|

هفت سینمایی ماندگار با حضور بهرام رادان

هفت فیلم درجه یک با بهرام رادان در یک دهه ی اخیر؛ از درام گرفته تا کمدی

بهرام رادان علاوه بر سوپر استار بودن یکی از بازیگران تاثیر گذار سینمای ایران هم هست به همین خاطر هم نگاهی می اندازیم به کارنامه کاری او.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- بهرام رادان یکی از محبوب ترین و در عین حال کم حاشیه ترین هنرمند های این روزهای دنیای سینمای ایران است که که در عین بی حاشیه بودنش این روز ها به خاطر بازی در سریال جیران و ایفای نقش ناصرالدین شاه حسابی توی چشمه از طرف دیگه خبر ازدواج بهرام رادان با بلاگر معروف مینا مختاری چنان مثل بمب صدا کرد که حتا بیشتر از قبل توجه ها رو معطوف به این هنرمند قَدر و خوش چهره کرده.

سینمایی های ماندگار با حضور بهرام رادان

همون طور که گفتیم بهرام رادان اصولا حاشیه ای نداره و برای همین هست که همه اون رو صرفا به خاطر نقش آفرینی های موفقیت آمیزش در فیلم های خوب و درجه یک میشناسند، از حق هم نگذریم باید اعتراف کرد که رادان فیلم های خیلی خوبی رو تو کارنامه ی کاری خودش داره که شاید بتونیم بگیم به یاد موندنی ترینشون هم سنتوریِ داریوش مهرجویی است که برای رادان جایزه ی سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد رو به همراه آورد. البته تا قبل از سال 85 و علی سنتوری، بهرام رادان کارهای بی نظیر دیگه ای مثل گاو خونی و آبی رو بازی کرده بود.

به هر حال نهایتا می تونیم بگیم که بهرام رادان علاوه بر سوپر استار بودن یکی از بازیگران تاثیر گذار سینمای ایران هم هست، به همین خاطر ما تصمیم گرفتیم تا هفت مورد از فیلم های خوب و درجه یک رادان رو که در یک دهه ی اخیر به روی پرده رفتند با شما به اشتراک بگذاریم.

1.پل چوبی – 1390

پل چوبی از آن فیلم هایی است که با زحمت فراوان تونست راه خودش رو به پرده های سینما باز کنه و اکران بشه اما زمانی که به روی پرده در اومد فروش فوق العاده ای که داشت قطعا خستگی رو از تن عوامل این فیلم خارج کرد. پل چوبی یک داستان عاشقانه اما پر التهاب است که بهرام رادان، مهناز افشار و هدیه تهرانی نقش های اصلی این عاشقانه هستند. برخی از منتقدان بر این باروند که پل چوبیِ مهدی کرم پور اقتباسی از سینمایی شاهکار کازابلانکا است اما هرچه که هست فیلم خوبی است که تماشای آن خالی از لطف نخواهد بود.

سینمایی های ماندگار با حضور بهرام رادان

2.آتش بس 2 – 1393

هرچند که بهرام رادان چندان فیلم کمدی در کارنامه خود ندارد اما در بین همان تعداد کم یکی از دوست داشتنی ترین آن ها آتش بس 2 به کارگردانی تهمینه میلانی است که احتمالا همه ی شما آن را تماشا کرده اید حتا اگر به خاطر قسمت اول آن که در سال  1384 با بازی محمد رضا گلزار و مهناز افشار ساخته شد باشد. اگر هنوز این سینمایی کمدی را تماشا نکرده اید به شما پیشنهاد می کنیم که برای اوقات فراغت خود حتما این فیلم را در نظر بگیرید که لحظه های شاد و خوشی رو برای شما به همراه دارد.

سینمایی های ماندگار با حضور بهرام رادان

3.عصر یخبندان – 1393

به گزارش شایانیوز، عصر یخبندان چهارمین کار مصطفی کیایی، فیلمی اجتماعی و خانوادگی است که با هشت بازیگر اصلی شکل گرفته است و  روایتگر زندگی ای پر التهاب و رو به ویرانی است که اعضای آن برای سرپا ماندن دست و پا می زنند. پایان بندی دور از انتظار عصر یخبندان لذت تماشای اون رو چند برابر می کنه.

سینمایی های ماندگار با حضور بهرام رادان

4.بارکد – 1394

خب آتش بس تنها کمدی ای نیست که رادان در آن ایفای نقش کرده، یکی از کمدی ترین و جذاب ترین نقش های بهرام رادان، حامد در سینمایی بارکد است. همکاری مجدد مصطفی کیایی و بهرام رادان باز هم نتیجه ی خوبی رو در پی داشت. البته که بار فیلم به تنهایی بر دوش رادان نبود و دیگر بازیگران از جمله محسن کیایی، سحر دولتشاهی و پژمان بازغی در کیفیت این فیلم نقش داشتند.

سینمایی های ماندگار با حضور بهرام رادان

5.سونامی – 1397

شاید یکی از متفاوت ترین نقش هایی که بهرام رادان تا به حال بازی کرده است، رول مرتضی در سینمایی سونامی باشد. سونامی یک درام واقعی از پستی بلندی های زندگی و مشکلات زندی یک ورزشکار حرفه ایست. متاسفانه سونامی آن طور که باید و شاید دیده نشد اما تماشای آن خالی از لطف نیست، به شما پیشنهاد می کنیم که کمی برای دنیای ورزشکاران حرفه ای وقت بگذارید.

سینمایی های ماندگار با حضور بهرام رادان

6.ایده ی اصلی – 1397

اگر دنبال یک فیلم درام، رمز آلود و مهیج هستید باید به تماشای ایده ی اصلی بنشینید. ایده ی اصلی یک درام اجتماعی با بازیگران حرفه ای و قدر است که شما را به خوبی با جریان فیلم همراه می کند. در این فیلم هیچ قهرمانی وجود ندارد و همه همسان هستند شاید یکی از جذابیت های این فیلم همین عدم حضور قهرمان است.

سینمایی های ماندگار با حضور بهرام رادان

7.ابلق – 1399

قطعا یکی از مهمترین فیلم های حاظر در جشنواره ی فجر سال 99 سینمایی ابلق بود که به کارگردانی نرگس آبیار ساخته شده است. این فیلم سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه تماشاگران در سی و نهمین جشنواره ی فجر رو بدست آورد، هرچند که این تنها جایزه ای نبود که فیلم اذعان خودش کرد.

فیلم ابلق یکی از مهمترین فیلم های این لیست کوتاه است که به شما پیشنهاد می کنیم اگر تاکنون آن را تماشا نکرده اید حتما در اولین فرصت وقتی را به تماشای ابلق اختصاص بدید.

سینمایی های ماندگار با حضور بهرام رادان

به نظر شما کاربران شایانیوز چه فیلم های دیگری باید در این لیست قرار بگیرند؟ نظرات و پیشنهاد های خود را با ما به اشتراک بگذارید.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی