|

مسی به دنبال 8 رکورد جذاب در سال 2024

لیونل مسی تابستان امسال در آمریکا می‌تواند همچنان به رکوردشکنی و افتخار آفرینی ادامه دهد.

لینک کوتاه کپی شد

انتظار طولانی فوق ستاره آرژانتینی برای دستیابی به جام نقره‌ای با کشورش در آخرین کوپا آمریکا در برزیل به پایان رسید و عملکرد او به عنوان کاپیتان آلبی سلسته برای رسیدن به این جام باعث شد تا او هفتمین توپ طلا را به خود اختصاص دهد و آرژانتین را در مسیر قهرمانی در جام جهانی قرار دهد.

به گزارش «شایانیوز»  و به نقل از منیبان؛ با این حال او به عنوان رهبر آرژانتین در مسابقات کوپا آمریکا امسال، میتواند هفت رکورد بسیار مهم را تغییر دهد و به نام خود ثبت کند.

بهترین گلزن تاریخ کوپا آمریکا

مسی تاکنون ۱۳ گل در کوپا آمریکا به ثمر رسانده است و تنها ۵ گل تا تبدیل شدن به بهترین گلزن تاریخ این مسابقات فاصله دارد. نوربرتو مندز آرژانتینی و زیزینیو از برزیل با ۱۷ گل به‌طور مشترک در رتبه اول قرار دارند.

بیشترین بازی در کوپا آمریکا

در حال حاضر او با سرخیو لیوینگستون بازیکن تیم ملی شیلی در دهه ۵۰ میلادی، از نظر تعداد بازی برابر است؛ مسی تنها به انجام یک بازی دیگر نیاز دارد تا با ۳۵ بازی به تنهایی این رکورد را صاحب شود.

هفت دوره بازی برای آرژانتین در کوپا

ستاره اینتر میامی به اولین بازیکن تاریخ آلبی سلسته تبدیل خواهد شد که هفت دوره متوالی در کوپا آمریکا به میدان می‌رود. البته مسی برای تکمیل کردن این رکورد، باید یک دوره‌ی دیگر هم در این مسابقات شرکت کند تا به رکورد الکس آگویناگا که هشت دوره حضور است برسد.

هت‌تریک پس از ۸ سال

مسی تنها یک بار آن هم سال ۲۰۱۶ در مقابل پاناما هت‌تریک کرد و اگر دوباره این کار را تکرار کند، به جمع ۱۰ بازیکنی می‌پیوندد که دو هت‌تریک در کوپا داشته‌اند.

بیشترین گل در یک دوره

مسی برای دست‌یابی به این رکورد، باید ۱۰ گل در این دوره از مسابقات بزند تا در این مورد هم نامش را در تاریخ ثبت کند.با توجه به فرم بی نظیر او در اینتر میامی، این مسئله دور از ذهن نیست.

بهترین بازیکن مسابقات

اگر مسی جایزه بهترین بازیکن کوپا را بدست آورد، این اولین بار در تاریخ خواهد بود که یک بازیکن دو دوره‌ی متوالی این کار را انجام می‌دهد.

دومین گلزن برتر رقابت‌های ملی

مسی اکنون با ۱۰۶ در رتبه سوم لیست برترین گلزنان ملی قرار دارد. با زدن ۴ گل، او می‌تواند ابتدا از علی دایی عبور کند و بعد از آن پشت سر کریستیانو رونالدو در رتبه دوم بایستد.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

دنیای سلبریتی ها

عصر تکنولوژی

نیازمندی‌ها