|

آخرین اخبار از نقل و انتقالات استقلال سه شنبه 9 شهریور

نقل و انتقالات آبی‌ها تقریبا به پایان رسیده و تنها جذب 2 بازیکن که آن ها هم ظاهراً تنها امضای قرارداد رسمی برای عکس معارفه‌شان باقی مانده

لینک کوتاه کپی شد
1

فعالیت استقلال تهران در بازار نقل و انتقالات با خرید بازیکن جوان تیم سایپا آغاز شد و اهداف فرهاد مجیدی هنوز به صورت کامل جذب این تیم نشده‌اند.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از ایلنا، از ۱۱ روز پیش آبی پوشان با معرفی امیرحسین حسین زاده به عنوان خرید جدید جذب بازیکنان مورد نظر کادرفنی را آغاز کرده‌اند و همینطور چند بازیکن هم این تیم را ترک کرده‌اند.

نقل و انتقالات آبی‌ها تقریبا به پایان رسیده و تنها جذب دو بازیکن باقی مانده که ظاهراً تنها امضای قرارداد رسمی برای عکس معارفه‌شان باقی مانده است. بنابراین در ادامه نگاهی خواهیم داشت به فعالیت نقل و انتقالاتی مدنظر فرهاد مجیدی که در بازگشت به این تیم تاکید داشت تیم قدرتمندی را برای مسابقه با الهلال عربستان در مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا آماده خواهد کرد.

خروجی های استقلال

محمد نادری (مدافع)، هروویه میلیچ(مدافع)، مسعود ریگی(هافبک دفاعی)، داریوش شجاعیان(هافبک تهاجمی)، فرشید اسماعیلی (هافبک تهاجمی)، شیخ دیاباته(مهاجم) و مهدی قایدی(مهاجم) بازیکنانی هستند که جدایی‌شان از استقلال تایید شده و امیرارسلان مطهری هم بازیکنی است که به گفته مسئولان باشگاه احتمال تمدید قراردادش زیاد نیست.

تمامی این ۷ بازیکن جدا شده به غیر از داریوش شجاعیان و دیاباته(در فصل اخیر) بازیکنان کلیدی ترکیب اصلی بودند و پایان همکاری با آنها در حالی منطقی به نظر می‌رسید که جایگزین مناسبی به نفرات مدنظر مجیدی ملحق شوند.

در این بخش استقلال می‌توان گفت نه چندان قوی و نه چندان ضعیف عملکرد کرده است چرا که فعلا نقل و انتقالات برای آبی‌ها به پایان نرسیده است و شاید آنها خریدهای غافلگیرکننده‌ای داشته باشند، به خصوص اینکه خرید بازیکن خارجی هم برای فصل جدید ممانعتی نخواهد داشت.

بازیکنان جدید استقلال

علیرضا رضایی(دروازه‌بان)، عارف آقاسی (مدافع)، زیبر نیک نفس(هافبک دفاعی)، امیرحسین حسین زاده(هافبک تهاجمی)، جعفر سلمانی(هافبک تهاجمی)، محمدرضا آزادی (مهاجم) و امین قاسمی نژاد(مهاجم) بازیکنانی هستند که خریدشان به صورت رسمی قطعی شده و به عنوان بازیکن جدید معرفی شده‌اند.

در حال حاضر لوسیانو پریرا(مهاجم) و یک مهاجم گمنام دیگر که ملکیان جذبش را تایید کرد، بازیکنانی هستند که گفته می‌شود باید آنها را استقلالی دانست ولی فعلا به عنوان خرید جدید معرفی نشده‌اند و تنها مذاکرات بین طرفین صورت گرفته است.

در بحث جذب بازیکن استقلال نمی‌‌توان گفت چشمگیر عمل کرده و به قول معروف با ادبیات نقل و انتقالاتی بمبی نترکانده است. به گفته فرهاد مجیدی قرار بود با جدایی قایدی دو مهاجم خوب خارجی طراز اول جذب شوند ولی تا به امروز اینچنین نبوده است. خرید و جذب بازیکنان به نظر می‌رسد که کمی عجولانه است چون که پس از جدایی نادری و میلیچ آنها تنها متین کریم زاده را در پست مدافع چپ در اختیار دارند و با وجود گمانه‌زنی‌ها هنوز ابوالفضل جلالی در این پست جذب نشده اگرچه در صورت خرید این بازیکن هم بعید است او جای خالی دو مدافع امتحان پس داده را پُر کند.

ذکر این نکته هم جالب توجه است که مجیدی با وجود احمد موسوی و وریا غفوری در پست مدافع راست خواهان حردانی است اما در پست مدافع چپ آنها تنها یک بازیکن دارند. همچنین جای خالی خرید هافبک بازیساز در لیست مجیدی دیده می‌شود. استقلال شجاعیان و اسماعیلی را از دست داده ولی بازیکن طراحی تا به امروز در لیست مجیدی قرار نگرفته و حتی شایعاتی هم مبنی بر خرید بازیکن در این پست مطرح نشده است.

در خط حمله هم پوست اندازی استقلال نگران کننده است. البته که دیاباته مانند فصلی که آقای گل شده بود طراوت خاصی نداشت و جدایی‌اش محتمل به نظر می‌رسید اما پُر کردن جای خالی مهدی قایدی دشوار خواهد بود و همینطور با جدایی احتمالی مطهری تنها آرمان رمضانی به عنوان مهاجم از فصل گذشته در ترکیب آبی پوشان باقی می‌ماند.

نقل و انتقالات تابستانی استقلال و مجیدی هنوز پایان نیافته و احتمال هر اتفاقی طی روزهای آینده وجود دارد ولی تا فاصله دو هفته مانده تا بازی حساس با الهلال عربستان سرمربی مسیر دشواری برای هماهنگی بازیکنان جدیدش پیش از این مسابقه سرنوشت ساز خواهد داشت.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه