|

سوپرلیگ اروپا با حضور قهرمان‌های روسیه و ترکیه

بعید نیست که به دلیل مسائل مالی دو باشگاه از روسیه و ترکیه نیز در رقابت های سوپر لیگ اروپایی حضور پیدا کنند.

لینک کوتاه کپی شد

برگزاری رقابت‌های سوپر لیگ اروپایی با حضور 11 تا 15 باشگاه در حال برنامه ریزی است. با این حال به نظر می رسد که یکی شرط های اصلی این مسابقات موافقت تیم های حاضر با شرکت کردن در آن است.

روسیه و ترکیه جزو کشورهایی هستند که هنوز مشخص نیست آیا به طور قطع نماینده‌ای در این مسابقات که گفته می‌شود از سال 2023 آغاز می شود، خواهند داشت یا خیر.

 

 

در واقع حضور این دو کشور در این مسابقات می تواند 225 میلیون بیننده بالقوه در اختیار بازی ها قرار دهد. علاوه بر این روسیه و ترکیه می توانند پای بسیاری از حامیان مالی را هم به مسابقات بکشاند که امری بسیار مهم و حیاتی محسوب می شود. بر اساس شنیده ها گازپروم از روسیه به عنوان حامی مالی حاضر خواهد شد و حضور یک باشگاه از این کشور می‌تواند توجه بسیاری از مخاطبان آسیای میانه را هم جلب کند. در مورد ترکیه نیز حضور 6 میلیون ترک در آلمان و میلیون ها مهاجر از این کشور در سرتاسر دنیا می تواند کمک ویژه ای به رقابت ها باشد.

از طرفی بنیانگذاران سوپر لیگ اروپایی نیز معتقد هستند که دو تیم روس و ترکیه ای می‌توانند در این رقابت‌ها حاضر باشند تا نقش استراتژیک خود را ایفا کنند. در واقع برنامه ریزی جدید اینگونه خواهد بود که رقابت ها با حضور 20 تیم برگزار شود. حضور باشگاه های رئال مادرید، بارسلونا، اتلتیکو، چلسی، یونایتد، سیتی، لیورپول، آرسنال، تاتنهام، پاری سن ژرمن، میلان، اینتر، یوونتوس، بایرن مونیخ و بوروسیا دورتموند ثابت است؛ همچنین دو تیم ترکیه ای و روس نیز به جمع آنها اضافه خواهند شد و احتمالا آژاکس، پورتو و یک تیم دیگر 20 باشگاه حاضر در رقابت‌ها را تکمیل خواهند کرد.

 

 

سرمایه‌گذاری این مسابقات به گونه ای است که حدود 350 میلیون یورو به شش تیم ابتدایی خواهد رسید که رقم هنگفتی محسوب می شود. با این حال شرایط به گونه‌ای است که مشخص نیست آیا برخی تیم‌ها با حضور در این مسابقات موافقت خواهند کرد یا خیر؛ موضوعی که می‌تواند به کاهش باشگاه‌های حاضر در این مسابقات نیز منجر شود.

منبع:ورزش3

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها