|

مارکا: زیزو از همه انتقاد کرد غیر از خودش!

نامه خداحافظی زیدان با باشگاه رئال مادرید جنجال زیادی در رسانه‌های مادریدی ایجاد کرد و بسیاری از رفتار این سرمربی انتقاد کردند.

لینک کوتاه کپی شد

به گزارش شایانیوز به نقل از فارس، زیدان روز گذشته در اقدامی متفاوت با انتشار نامه‌ای از فلورنتینو پرز به شدت انتقاد کرد و مدعی شد که سران رئال به او اطمینان کافی نداشتند و همین دلیل باعث شد تا او از مادرید برود. سرمربی فرانسوی از رفتار ناامیدکننده مدیریت صحبت و با گلایه آنها را متهم کرد که شرایط تیم را در اواسط فصل به دلیل عدم حمایت از او مختل کرده‌اند. زیدان عنوان داشت که مفاهیم انسانی بالاتر از پول و شهرت است و او می‌دانسته که چطور باید رئال مادرید را دوباره به اوج برساند.

البته اظهارات او مورد پسند رسانه‌های مادریدی قرار نگرفت. پس از این اتفاق جوزپه پدررول در برنامه ال‌چرینگیتو شدیدا به این مربی تاخت و وی را یک آدم نادان نامید.

پدررول گفت: من همیشه از زیدان حمایت می‌کردم ولی اشتباه کردم او با یک نامه تشکر از پرز می‌نوشت. او به بدترین شکل از رئال خداحافظی کرد بدون اینکه یک خط از خودش انتقاد کند. او از اودگارد و بازیکنی مثل یوویچ نتوانست استفاده کند. زیدان از بازیکنان جوان مثل حکیمی،‌ سبایوس و رگیلون استفاده نکرد. رئال مادرید فصل را بدون جام سپری کرد و پرز می‌خواست این مربی بماند. دیگر او چه می خواست؟

به گزارش فارس، البته زیدان در نامه خود ادعا کرد که رئال هیچ پیشنهادی برای ساخت تیمی بلند مدت و حتی با مدت زمان معمولی به او ارائه نکرده است.

زیدان البته در ابتدای نامه خود از پرز به شدت تشکر کرد. او گفت که پرز در سال 2001 پشت همه انتقادها ایستاد و روی زیدان حساب ویژه‌ای باز کرد و او را به رئال مادرید آورد

مارکا نیز با یادداشت خوزه فلیکس دیاز کاملا انتقادات زیدان را بی اساس خواند و عنوان کرد که این مربی از خودش هیچ انتقادی نکرده است. این خبرنگار نوشت که یادداشت زیدان یک حرکت خارج از عرف بود و او بیش از اندازه در خصوص این مسائل صحبت کرد.

مارکا نوشت که باشگاه نمی‌خواهد پاسخی به نامه زیدان بدهد و تصمیم دارد با این حال به تمجید از این مربی که 7 سال در این باشگاه درخشان ظاهر شده است بپردازد.این رسانه اسپانیایی متذکر شد که زیدان در این متن از خودش انتقاد نکرده و نگفته چرا نتوانسته از بازیکنانی که پرز برای او فراهم کرده بود استفاده کند. مارکا نوشت که بازیکنانی مثل یوویچ و اودگارد اصلا نتوانستند در حد و اندازه‌های نام خود بازی کنند.

مارکا نوشت که اتفاقا زیدان در بسیاری از این اتفاقات نقش دارد و بسیاری از تصمیم‌های غلط به خاطر خودش است.این رسانه اسپانیایی نوشت که رئال مادرید در بخش‌های دیگر نیز حامی او بود و حتی باعث شد تا پسران زیزو یعنی تئو و الیاز در این تیم بازی کنند و در آکادمی رئال حضور پیدا کنند.

البته برخی خبرنگاران دیگر فوتبال اروپا نیز از کار زیدان حمایت کردند و او را محق بر این انتقادات دانستند. اندی وست، خبرنگار شبکه رسمی لالیگا در صفحه شخصی خود نوشت: نامه زیدان یک شاهکار بود.

از طرف دیگر کانال‌های هواداری رئال طرف زیدان را گرفتند و به پرز انتقاد کردند. آنها مدعی شدند که با وجود این نامه، پرز تحت فشار خواهد بود که هر چه سریع تر قرارداد راموس را تمدید کند.

نشریه اسپورت کاتالونیا نیز از این فرصت استفاده کرد و نوشت که فلورنتینو پرز هیچ وقت مربیان را دوست نداشته و رفتاری مشابه با همه آنها به ثبت رسانده است. فرانچسکو گیمنو، در یادداشت خود نوشت که پرز همین رفتار را با مورینیو انجام داد. او در سال 2014 نیز آنچلوتی را پس از قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا اخراج کرد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها