|

حیات وحش حیرت انگیز؛ چیتاهای تیزپا گورخر طِفلی رو شرحه شرحه کردن سوزناک! (ویدیو)

در این ویدیو چیتاهای درنده رو می بینید که گورخر تنها رو بدجوری شکارش میکنن.

لینک کوتاه کپی شد
2

شایانیوز- احتمالا اگر از افرادی نباشید که روحیه لطیفی دارند، حیات‌ وحش یکی از مضوعات جذاب برای شما می تواند باشد. بزرگترین کمپانی های مستند سازی هر ساله بودجه بسیار زیادی را در حوزه حیات وحش خرج می کنند تا لحظه هایی را ثبت کنند که قلب شما را به طپش بیاندازد. از روی زمین گرفته تا در آب های عمیق، جانوران با انواع روش های مختلف تلاش می کنند نسل خودشان را در طبیعت باقی بگذارد و به حکمرانی خود ادامه دهند. ویدیو امروز ما رو از دست ندید، چون ثانیه های عجیبی را برای شما می آفریند.

چیتاهای وحشی پستاندار مهره‌دار محسوب میشن و در خانواده گربه‌سانان قرار می گیرند. این حیوانات سرعتشون تقریبا به 112 کلیومتر بر ساعت هم می رسد و می توانند در 3 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برسند. این جانوران بیشتر در آفریقا، آسیای مرکزی و شبه قاره هند زندگی می کنند. متاسفانه جمعیت چیتا ها در حال کاهش است. تعداد بسیار محدودی از این حیوانات در ایران هم زندگی می‌کنند.

غذای این حیوانات بیشتر غزال، آهو، بوفالو، قوچ، میش، بز و خرگوش هست. نکته جالب در مورد چیتا ها  بینایی فوق‌العاده‌ای اون ها هست. قبل از حمله به طعمه خودشون، این حیوانات تمام جوانب را در نظر می گیرند و بی برنامه به طعمه حمله ور نمی شوند. چیتا ها به دلیل شکل و رنگ پوستشون خوب بدنشون را در محیط استتار می کنند.

گورخر از خانوادهٔ اسب و بومی آفریقای مرکزی و جنوبی است. این حیوان به علت خط های سیاه و سفید روی بدنش معروف است. گورخر ها در رده پستاندران قرار می گیرند. این نوارهای سیاه و سفید کمک باعث میشه گورخر راحت تر در طبیعت پنهان بشود. گورخر گیاهخوار است و نزدیک به 90 درصد رژیم غذایی اش از علف های مختلف و مواد گیاهی مانند برگ ها و جوانه ها تشکیل می شود.

سرعت گورخر ها گاهی به 40 کیلومتر در ساعت هم برسد. بزرگ ترین نوع گورخر، گروی است و به دلیل گوش های بزرگش به راحتی قابل شناسایی می باشد.

اگر به اتفاقات خارق العاده ای که در طبیعت و در میان حیوانات رخ میدهد علاقه دارید صفحه حیات وحش ما را دنبال کنید.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی