|

رونمایی از دستمزد عجیب برانکو در تیم ملی چین!

برانکو به عنوان سرمربی در تیم چین به کارش ادامه خواهد داد.

لینک کوتاه کپی شد

باشگاه پرسپولیس پس از جدایی یحیی گل‌محمدی به‌ دنبال عقد قرارداد با برانکو بود و حتی گفته شد که سرمربی کروات برای خود و دستیارانش، روی هم دو میلیون دلار خواسته اما این خبر تکذیب شد!

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از طرفداری؛ به هر روی برانکو ایوانکوویچ، قرارداد جالبی با عمانی‌ها داشت. او ماهیانه ۴۰ هزار دلار نقد می‌گرفت و یکسری آپشن و پاداش در قراردادش بود که آن را به سالیانه یک میلیون دلار می‌رساند. قرارداد برانکو ایوانکوویچ با فدراسیون و تیم ملی عمان در پایان جام ملت‌های آسیا به اتمام رسید و با توجه به حذف این تیم در مرحله گروهی، دیگر تمدید نشد.

برانکو که به پیشنهاد پرسپولیس پاسخ منفی داده بود به دنبال کار در یک تیم ملی آسیایی بود و در نهایت هم اتحادیه فوتبال چین به طور رسمی ایوانکوویچ را به عنوان سرمربی جدید تیم ملی فوتبال این کشور معرفی کرد.

یانکوویچ نتوانست چین را در مسابقات جام ملت‌های آسیا به مرحله یک‌هشتم نهایی برساند و در نهایت مدیران اتحادیه فوتبال چین به این نتیجه رسیدند که قرارداد او را فسخ و تیم‌شان را با برانکو برای مسابقات مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶ آماده کنند.

در همین ارتباط با رضا چلنگر، یکی از نزدیکان برانکو در ایران تماس گرفتیم که به ما خبر داد «قرارداد برانکو با تیم ملی چین، ۵۰ درصد بیشتر از قراردادش با تیم ملی عمان است». البته چلنگر که همواره به رسانه‌ها محبت داشته و در نقش مترجم سرمربیان کروات ظاهر شده، رقم اصلی قرارداد برانکو را فاش نکرد اما با توجه به آن‌چه بدان اشاره شد، می‌توان محاسبه کرد این قرارداد به یک میلیون و ۵۰۰ هزار دلار می‌رسد.

برانکو با فوتبال چین چندان هم بیگانه نیست. او حدود ۱۰ سال پیش توانست همراه با تیم شاندونگ لیونگ، دو هفته مانده به پایان رقابت‌های باشگاهی این کشور قهرمانی را جشن بگیرد. به واسطه همان قهرمانی و تجربه فراوان برانکو در ایران، عربستان، عمان و فوتبال آسیا، چینی‌ها تصمیم گرفتند سرمربی سابق ایران و پرسپولیس را به عنوان سرمربی چدید تیم ملی این کشور انتخاب کنند. به نظر می‌رسد برانکو با همان کادر همیشگی خود در عمان، در تیم ملی چین نیز کارش را آغاز کند.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

دنیای سلبریتی ها

عصر تکنولوژی

نیازمندی‌ها