|

ترفندهای پخت خورشت بامیه؛ اینجوری عمرا بامیه ها لیز و لزِج بشن

اگه خورشت بامیه رو به خاطر لزج شدن بامیه دوست ندارید اینجا بهتون میگیم چجوری درستش کنید تا لیز و لزج نشه.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- یه سری غذاها مثل زرشک پلو، خورشت قیمه و قورمه سبزی جزء غذاهایی هستند که اکثریت دوست دارن اما در مقابل غذاهایی مثل خورشت بامیه، خورشت کرفس، قلیه ماهی، میگو پلو طرفدارای کمتری دارن البته همین غذاها هم بعضا یه سری طرفدار دو آتیشه دارن که هیچ جوره ازش نمیگذرن.

یکی از دلایلی که باعث شده اکثریت قیمه و قورمه سبزی رو دوست داشته باشن این که این غذاها از قدیم تو فرهنگ ایرانی بوده و انقدر درستشون کردیم بلدیم چجوری خوب در بیاریمِشون. اما در مقابل غذایی مثل خورشت بامیه یه غذای محلیه بنابراین طبیعیه که خیلیا نتونن خوب درستش کنن. مثلا در مورد خورشت بامیه خیلی از افراد به علت لزج شدن بامیه دوسش ندارن پس احتمالا خیلی از غذاها رو دوست ندارید چون خوب درستشون نمی کنید. ما تو این مطلب سراغ خورشت بامیه رفتیم و میخوایم بهتون بگیم که چجوری درستش کنید تا بامیه ها لزج نشن.

چکار کنیم که خورشت بامیه لزج نشود؟

1- از خرید بامیه هایی که زدگی دارند خودداری کنید چون حتی اگه یک بامیه به این صورت تو خورشت باشه خورشت شما لزج میشه.

2- موقع پاک کردن بامیه سرش از انتها نزنید باید حدود نیم سانت از سرش باقی بمونه چون اگه برش یا سوراخی در بامیه ایجاد بشه لعابش بیرون میریزه و خورشت لیز میشه.

u

3- یکی از راه هایی که باعث میشه لیزی بامیه گرفته بشه اینِ که حتما حدود 20 دقیقه در آب کاملا خنک خیس بخوره حواستون باشه آب باید کاملا سرد باشه در غیر این صورت لزج میشه.

4- بامیه رو در هنگام پخت هم نزنید و با گرفتن دسته‌های ظرف، بامیه‌ها رو تکان بدید. به گزارش شایانیوز به این ترتیب خورشتتون لیز و لزج نخواهد شد.

n

5- اگه بامیه بیش از حد در غذا بپزه لزج میشه بنابراین بامیه رو باید 20 دقیقه آخر پخت به خورشت اضافه کنید. ممکنِ این سوال براتون پیش بیاد که چطور بامیه در 20 دقیقه بپزه؟

برای اینکه بامیه خوب پخته و نرم بشه و در عین حال به مدت طولانی در خورشت نپزه باید قبل از اضافه کردن به خورشت در روغن فراوان تفت داده بشه. برای این منظور 1/3 قابلمه ای رو که متناسب با حجم بامیه ها است روغن بریزید بعد بامیه ها رو کم کم در روغن سرخ کنید وقتی نرم شدن اون ها رو داخل صافی بریزید تا روغن اضافیش گرفته بشه در فرآیند تفت دادن بامیه ها حواستون باشد که زخمی نشن اگه خواستید بامیه ها رو فریز کنید حتما با روغن جامد تفت بدید.

Q

اگر دوست دارید آشپزی های ما را دنبال کنید به صفحه آشپزی شایانیوز سر بزنید.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی