|

پنجعلی:خارجی ها به جز پر کردن جیب دلالان چه کار دیگری کردند؟

مدافع اسبق تیم ملی ایران تصریح کرد: نیاز داریم در هر زمینه‌ای افرادی که توانایی و استعداد دارند، عنان کار را در دست بگیرند.

لینک کوتاه کپی شد

به گزارش شایانیوز به نقل از فارس، محمد پنجعلی در مورد لغو قانون ممنوعیت استفاده از بازیکنان و مربیان خارجی در فوتبال کشورمان اظهار داشت: نه فقط من، بلکه تمام افرادی که خاک این فوتبال را خورده‌اند و علم و تجربه دارند، می‌دانند مشکل فوتبال ما بازیکن و مربی نیست. همه می‌دانند اما متاسفم که هنوز باید تکرار کنیم؛ ما مدیر و شایسته سالاری می‌خواهیم.

مدافع اسبق تیم ملی ایران تصریح کرد: نیاز داریم در هر زمینه‌ای افرادی که توانایی و استعداد دارند، عنان کار را در دست بگیرند. فوتبال هم از این قاعده مستثنی نیست. مشکل ما مدیریت است. همه چیز داریم، اما در همه چیز عقب هستیم. شما ببینید در روز روشن کسی را سرپرست تیم ملی معرفی می‌کنند که او را جایی ندیده‌ایم. چه کسی گفته باید بازیکن و مربی خارجی بیاوریم؟‌ مدیرانی این را می‌گویند که می‌خواهند فردا تقصیر شکست و باخت را به گردن آن‌ها بیندازند، چون راحت‌ترین کار عوض کردن خارجی‌ها است.

وی با اشاره به وضعیت مدیریتی پرسپولیس گفت: پرسپولیس به اندازه تاریخ فوتبال آلمان مدیرعامل عوض کرد. مشکل فوتبال ما این است که آدم‌هایی در راس کار قرار دارند که این‌کاره نیستند و اصلا چیزی از ورزش نمی‌دانند.کسی که سواد ندارد حق ندارد برای فوتبال کشور تصمیم گیری کند. باید این مسأله بررسی و کارشناسی شود. چرا باید مربی و بازیکن خارجی بیاوریم؟ من می‌گویم باید مدیر خارجی بیاوریم. نه اینکه در کشورمان مدیر نیست بلکه چون مدیران ما جای خودشان نیستند.

پیشکسوت پرسپولیس در انتقاد از حضور بازیکنان و مربیان بی کفیت خارجی در فوتبال ایران اظهار داشت: بازیکن خارجی چه تاجی به سر فوتبالمان زده جز اینکه جیب دلالان را پر کند؟ مشکل ما بازیکن نیست. فوتبال ما بازیکنان زیادی هم در اروپا دارد که حتی بعضی از آن‌ها ستاره‌های تیم خودشان هستند. اینکه بازیکن بی‌کیفیت بیاورند، ۴ گل بزند و برود چیزی را عوض نمی‌کند. ما هنوز برای رفتن به جام جهانی مشکل داریم. اگر حضور بازیکن و مربی خارجی تأثیری داشت، فوتبال ما خیلی تغییر می‌کرد اما باید هنوز نگران بازی مقابل عراق باشیم.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها