|

بزرگترین مشکل اوسمار برای هدایت پرسپولیس

کارشناس فوتبال گفت: بهتر است یک مربی با دانش ایرانی به کادر فنی اضافه شود و اوسمار همچنان دستیار باشد.

لینک کوتاه کپی شد

تیم فوتبال پرسپولیس در اولین دیدار نیم فصل دوم رقابت‌های لیگ برتر برابر آلومینیوم اراک به میدان رفت که این بازی در پایان با تک گل امیر نوری یک بر صفر به سود شاگردان سید مجتبی حسینی به پایان رسید تا دومین شکست این فصل سرخ‌ها رقم بخورد.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از مهر؛ محمود کلهر پیشکسوت پرسپولیس و کارشناس فوتبال در خصوص بازی این تیم بیان کرد: پرسپولیس برابر آلومینیوم با مشکلات زیادی مواجه بود که از اساسی‌ترین آن می‌توان به خط حمله و خط دفاع این تیم اشاره کرد. هنوز پرسپولیس در خط حمله آن طراوت همیشگی را ندارد و در خط دفاع هم ناهماهنگی‌های زیادی در بازی بازیکنان دیده می‌شود. من دیدار این تیم با شباب الاهلی امارات را از نزدیک مشاهده کردم و در آن بازی هم پرسپولیسی‌ها بسیار در خط دفاع ناهماهنگ بودند و شانس آورد که به جز ۵ گلی که دریافت کرد ۵ دیگر هم نخورد.

بزرگترین ضعف «اوسمار» برای هدایت پرسپولیس/ سپاهان اسیر الهلال شد!

او ادامه داد: این مشکل در هر ۳ دیدار اخیر پرسپولیس (۲ بازی دوستانه و یک بازی در لیگ) نمایانگر بود. هر شخصی که به عنوان نفر اول در کادر فنی پرسپولیس حضور دارد باید قدرت ارتباط با بازیکنان را داشته باشد تا بتواند این ناهماهنگی‌ها را از بین ببرد، نتیجه نگرفتن پرسپولیس باعث ایجاد حاشیه در این تیم خواهد شد و با توجه به تغییراتی که در کادر فنی این تیم رخ داد اعضای کادر فنی پرسپولیس باید هرچه سریع‌تر مشکلات تیم خود را رفع کنند.

کارشناس فوتبال افزود: به نظرم اگر یک مربی ایرانی با دانش فنی بالا به کادر فنی فعلی پرسپولیس اضافه شود خیلی می‌تواند کمک حال این تیم شود. من در اوسمار آن مدیریت قوی در تیم را ندیده‌ام و او بهتر است که به عنوان دستیار در کنار یک مربی ایرانی قوی حضور داشته باشد.

پیشکسوت پرسپولیس در خصوص بازیکنان جدید این تیم گفت: پرسپولیس خریدهای خوبی در نیم فصل داشته است و به جز عیسی آل کثیر که سابقه پوشیدن پیراهن پرسپولیس را دارد و به جو تیم آشناست، سایر بازیکنان نیاز به زمان دارند تا با سایر بازیکنان هماهنگ شوند.

الهلال برابر سپاهان بسیار حرفه‌ای عمل کرد

کلهر در رابطه با دیدار تیم‌های سپاهان و الهلال در دیدار رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۳ که با شکست ۳ بر یک نماینده ایران در اصفهان همراه شد، گفت: سپاهان در این بازی شروع خیلی خوبی داشت و نیمه اول فوق‌العاده بود و رامین رضائیان در جناح راست بسیار کارآمد بود. مُهره های کلیدی الهلال در این بازی بسیار تأثیرگذار بودند و در نیمه دوم کار تیمی بازیکنان الهلال خیلی خوب بود.

او ادامه داد: در حالی که جو ورزشگاه نقش جهان به سود سپاهان بود، اما بازیکنان الهلال بسیار با آرامش به بازی ادامه دادند و توانست از همین طریق بازی شکست خورده را با پیروزی به اتمام برساند. ۱۰ نفره شدن سپاهان باعث شد تا الهلالی ها تسلط بیشتری به بازی داشته باشند و ضد حملات سپاهان برای دستیابی به گل دوم بی ثمر بود.

بزرگترین ضعف «اوسمار» برای هدایت پرسپولیس/ سپاهان اسیر الهلال شد!

کلهر خاطر نشان کرد: این بازی دو نیمه متفاوت داشت و در نیمه اول بازی در اختیار سپاهان و در نیمه دوم بازی در اختیار الهلال بود. «الکساندر میتروویج» یک مهاجم کامل به حساب می‌آید و با اینکه موقعیت‌های زیادی نصیبش نشد اما توانست در گل دوم و سوم تیمش تأثیرگذار باشد. فوتبال ایران باید به سمت حرفه‌ای شدن برود و در این بازی سپاهان اسیر تجربه بالا و حرفه‌ای الهلال شد.

او تصریح کرد: افراد متخصص باید به بدنه فوتبال ایران اضافه شوند تا هم در بحث ملی و هم در بحث باشگاهی فوتبال ایران بتواند در میادین بین‌المللی نتایج خوبی را به دست آورد و امیدوارم هرچه سریع‌تر تصمیمات درستی در این خصوص اتخاذ شود.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی