|

درخواست 90 میلیاردی برای قایدی؛ پول استراما و خریدهای فرهاد جور شد؟

مدیران استقلال با توجه به بدهی 74 میلیارد تومانی به طلبکاران خارجی، قصد دارند بیشترین سود ممکن را از فروش قایدی ببرند.

لینک کوتاه کپی شد

 استقلالی‌ها پس از رد چند پیشنهاد خارجی برای مهدی قایدی، با الاهلی امارات پای میز مذاکره نشسته‌اند. الاهلی توانسته رضایت قایدی را جلب کند اما مذاکرات آن‌ها با باشگاه استقلال، فعلا به توافق نهایی نرسیده است. استقلالی‌ها قبلا اعلام کرده بودند با رقمی حدود 2 میلیون دلار، حاضر به فروش قایدی هستند.

به گزارش«شایانیوز»، با این حال مشکلات مالی زیاد و بدهی سنگین به مربیان و بازیکنان خارجی، باعث شده برای صدور رضایتنامه او دنبال رقم بیشتری باشند. از طرفی، آن‌ها می‌دانند در صورت نگه داشتن قایدی، فصل آینده شاید مجبور به فروش او با رقم پایین‌تری شوند و برای پرداخت بدهی‌های خارجی‌شان هم به مشکل بخورند.

استقلال یک میلیون و 700 هزار دلار، یعنی بیش از 45 میلیارد تومان، به آندره‌آ استراماچونی بدهکار است. رقمی که با توجه به جریمه دیرکرد، می‌تواند افزایش هم پیدا کند. فرهاد مجیدی در مصاحبه‌های اخیرش، نگران بسته شدن پنجره استقلال بخاطر بدهی استراما و حتی کسر امتیاز از این تیم بود. در شرایط فعلی، باشگاه چنین پولی در حسابش ندارد. استقلالی‌ها 500 هزار دلار به میلیچ و 600 هزار دلار هم به دیاباته بدهکار هستند. آن هم به شرطی که آن‌ها، نتوانند خسارت دیگری از استقلال بگیرند. طلب میلیچ با قیمت فعلا دلار حدود 13 میلیارد تومان و طلب دیاباته، 16 میلیارد تومان است.

با این شرایط، استقلال در یک سال آینده باید 74 میلیارد تومان، به استراماچونی و دو خرید خارجی او بپردازد. فروش قایدی با قیمت 2 میلیون دلار، حدود 53 میلیارد نصیب استقلال خواهد کرد و به همین دلیل، استقلال درخواست 3.5 میلیون دلار یعنی 93 میلیارد تومن را دارد. مدیران استقلال هر چقدر بتوانند پیشنهاد الاهلی را به خواسته خودشان نزدیک‌تر کنند، صاحب پول بیشتری می‌شوند و می‌توانند در نقل و انتقالات هم سراغ ستاره‌های مورد نظرشان بروند.

استقلال شاید درباره دیاباته و میلیچ تا زمان شکایت آن‌ها و صدور حکم فرصت داشته باشد، اما بدهی 45 میلیاردی به استراماچونی هر چه سریعتر باید پرداخت شود و با باقی مانده پول، آن‌ها بتوانند جانشین‌های دیاباته و قایدی برای فصل بعد را جذب کنند.

منبع: فوتبال 360

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه