|

خبر خوش برای معلمان؛ لایحه رتبه بندی خارج از نوبت بررسی می شود

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش مجلس گفت: رتبه‌بندی از 11 مهر به بعد خارج از نوبت در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد.

لینک کوتاه کپی شد

قاسم احمدی لاشکی معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش مجلس گفت: رتبه‌بندی از 11 مهر به بعد خارج از نوبت در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد و هدف رقم و افزایش نیست بلکه به دنبال جایگاه و منزلت معلمان است که آسیب دیده، امیدوارم خروجی رتبه‌بندی، آرامش را برای معلمان رقم بزند.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از تسنیم، همچنین علی کریمی فیروزجایی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: مجلس تمام قد در خدمت دستگاه تعلیم و تربیت است و لایحه رتبه‌بندی معلمان، 11 مهر به بعد خارج از نوبت بررسی و با قید فوریت در مجلس تصویب خواهدشد.

پیش از این علیرضا منادی رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با اشاره به اینکه در خصوص ماده 7 لایحه رتبه بندی که چالش‌های بسیاری را به دنبال داشت، گفته بود: «با دستگاه‌های مختلف از جمله وزارت آموزش و پرورش، سازمان برنامه و بودجه و سازمان امور استخدامی در خصوص کمبود اعتبارات و ایرادات شکلی و قانونی اختلاف نظراتی داشتیم، نهایتا این چالش‌ها حل شد و همان پیشنهاد اولیه بنده که معادل حداقل 80 درصد حقوق هیأت علمی بر اساس رتبه به معلمان بود، نهایی شد.

بنابراین در صورت تصویب نهایی این لایحه در صحن علنی مجلس از تاریخ 31 شهریوماه 1400 یعنی زمان اجرای این قانون، نباید دریافتی معلم کمتر از 80 درصد حقوق و فوق العاده‌های یک استاد دانشگاه که همتراز او در وزارت علوم است، باشد. این همترازی با توجه به اینکه اکثریت معلمان ما لیسانس و فوق لیسانس هستند، معادل سازی خواهد شد.

 بر اساس تصمیم کمیسیون، همچنین مقرر شد که به ازای ارتقا رتبه به ترتیب 25، 20، 15، 10 درصد به مجموع حقوق، مزایا و فوق‌ العاده‌های مستمر معلمان افزوده شود. یعنی اگر معلمی از رتبه معلم پایه به معلم ارشد برسد 25 درصد و اگر از معلم ارشد به معلم خبره برسد 20 درصد افزایش حقوق شامل او خواهد شد. بار مالی این لایحه نیز برای اینکه مشمول اصل 75 قانون اساسی نشود با معاونت قوانین مجلس بررسی شده و مشکلی از این جهت وجود ندارد.»

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه