|

رژیم های کم کربوهیدرات مناسب برای لاغری

لاغری و کاهش وزن با رژیم کم کربوهیدرات؛ تاثیر گذار و تضمینی!

اگر به دنبال لاغری و کاهش وزن خود هستید یکی از مفید ترین و تاثیرگذارترین رژیم های موجود رژیم های کم کربوهیدرات می باشند که باید امتحانش کنید

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- سالهای زیادی است که رژیم های کم کربوهیدرات در بین مردم حسابی جا افتاده است و مردم به آن ها علاقه نشان می دهند به ویژه آن هایی که به دنبال کاهش وزن و لاغری هستند. در حقیقت رژیم های کم کربوهیدرات یکی از بهترین و تاثیر گذارترین روش ها برای کم کردن وزن و دستیابی به اندام ایده آل می باشد. رژیم های کم کربوهیدرات برای کسانی که با اضافه وزن مفرط دست و پنجه نرم می کنند به طرز قابل توجی تاثیر گذار است.

LowCarb-Diet

اصول کلی رژیم کم کربوهیدرات:

اگر برایتان سوال است که این رژیم چیست و چگونه کار می کند باید به شما بگوییم که اول از همه انواع مختلفی از رژیم کم کربوهیدرات وجود دارد اما متفقا  اصل اساسی همه ی آن ها محدود کردن میزان کربوهیدراتِ مصرفی شما به 20 تا 150 گرم در روز می باشد. هدف اصلی این رژیم این است که بدن شما را مجبور کند تا به جای استفاده از کربوهدرات به عنوان منبع اصلی انرژی به سراغ چربی برود.

در حقیقت می توان به این گونه عنوان کرد که رژیم های کم کربوهیدرات مصرف کربوهیدرات شما را محدود می کنند اما در عوض به به مصرف مقادیر نامحدود پروتئین و چربی تاکید می نمایند. هنگامی که مصرف کربوهیدرات شما پایین می آید، اسیدهای چرب موجود در بدن، به خون و کبد شما منتقل می شوند، و کبد می تواند برخی از آن ها را به کتون تبدیل نماید. پس از آن بدن شما چون با کمبود کربوهیدرات مواجه است برای تامین انرژی به سراغ اسیدهای چرب و کتون ها می رود.

LowCarbDiet

کاهش وزن:

تا به امروز مطالعات متعددی بر روی رژیم های کم کربوهیدرات صورت گرفته است که بیشتر آن ها ثابت کرده اند این رژیم های غذایی برای کاهش وزن بسیار مفید و تاثیر گذار می باشند به خصوص برای افرادی که دارای اضافه وزن بالا و چاقی هستند. این طور که به نظر می رسد رژیم های کم کربوهیدرات برای آب کردن چربی هایی که در اطراف شکم یا یک قسمت خاصی از بدن شکل می گیرند بسیار موثر می باشند.

فواید و معایب:

رژیم های کم کربوهیدرات با کاهش اشتها و حس گرسنگی منجر به کاهش خودکار کالریِ دریافتی می شوند که نهایتا کاهش وزن را به همراه دارند اما جدای از موضوع کاهش وزن، رژیم های کم کربوهیدرات می توانند بر بسیاری از عوامل خطرناک که منجر به بیماری می شوند نیز تاثیر مثبت بگذارند مانند، سطح تری گلیسیرید خون، سطح کلسترول، سطح قند خون، سطح انسولین و فشار خون.

به طور کلی می توان گفت که در بیشتر مواقع این رژیم ها کم خطر بوده و عوارضی نخواهند داشت اما در موارد معدودی پیش می آید که افراد با افزایش سطح کلسترول بد (LDL) مواجه می شوند و یا در موارد بسیار نادرتری رژیم های کم کربوهیدرات باعث بروز بیماری به نام کتواسیدوز غیر دیابتی می شوند. ظاهرا این وضعیت در خانم های بارداری که از این رژیم ها پیروی می کنند شیوع بیشتری دارد که باید به سرعت درمان شود. با این وجود همان طور که قبل تر هم اشاره کردیم رژیم های کم کربوهیدرات برای اکثر افراد بی خطر می باشد.

Low-Carb-Diet

نتیجه ی گیری:

رژیم های کم کربوهیدرات میزان کربوهیدرات مصرفی شما را به شدت محدود می نمایند و بدن شما را مجبور می کنند تا برای تامین انرژی به سراغ چربی ها برود. رژیم های کم کربوهیدرات در کنار تاثیر قابل توجهی که بر کاهش وزن و لاغری دارند، با بسیاری از مزایای سلامتی دیگر نیز مرتبط هستند؛ که در مجموع رژیم های کم کربوهیدرات را به یک رژیم غذایی مطمئن و سالم تبدیل می کنند.

برای زندگی ای بهتر، صفحه ی زندگی سالم ما را دنبال کنید.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی