|

لاغری با کره بادام زمینی

کره بادام زمینی، یه خوراکی خوشمزه لذیذ و مناسب برای رژیم های لاغری!

آیا تا به حال شنیده اید که اضافه کردن کره ی بادام زمینی به رژیم غذایی تان می تواند تاثیر قابل توجهی در لاغری شما داشته باشد؟ اما چگونه؟

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- کره بادام زمینی یکی از محبوب ترین خوراکی هایی است که هر کس می‌تواند در یخچال خود قرار دهد با این اوصاف اگرچه کره بادام زمینی سرشار از پروتئین می‌باشد هر قاشق کره بادام زمینی حاوی ۱۰۰ کالری می باشد که مقدار بسیار زیادی است به همین خاطر نیز اکثر افرادی که به دنبال کاهش وزن هستند ابدا به سراغ مصرف کره بادام زمینی نمی‌روند.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید تحقیقات صورت گرفته تا به کنون نشان می‌دهند که مصرف کره ی بادام‌زمینی، نه تنها مانع از کاهش وزن نمی شود بلکه می تواند به روند کاهش وزن شما نیز کمک نماید.

کره بادام‌زمینی موثر در لاغری

کره بادام زمینی چگونه می تواند در کاهش وزن موثر باشد؟

کره بادام زمینی از دو طریق به کاهش وزن کمک می کند:

  • با کمک به کنترل اشتها 
  • با سرکوب قند خون

کنترل اشتها:

کره بادام زمینی شما را برای مدت طولانی تری سیر نگه می دارد. زمانی که به دنبال کاهش وزن هستیم خوردن تنقلات کم چرب یا بدون قند اولین اقدام برای بسیاری از ما می باشد. اگر می‌خواهید مصرف شکر یا کالری دریافتی خود را کاهش دهید، این نوع میان‌وعده‌ها می توانند به شما کمک کند، اما واقعیت این است که آنها همیشه سیرکننده نیستند.

در عوض، مصرف آجیل یا محصولات بادام زمینی قبل از خوردن یک وعده غذایی یا به عنوان یک میان وعده می تواند به احساس سیری شما کمک کند.

کره بادام‌زمینی موثر در لاغری

به احتمال بسیار زیاد این احساس سیری نشأت گرفته از چربی‌های غنی و پروتئین موجود در کره بادام زمینی می باشد. نهایتاً احساس سیری ایجاد شده منجر به کمتر خوردن و کاهش وزن شما خواهد شد.

سرکوب قند خون:

کره بادام زمینی بخاطر شیرینی طبیعی و بافت لذیذی که دارد از شاخص گلیسمی پایینی برخوردار است. به همین ترتیب خوردن کره بادام‌زمینی راهی ساده برای مصرف چربی‌ ها، پروتئین و همچنین فیبر است، آن هم بدون اینکه منجر به کاهش ناگهانی سطح قند خون شما شود.

طی مطالعه تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۸ صورت گرفت نشان داده شد که خوردن یک وعده کره بادام زمینی به میزان ۲ قاشق غذاخوری می تواند باعث تثبیت اثر گلیسمی آن وعده غذایی شود که در غیر این صورت دارای شاخص گلیسمی بالایی خواهد بود.

کره بادام‌زمینی موثر در لاغری

دیگر فواید سلامتی کره بادام زمینی چیست؟

کره بادام زمینی فقط به کاهش وزن کمک نمی کند بلکه مصرف بادام زمینی به عنوان بخشی از رژیم غذایی شما فواید دیگری نیز به همراه دارد. 

کره بادام زمینی سرشار از پروتئین می باشد که اگر شما جزو افرادی هستید که تمرینات سخت انجام می‌دهند و برای زمان زیادی ورزش می کنند در دوره ریکاوری خود و بعد از تمرین به آن نیاز خواهید داشت.

به دلیل گلیسمی پایین بادام زمینی، مصرف منظم بادام زمینی می تواند به ثابت نگه داشتن قند خون و کاهش خطر ابتلا به دیابت کمک کند.

کره بادام زمینی سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی است. مس، فولات، ویتامین های گروه B و منگنز همگی در این خوراکی خوشمزه و لذیذ موجود هستند.

کره بادام‌زمینی موثر در لاغری

مصرف کره بادام زمینی می‌تواند در کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی نقش موثری داشته باشد. در سال ۲۰۱۸ یک مطالعه تحقیقاتی وسیع در مورد عادات غذایی صورت گرفت که نشان داد مصرف آجیل با بیماری های قلبی، سرطان و بیماری های تنفسی رابطه معکوس دارد.

به خاطر داشته باشید که مصرف کره بادام زمینی به تنهایی نمی تواند منجر به کاهش وزن شود اما آنچه که مسلم و قطعی است این است که کره بادام زمینی می تواند بخشی از یک برنامه کاهش وزن سالم باشد.

برای زندگی ای بهتر، صفحه زندگی سالم ما را دنبال کنید.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی