چند نکته مهم از بازی استقلال-نفت مسجد سلیمان

استقلال در این فصل از لیگ توانست به حسرت طولانی مدت هواداران خود پایان دهد و بعد از 9 سال به قهرمانی رسید.

لینک کوتاه کپی شد

بازی با نفت مسجدسلیمان، روز جشن قهرمانی استقلال است و بازیکنان این تیم در مقابل چشم تماشاگران خود، جام قهرمانی را بالای سر می‌برند.

 به گزارش «شایانیوز» و به نقل از فوتبال360؛ نفت مسجدسلیمان هم با توجه به نتایج هفته گذشته، در لیگ ماندنی شد و این بازی از هر نظر تشریفاتی محسوب می‌شود. دغدغه اصلی استقلال در این بازی حفظ رکوردهای استثنایی خود در این فصل است که مهم ترین آن به پایان رساندن فصل بدون شکست است.

1- استقلال با 67 امتیاز تیم نخست جدول است و از 3 هفته مانده به پایان لیگ، این جایگاه را برای خود تضمین کرد. پیروزی در این بازی می‌تواند استقلال را تبدیل به نخستین تیم 70 امتیازی تاریخ لیگ برتر کند.

2- نفت مسجدسلیمان با 21 امتیاز در رده چهاردهم جدول جای دارد و با هر نتیجه‌ای رتبه این تیم در جدول تغییر نخواهد کرد. 21 امتیاز کمترین میزان امتیازی است که تیمی با آن موفق به بقا در لیگ برتر شده است.

3- استقلال در 6 هفته گذشته به 3 پیروزی و 3 تساوی دست یافته است. نفت مسجد سلیمان هم در این 6 هفته یک پیروزی، یک شکست و 4 تساوی داشته است. نفت مسجدسلیمان در 18 بازی قبلی خود تنها یک برد داشته است.

4- بر اساس آمار «متریکا»، استقلال بهترین تیم لیگ در نبردهای هوایی است و در تکل موفق، شوت،نرخ تبدیل شوت به گل جزو 3 تیم اول لیگ است. نفت مسجد سلیمان هم در مالکیت توپ، تعداد پاس، شوت، شوت در چارچوب، نرخ تبدیل شوت به گل و دریبل موفق یکی از 3 تیم ضیف لیگ است.

5- استقلال پس از قهرمانی به دنبال تاریخ‌سازی در این فصل از لیگ است. استقلال اگر این بازی هم نبازد تبدیل به اولین تیمی می‌شود که بدون شکست یک فصل از لیگ برتر را به پایان رسانده است. رکورددهای بیشترین امتیاز، بیشترین کلین‌شیت و کمترین گل‌خورده سایر رکوردهای است که انتظار استقلال می‌کشد.

6- نفت مسجدسلیمان در 9 مصاف با استقلال در لیگ برتر هیچ وقت به پیروزی نرسیده است و با 7 شکست برابر این تیم به هیچ تیمی بیشتر از این نباخته است. نفت مسجدسلیمان با زدن 5 گل ضعیف‌ترین خط حمله دیدارهای خارج از خانه لیگ را دارد.

7- تقابل‌های استقلال با نفت مسجدسلیمان اکثراً کم گل بوده و هیچ وقت بیشتر از 3 گل نداشته است. مهدی قایدی با 3 گل بهترین گلزن جدال استقلال با نفت مسجدسلیمان در تاریخ لیگ برتر است. امیرحسین حسین‌زاده که در دیدار رفت 2 گل به ثمر رساند فرصت رسیدن به قایدی را دارد.

8- مهدی مهدی‌پور با نمره 7.26 بهترین بازیکن استقلال و سومین بازیکن برتر این فصل از لیگ است. علی محسن‌زاده دروازه‌بان نفت مسجدسلیمان با نمره 6.88 بهترین بازیکن نفت مسجدسلیمان محسوب می‌شود. این دروازه‌بان رکورددار بیشترین کلین‌شیت در نفت مسجدسلیمان در ادوار لیگ برتر است.

9- سینا خادمپور تنها بازیکن نفت مسجدسلیمان است که سابقه بازی در استقلال را دارند. در ترکیب استقلال هم سعید مهری قبلاً شاگرد رضا مهاجری سرمربی نفت مسجدسلیمان بوده است.

10- یکی از چالش‌های استقلال در این مسابقه در اختیار نداشتن بازیکنان ملی‌پوش است و طبق توافق فرهاد مجیدی با سرمربی تیم ملی، 2 بازیکن از 5 بازیکن ملی‌پوش استقلال در این بازی می‌توانند بازی کنند. علاوه بر این روزبه چشمی مصدوم است و محمد دانشگر هم به دلیل محرومیت در این مسابقه حضور ندارد.

11- امیر سامان سلطانی داور این مسابقه خواهد بود. این دهمین قضاوت این قاضی در دومین فصل حضور در لیگ برتر است و برای اولین بار یک بازی در ورزشگاه آزادی را سوت خواهد زد. سلطانی سابقه قضاوت برای استقلال را ندارد ولی یک بازی برای نفت مسجدسلیمان سوت زده که در آن مسابقه نماینده خوزستان به پیروزی رسیده است.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی