|

جزئیاتی از پرداخت افزایش حقوق بازنشستگان + پرداخت مابه التفاوت ماه قبل

جزییاتی از پرداخت افزایش حقوق بازنشستگان از ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ و زمان بندی و نحوه واریز افزایش حقوق به علاوه مابه التفاوت ماه قبل اعلام شد.

لینک کوتاه کپی شد

پرداخت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از بیستم هر ماه به تربیت حروف الفبا آغاز می‌شود و در اردیبهشت امسال هم افزایش حقوق آن‌ها برایشان واریز خواهد شد و هم مابه التفاوت فروردین ۱۴۰۲.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از نبض بازار، گفتنی است فروردین ماه با این استدلال که هنوز احکام صادر نشده است حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به صورت علی الحساب و بر اساس مبلغ سال قبل واریز شد.

اما برای اردیبهشت اعلام شد حتی اگر احکام صادر نشود افزایش حقوق در واریز اردیبهشت اعمال خواهد شد.

اکنون سوال اینجاست که اگر برای اردیبهشت ماه امکان واریز حقوق بازنشستگان بدون صدور احکام وجود دارد چرا این امکان برای فرودین فراهم نشد تا بازنشستگان مجبور شود اولین ماه سال را بدون افزایش حقوق سر کنند.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران گفت: بنابر پیگیری‌های صورت‌گرفته قرار است مابه‌التفاوت افزایش حقوق بازنشستگان مربوط به فروردین ماه نیز همزمان با حقوق اردیبهشت ماه به حساب بازنشستگان تأمین اجتماعی واریز شود.

رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی تهران گفت: مابه‌التفاوت افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی مربوط به فروردین‌ماه امسال در اردیبهشت پرداخت می‌شود.

 علی دهقان‌کیا در پاسخ به این پرسش که آیا حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی در اردیبهشت ماه بر اساس مصوبه شورای‌عالی کار افزایش پیدا خواهد کرد یا خیر، اظهار کرد: بنا بر پیگیری‌های انجام‌شده و قول‌هایی که مسئولان سازمان تأمین اجتماعی داد‌ه‌اند، ان‌شاءالله افزایش حقوق بازنشستگان این سازمان در اردیبهشت ماه عملیاتی می‌شود.

وی افزود: بر همین اساس حقوق بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی در اردیبهشت‌ماه بر مبنای مصوبه شورای‌عالی کار (افزایش ۲۵ درصدی برای حداقل‌بگیران و ۲۱ درصدی برای سایر سطوح) پرداخت می‌شود.

رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی تهران گفت: بنابر پیگیری‌های صورت‌گرفته قرار است مابه‌التفاوت افزایش حقوق بازنشستگان مربوط به فروردین ماه نیز همزمان با حقوق اردیبهشت ماه به حساب بازنشستگان تأمین اجتماعی واریز شود.

وی تصریح کرد: بر اساس جدول طراحی‌شده، حقوق بازنشستگان هر ماه از بیستم بر اساس حروف الفبا به حسابشان واریز خواهد شد.

مدیر عامل تامین اجتماعی نیز همین قول را به بازنشسته ها داده است.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی