|

مابه التفاوت حقوق بازنشستگان قرار است از کدام منبع پرداخت شود؟

سالاری گفت: بابت مطالباتمان از دولت حدود ۸۹ هزار میلیارد تومان سهام گرفتیم که امیدواریم با سود آن بتوانیم مابه التفاوت حقوق فروردین را بپرد…

لینک کوتاه کپی شد

طبق قولی که مسئولان تامین اجتماعی به بازنشستگان و مستمری بگیران خود داده بود می‌بایستی مابه التفاوت حقوق فروردین همراه با حقوق خرداد ماه آن‌ها پرداخت می‌شد که در حال حاضر در واپسین روز‌های تیر ماه به سر می‌بریم، اما هنوز خبری از تحقق این وعده نیست و بازنشستگان و مستمری بگیران این سازمان حقوق معوقه خود را دریافت نکرده اند. گفتنی است که سازمان تامین اجتماعی به تربیت حروف الفبا حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران را از بیستمین روز هر ماه تا پایان همان ماه به حساب افراد تحت پوشش خود واریز می‌کند.

مصطفی سالاری مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی، در حاشیه سلسه نشست‌های تامین اجتماعی با موضوع تعارض منافع در خصوص پرداخت ما به التفاوت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی گفت: به جهت اینکه یک بار تغییراتی در حقوق اردیبهشت ماه انجام شد باید سازمان تامین اجتماعی ما به التفاوت حقوق بازنشستگان را پرداخت می‌کرد.

وی افزود: پرداخت حق بیمه به تنهایی کافی نیست و چون منابع سازمان تامین اجتماعی متفاوت است امیدوار هستیم منابع برای پرداخت مابه التفاوت حقوق‌ها را وصول کنیم. سالاری بیان کرد: مطالبات ما از دولت همچنان وجود دارد که در حال حاضر دولت معادل ۸۹ هزار میلیارد تومان سهام دولت را در دستور کار دارد. بنا به پیشنهاد وزیر اقتصاد در اجرای قانون و بودجه قرار است این سهام به سازمان تامین اجتماعی برای بدهی دولت واگذار شود. سالاری گفت: امیدوار هستیم با سود این سهام و باقی درآمد‌ها بتوانیم مابه التفاوت حقوق بازنشستگان را در کنار حقوق آن‌ها بپردازیم.

همچنین مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی در این نشست گفت: در مورد زمان واریز مابه التفاوت افزایش حقوق فروردین ۱۴۰۰ بازنشستگان افزایشی که اول سال اعمال کردیم، هزینه قابل توجهی بود و اولین گام این است که بتوانیم منابع مالی مورد نیاز را به موقع تأمین کرده و هم برای دو سه سال آینده پیش بینی منابع را انجام دهیم.

وی افزود: باید تا پایان دولت کاری کنیم که برای سه چهار سال آینده منابع ناشی از افزایش حقوق‌ها تأمین باشد. با تمام صبحت‌ها و وعده‌های داده شده و با گذشته ۴ ماه از ابتدای سال هنوز وعده‌ها عملیاتی نشده و بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی منتظر دریافت مابه التفاوت حقوق فروردین ماه خود هستند.

منبع: میزان

 • ناشناس ارسالی در

  پس مابین تفاوت فروردین چند ساعت دیگه پرداخت می شود چون حقوق باز نشستگان هم به پایان رسید رفتیم تو بروج شهریور حالا چی تصمیم گرفتین

 • ناشناس ارسالی در

  آخ تا کی این همه سرکار گذاشتن وعده دروغین

 • ناشناس ارسالی در

  لطفا وعده الکی ندهید

 • ناشناس ارسالی در

  آقای سالاری خودتو بذار جای بازنشسگان

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه