|

چطور تلخی بادمجان را بگیریم؟

برای گرفتن تلخی بادمجان پوست آن ها را بگیرید اما برای اینکه له نشوند، کلاهکشان جدا را نکنید بین یک ربع تا نیم ساعت داخل آب نمک قرار دهید.

لینک کوتاه کپی شد

گروه آشپزی- همان طور که می دانید بادمجان از سبزیجات مورد علاقه ما ایرانی‌ها است که در بسیاری از غذا‌ها از آن استفاده می‌کنیم شاید برایتان جالب باشد بدانید که بادمجان سرشار از ویتامین، کلسیم و فسفر است فیبر و پتاسیم دارد ضد سرطان است و برای قلب هم بسیار مفید است.

به گزارش «شایانیوز»، هنگام خرید بادمجان سعی کنید از بادمجان‌های چین اول استفاده کنید، چون بادمجان‌های چین دوم و سوم معمولاً پر تخم و تلخ هستند. همچنین موقع خرید بادمجان حتماً بادمجان‌های براق، کشیده و سنگین را انتخاب کنید همچنین حواستان باشد که بادمجان زخمی نباشد. هنگام خرید بادمجان توجه کنید که کلاهک آن هرچه کشیده تر باشد نشان از شیرین بودن آن است اگر همه این نکات را در خرید بادمجان رعایت کنید باز هم ممکن است بادمجانی که انتخاب کرده اید تلخ باشد اگر بادمجان تلخ بود با روش‌های زیر تلخی آن را بگیرید.

برای گرفتن تلخی بادمجان پوست بادمجان ها را بگیرید اما برای اینکه له نشوند، کلاهک بالای آن‌ها را نکنید بادمجان ها را تمیز بشویید سپس بین یک ربع تا نیم ساعت داخل ظرف آب نمکی که کمی از حد معمول شورتر است قرار دهید بعد از آب نمک خارج کنید با دست فشار دهید تا نمک و آب اضافه آن خارج شود دیگر نیازی به شستن بادمجان ها نیست با این کار هم تلخی بادمجان گرفته می شود هم اینکه موقع سرخ کردن روغن کمتری جذب بادمجان می شود.

روش دیگری که می‌توانید با استفاده از آن تلخی و روغن اضافه بادمجان را بگیرید این است که بادمجان‌ها را بعد از اینکه سرخ کردید ۲ تا ۳ بار در آب در حال جوش بگذارید و اجازه دهید هر بار ۱ دقیقه بماند سپس از آب خارج کنید و آبکشی کنید مجدد آب را عوض کنید جوش بیاورید و این کار را انجام دهید.

124899

 با استفاده از هر کدام از روش های گفته شده یا هر روشی که خودتان بلد هستید تلخی بادمجان ها را بگیرید 3/1 ظرفی که می خواهید بادمجان ها را در آن سرخ کنید روغن بریزید بادمجان ها را در روغن فراوان سرخ کنید با این روش علاوه بر اینکه بادمجان ها سرخ می شوند مغز پخت هم می شوند.

 اگر بادمجان ها را در تابه با روغن کم سرخ کنید بادمجان ها فقط سرخ می شوند و برای مغز پخت شدن باید آن ها را زودتر به خورشت اضافه کنید و این امر ممکن است موجب له شدن بادمجان شود اما اگر طبق روشی که گفتیم بادمجان ها را سرخ کنید چون کاملا نرم می شوند یک ربع آخر به خورشت اضافه می کنید در نتیجه بادمجان له نمی شود.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی