پوست سالم

هفت ماده غذایی که باید از روتین پوستی خود حذف کنید!

اگر می خواهید پوستی سالم داشته باشید باید بدانید که علاوه بر استفاده از برخی روش های طبیعی،از چه روش ها و از چه موادی نیز باید اجتناب نمایید

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- داشتن پوستی سالم و درخشان تاثیر انکار نکردنی در زیبایی هر انسانی دارد به همین دلیل نیز اخیرا استفاده از ماسک های خانگی و طبیعی برای حفظ سلامت و زیبایی پوست افزایش یافته است. واقعیت این است که استفاده از محصولات طبیعی و خانگی نه تنها هزینه ی کمتری را شامل می شوند بلکه غالبا عوارض جانبی ای را نیز از خود نشان نمی دهند.

مراقبت از سلامت پوست و مو نیازمند توجه و زمان زیادی است به ویژه اگر نمی خواهید از محصولات آرایشی و بهداشتی صنعتی استفاده کنید در هر حال حتا هنگام استفاده از محصولات خانگی نیز باید در نظر داشته باشید که چه چیزی را باید برای پوست خود استفاده کنید؛ چون مواد طبیعی هستند لزوما بی ضرر نیستند. به همین ترتیب ما تصمیم گرفته ایم که هفت ماده ی خوراکی را به شما معرفی کنیم که هرگز نباید برای پوست صورت خود استفاده نمایید.

Healthy Skin

هفت ماده ی غذایی که باید از آنها برای صورت خود اجتناب کنید:

1. روغن های گیاهی

بسیاری از مردم روغن های گیاهی را به خاطر خواص بالایی که دارند برای مراقبت از پوست نیز توصیه می کنند  اما واقعیت این است که احتمالا ترکیب روغن های گیاهی با دیگر مواد فقط برای برخی از افراد پاسخگو خواهد بود. در حقیقت اکثر روغن های گیاهی منافذ پوست را مسدود می کنند وباعث بروز جوش و آکنه می شوند.

2.دارچین

دارچین سرشار از آنتی اکسیدان ها و ترکیبات گیاهی مفید است و محبوبیت آن به عنوان یک ماده ی مراقبتی از پوست در حال افزایش است اما باید بدانید که این ماده برای پوست صورت بسیار تحریک کننده می باشد. استفاده از اسانس یا پودر دارچین به ویژه در ماسک های خانگی می تواند تغییر رنگ، سوختگی و احساس سوزش را به همراه داشته باشد.

Cinnamon

3.ادویه جات

برخی از ادویه ها مانند زرد چوبه می توانند نقش موثری در بهبود سلامت پوست شما داشته باشند اما همه ی ادویه ها این طور نیستند بنابراین بهتر است قبل از استفاده از هر نوع ادویه ای در رابطه با آن تحقیق کنید. به طور کلی بهتر است که ادویه های ملایم مانند زرد چوبه را در اولویت خود قرار دهید.

ادویه

4. لیمو

لیمو سرشار از ویتامین C می باشد به همین خاطر ممکن است فکر کنید اضافه کردن آن به ماسک های خانگیتان می تواند موثر باشد اما اشتباه می کنید. میزان اسیدی بودن لیمو برای پوست صورت خیلی بالا می باشد به همین خاطر ممکن است باعث تحریک پوست شما، سوزش و خشکی شدید شود. به علاوه این امکان وجود دارد که آب لیمو منجر به آفتاب سوختگی صورت شما نیز بشود.

5. جوش شیرین

ممکن است بارها شنیده باشید که استفاده از جوش شیرین به عنوان اسکراب صورت می تواند تاثیر گذار باشد اما در واقع این ماده برای پوست شما مضر می باشد چراکه تعادل PH طبیعی پوست را به هم می زند. جوش شیرین فوق العاده قلیایی است و تنها یک بار استفاده از آن می تواند به خودی خود خسارات بدی را به همراه بیاورد.

baking-soda-benefits-

6. سرکه سیب

درست مانند لیمو سرکه سیب نیز بسیار اسیدی می باشد بنابراین تا حد امکان باید از مصرف آن خودداری کنید. استفاده بیش از حد این ماده ی غذایی می تواند حتا منجر به سوختگی شیمیایی شود.

7.شکر سفید

شکر سفید از جمله مواد خوراکی است که می تواند به عنوان یک لایه بردار عالی برای لب ها استفاده شود اما در رابطه با پوست صورت ابدا این طور نیست به ویژه اگر پوستی حساس دارید. مالیدن شکر خام بر روی صورت می تواند حسابی پوست شما را تحریک کند و التهاب و قرمزی شدید به همراه داشته باشد و دلیل آن این است که لبه های هر دانه ی کوچک شکر بیشتر از ظرفیت پوست شما تیز است.

Healthy Skin

نتیجه گیری:

زمانی که از محصولات مراقبتی پوست استفاده می کنید چه خانگی و چه صنعتی حتما قبلا از استفاده بر روی صورتتان مقدار کمی از آن را بر روی پوست دست خود بمالید تا مطمئن شوید که قرار نیست واکنش های آلرژیک را برای شما به همراه داشته باشد. به علاوه قبل از هر اقدامی مهم است که پوست خود را بشناسید.

شما می توانید از روتین های مراقبتی و ماسک های مراقبتی که تاثیرات ثابت شده ای دارند برای محافظت از زیبایی و سلامت پوست خود استفاده نمایید.

برای زندگی ای بهتر، صفحه زندگی سالم ما را دنبال کنید.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی