|

گوگوش به بیماری پارکینسون مبتلا شده؟ ماجرا چیست؟

شنیده‌ها حاکی است که گوگوش خواننده زن مشهور قبل از انقلاب به بیماری «پارکینسون» مبتلا شده است.

لینک کوتاه کپی شد

بهمبن بابازاده، خبرنگار حوزه موسیقی با اعلام این خبر در توئیتر خود نوشت:

خانم گوگوش که مدت‌هاست به بیماری «پارکینسون» دچار است، حالا در مواجهه با این بیماری به مرحله‌ی جدیدی رسیده که تارهای صوتی این خواننده را نیز تحت تاثیر قرار داده است.

او تا به امروز هرگز حاضر به گفتگو درباره بیماری اش نشده است.

بیماری پارکینسون چیست؟

پارکینسون یک اختلال پیشرونده سیستم عصبی است که بر حرکت تأثیر می گذارد. علائم آن به تدریج شروع می شود، گاهی اوقات فقط با یک لرزش که به سختی قابل مشاهده است. شایع ترین علائم آن لرزش است، اما این اختلال معمولاً باعث سفتی یا کند شدن حرکت نیز می شود.

اگرچه بیماری پارکینسون قابل درمان نیست، اما داروها ممکن است علائم را به میزان قابل توجهی بهبود بخشند. گاهی اوقات، پزشک ممکن است جراحی را برای تنظیم مناطق خاصی از مغز و بهبود علائم شما پیشنهاد دهد.

فائقه آتشین چند ساله است؟

فائقه آتشین که با نام هنری گوگوش شناخته می‌شود متولد 15 اردیبهشت سال 1329 است. گوگوش (به ارمنی: Գուգուշ) نامی ارمنی برای پسران است. در کودکی دایه ارمنی‌اش او را با این نام صدا می‌کرد و بعدها این نام را به عنوان نام هنری‌اش برگزید.

با پیروزی انقلاب اسلامی با وجود آن‌که تعداد زیادی از خوانندگان مهاجرت از ایران را انتخاب کردند؛ گوگوش که به هنگام وقوع انقلاب در آمریکا به سر می‌برد، به ایران بازگشت و تا سال 1379 هم در ایران بود و سپس راهی آمریکا شد.

گوگوش

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی