|

مهمونداری پر خرج و شاخدااار عربا از خانمای آسِ خارجی ترکوند؛ فیس جدید قطر تو فوتبال!

قطر در حالی که تو روزهای اخر میزبانیش برای پدیده جذاب جام جهانی به سر میبره دلایل جالب خود را برای قبول مهمونداریش نشون داد!

لینک کوتاه کپی شد
2

شایانیوز- میدونیم که این روزا یه هدف جذاب تو دنیا وجود داره که بین خیلی از کشورای جهان مشترکه! قطعا چه چیزی میتونه جذاب تر و پر ذوق تر از جام جهانی فوتبال باشه و چنین حس جالبی رو برای میلیارد ها آدم ایجاد کنه؟! فوتبال رو میشه جذاب ترین ورزش دونست که تا به اینجای کار تونسته بیش از دو میلیارد جفت چشم رو به خودش جلب کنه و خیلیارو از کار و زندگی بندازه که چی؟ که فقط بشینن سر فوتبال و جام جهانی رو ببینن. 

اما این دوره از جام جهانی در کشور قطر هستش که خب میبینیم و میدونیم که حسابی داره میترکونه. قطر جان در ابتدای ورودش که با رشوه هم اومد جلو اصرار زیادی داشت تا میزبانی جام جهانی 2022 رو داشته باشه و تا به اینجای کار هم خوب پیش رفته. اما صحبت اینجاست که قطری که تا همین چهل سال پیش  اغلب مردمانش صید مروارید میکردند و خاستگاهشان بادیه‌نشینی بود، چطور حالا اینچنین جهان رو در خودش جای داده و محو خودش نموده!

IMG_6662

قطرِ فسقلی اینجوری چه خوووب میتازونه!

میشه گفت این کشورِ فسقلیه عربی اینک با جمعیتی کمتر از سه میلیون نفر، با مساحتی معادل 7هزارم ایران و البته با تولید ناخالص داخلی ۱۶۰ میلیارد دلاری و درآمد سرانه‌ای بالغ بر ۶۰ هزار دلار، نه‌تنها ثروتمندترین کشور عرب که جزو چهار کشور اول ثروتمند جهان می باشد.

جالبه بدونید تا به اینجای کار کشور قطر هزینه ای که برای ساخت و ساز و مهیا کردن هرچه بهتر شرایط برای جام جهانی کرده، بیشتر از مقدار مبلغیه که تا به حال تونسته از توریستا دریافت کنه! حالا چرا؟ اگر بر این نظرید که قطر دودوتا چهارتا نکرده و از قبل چنین موردی رو پیش بینی نداشته، باید بگیم که سخت در اشتباهید چرا که قطر اصلا هدفی دیگه ای در ذهن داشته که در ادامه می بینیم و متوجه خواهیم شد!

Untitled

حرکت فوقِ جذاب قطر واسه حجاب کامل خانومای فرنگی!

در حالی که تو ایرانمون به شدت در رابطه با حجاب اتفاقای جورواجوری داره میوفته و هر روز عجیب تر از پیش جلو میریم، تو قطر اومدن به نحوی جذاب و واقعا زیبا حجاب رو به دنیا معرفی کردن!

حالا چجوری؟ احتمالا ویدیویی که در ادامه گذاشته شده رو تو اینستاگرام دیده باشین و شاید هم ندیده باشین، اما داستان از این قراره که این کشور عربی اومده و حجاب کامل رو برای بانوان یه جوری که واقعا خوششون بیاد و جلب بشن داره تبلیغ میکنه تا میون خانومای بی حجاب رواج پیدا کنه.

این در حالیه که قطر میزان خرج و سودش به شدت با هم متفاوتن و زمین تا آسمون فرقشونه. در قسمت بالاتر به این نکته اشاره کردیم اما حالا دقیق تر بریم تو ریز جزئیات مسئله!

دخل و خرج قطر از عجیب هم عجیب تر شد!

گزارش های رسانه ای نشون میدن که قطر حداقل 220 میلیارد دلار برای این میزبانی هزینه کرده. کمتر از ۱۰ میلیارد دلار از این مبلغ رو برای ساخت هفت استادیوم و بازسازی استادیوم های قبلی خود هزینه کرده‌ و مابقی برای حمل و نقل، پذیرایی، ارتباطات و زیرساخت های امنیتی، از جمله ۳۶ میلیارد دلار برای سیستم مترو برای دوحه بزرگ، فرودگاه جدید، ساخت و ساز گسترده جاده ها، و بیش از ۱۰۰ هتل هزینه شده که واقعا بگ ریزونه!

قطر اعلام کرده که انتظار داره ۱.۳ میلیون نفر برای دیدن بازی های جام جهانی به قطر بیان ... اجازه بدید فرض کنیم که هر بازدیدکننده به طور متوسط چهار روز میموند و ۳۰۰ دلار در روز خرج میکنه. همچنین بیاید فرض کنیم که سفرهای عادی توریستی و تجاری تحت تأثیر ازدحام پیش‌بینی‌شده، قیمت‌های بالاتر و نگرانی‌های امنیتی قرار نمی‌گیره. بر اساس این فرضیات، قطر ۱.۵۶ میلیارد دلار درآمد از میزبانی کسب خواهد کرد. شگفت انگیزه اینهمه تفاوت، نه؟!

حالا اگه بخوایم بهتر و در مثالی بارز بگنجونیم باید بگیم که در ایران ما در سال 1401 40 میلیارد دلار درآمد نفتی داشته که خب میشه با هزینه ای که قطر برای جام جهانی داشته یه مقایسه جالب کرد!!!

دلیل قطر برای گرفتن میزبانیه جام جهانی 2022 

پس دیگه قطع به یقین قطر برای درآمد نبوده که چنین میزبانی رو با هزار زحمت به دست آورده و به نظر میاد یک اینکه قصد ترویج حجاب و گوشش و آداب و رسومشون رو داشتند و دوم اینکه قصد دیده شدن در جهان رو داشتند تا همه زمینی ها ببینن و بدونن قطر کجاست و بشناسنش! البته که بریا آینده ای هر چه بهتر و نه چندان دور.

مثلا در ادامه ویدیویی از یه خانوم کوچولوی خوشگل رو مشاهده می کنید که صدای دلنشین اذان میشنوه و واکنشی جالب داره.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی