی کم است. ما برای درست کردن انواع خوراک، ساندویچ، پیتزا و سالاد به سس مخصوص آن احتیاج داریم. در واقع چیزی که طعم این غذاها را متفاوت می کند یه سس خوشمزه است. خیلی ها ساندویچ همبرگر، پیتزا و انواع سالادها مثل الویه، سالاد مرغ، سالاد ماکارونی و .... را به خوبی درست می کنند اما روی درست کردن سس حساسیت زیادی به خرج نمی دهند غافل از اینکه رسیدن به نتیجه مطلوب بدون یه سس خوشمزه غیرممکن است.

به گزارش «شایانیوز»، سس ها دنیای گسترده ای دارند از سس تارتار که غلیظ ترین سس در دنیا است گرفته تا سس مایونز که به عنوان یکی از محبوب ترین و مهم ترین سس ها در جهان شناخته می‌ شود و پایه اصلی تهیه و ساخت بسیاری از سس های دیگر است. علاوه بر این دو سس معروف می توانیم به سس های دیگر مثل خردل، سس پیتزا، هزار جزیره، سس سزار، سس رنچ، سس چیلی و .... اشاره کنیم که هر کدام کاربردی متفاوت دارند.

سس مایونز یکی از محبوب ترین سس ها است که برای طعم دهی به انواع سالاد، ساندویچ و غذاهای فست فودی مورد استفاده قرار می گیرد. برخی بر این باور هستند که این سس برای اولین بار توسط آشپزهای فرانسوی تهیه شده اما با این حال عده ای می گویند این سس در جزیره ای کوچکی در اسپانیا تهیه شده است. سس مایونز که به اختصار مایو نیز گفته می شود از ترکیب روغن و تخم مرغ و تعدادی ادویه تهیه می شود. امروزه مایونز برای مرینت کردن انواع کباب ها و به عنوان چاشنی در ساندویچ ها و سالادها استفاده می شود و می تواند رقیب سرسختی برای سس کچاب باشد.

سس مایونز

مواد اولیه لازم برای تهیه سس مایونز

تخم مرغ 2 عدد

آبلیمو 1 قاشق چایخوری

سرکه 1 قاشق چایخوری

نمک 1 قاشق چایخوری سرخالی

فلفل سفید 1/2 قاشق چایخوری

سس خردل نوک قاشق چایخوری

روغن مایع حدود 2 پیمانه

طرز تهیه سس مایونز

1- تخم مرغ ها را از چند دقیقه قبل از یخچال خارج کنید تا هم دما با محیط شود. سپس آن ها را داخل کاسه بریزید با میکسر خوب هم بزنید تا حجم آن دو برابر شود. در ادامه آبلیمو + سرکه سفید + فلفل سفید + نمک + سس خردل را اضافه کنید مجدد میکسر را روشن کنید.

2- حالا نوبت اضافه کردن روغن مایع است که مهم ترین قسمت تهیه سس مایونز است روغن را باید قطره قطره اضافه کنید قاعدتا برای هر تخم مرغ باید 1 پیمانه روغن اضافه شود اضافه کردن روغن را باید تا جایی ادامه دهید که مواد سفت شود یعنی به راحتی هم نخورد پس ممکن است از این میزان کمی کمتر یا بیشتر شود.

3- سعی کنید سس مایونز خانگی که درست می کنید متناسب با مقدار مصرف ۱ هفته باشد به دلیل نداشتن مواد نگهدارنده بیش از این نمی توان سس را نگهداری کرد چون فاسد می شود.

سس مایونز

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی