|

خطر بزرگی که استقلال را تهدید می‌کند

استقلال در حالی تیمش را آماده فصل بیست و یکم لیگ برتر می‌کند که دگرگونی عجیبی در این تیم رخ داده.

لینک کوتاه کپی شد

استقلال در کنار یکی دو تیم دیگر لیگ برتری هر فصل مدعی عنوان قهرمانی است. با این حال این تیم از سال ۱۳۹۲ به این طرف که با امیر قلعه نویی جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر برد، هنوز توفیقی در تکرارش نداشته است. استقلالی‌ها امید زیادی داشتند که با روی کار آمدن فرهاد مجیدی به عنوان یکی از مربیان نسل جدید که به خوبی با جو باشگاه آشنا است به این ناکامی پایان دهند، ولی فصل پیش و یک دوره کوتاه قبل از آن که فرهاد مجیدی سکان هدایت آبی‌ها را به دست گرفت چنین خواسته‌ای برآورده نشد.

به گزارش«شایانیوز» به نقل از فرارو، امسال، اما برخلاف ۲ بار قبلی، فرهاد مجیدی از ابتدای فصل اردوی آماده سازی تیم را زیر نظر گرفته و خودش در نقل و انتقالات تاثیر مستقیم داشته است. او اگرچه تمایل داشت که شاکله تیمی قبلی اش حفظ شود، ولی با خروج چندین بازیکن استقلال، فرهاد مجیدی هم مجبور شد بازیکنان جایگزین را به این تیم بیاورد.

خطر پنهان در باشگاه استقلال

فرهاد مجیدی چندین مهره کلیدی از جمله مهدی قایدی، محمد نادری و مسعود ریگی را از دست داد و یکی دو تا مثل شیخ دیاباته را هم خودش رد کرد. با وجود اینکه به نظر می‌رسید او باید تلاش بیشتری برای حفظ بازیکنانش می‌کرد، ولی اختلاف با مدیریت وقت باشگاه چنین فرصتی را از او گرفت. البته که فرهاد هم در این مدت بیکار نبوده و بازیکنان جدیدی را برای استقلال به خدمت گرفته است. حال، اما این پرسش ذهن مخاطبان را درگیر کرده که آیا همین بازیکنان جدید تبدیل به پاشنه آشیل استقلال برای فصل پیش رو می‌شوند؟

استقلال با توجه به بازیکنان موجود در بازار، مهره‌های بدی را به خدمت نگرفته، ولی خطر پنهانی که این تیم را تهدید می‌کند، بر هم خوردن شاکله تیم است.

در واقع هواداران استقلال مدت‌ها است که یکی از دلایل سرنوشت ساز برای قهرمانی را حفظ بازیکنان مهم برای چندین سال می‌دانستند، ولی حالا فرهاد مجیدی خانه تکانی عجیبی را در استقلال (به اجبار) انجام داده است. قبل از ورود به مبحث نهایی، اما بهتر است بازیکنان جدیدی که به این تیم آمده اند، خیلی مختصر معرفی شوند: علیرضا رضایی (دروازه بان)، امیرحسین حسین زاده، عارف آقاسی، زبیر نیک نفس، محمد رضا آزادی، امین قاسمی نژاد، جعفر سلمانی و ابوالفضل جلالی ۸ بازیکنی بودند که خیلی سریع توسط فرهاد مجیدی برای استقلال خریداری شده اند.

به این موارد باید ۳ تا ۴ بازیکن دیگر هم اضافه شود! این تیم به تازگی یکی از ستاره‌های جوان سایپا یعنی امیرعلی صادقی را با عقد قراردادی سه ساله خریده است. به غیر از او، صحبت از جذب روزبه چشمی است و آنطور که سرپرست استقلال گفته این انتقال در مرحله نهایی شدن است. البته استقلالی‌ها همین یکی دو روز گذشته اعلام کرده اند ۲ یا ۳ بازیکن خارجی (!) هم به زودی به جمع این تیم اضافه می‌شود. حال اگر فرض بر جذب ۲ بازیکن خارجی هم باشد، استقلال دست کم ۱۲ بازیکن جدید برای فصل پیش رو خواهد داشت.

اکنون با مرور اسامی که به این تیم آمده اند می‌شود به این نتیجه رسیده اند که ۹ نفر از این بازیکنان ادعای فیکس بودن یا توانایی فیکس بازی کردن را دارند. عارف آقاسی که به جای عارف غلامی مصدوم خریداری شده و قطعا در ترکیب است. زبیر نیک نفس هم که آمده تا جای مسعود ریگی را پر کند. امیر حسین حسین زاده هم که در دیدار با الهلال آن قدر خوب نشان داد که بعید است نیمکت نشین شود. جعفر سلمانی به عنوان بازیکنی ملی پوش خریداری شده و قطعا برای ترکیب اصلی می‌جنگد. ابوالفضل جلالی هم که جای خالی نادری را قرار است پر کند و قاسمی نژاد هم برای فراموش کردن قایدی – دیاباته به استقلال آمده است.

اگر روزبه چشمی جذب استقلال شود که قطعا در ترکیب اصلی به کار گرفته می‌شود و ۲ بازیکن خارجی استقلال هم که برای درمان معضلات این تیم می‌آیند و قاعدتا باید آن قدر با کیفیت باشند که به راحتی در ترکیب قرار بگیرند.

به این ترتیب فرهاد مجیدی برای فصل پیش رو خانه تکانی عجیبی در استقلال خواهد داشت به طوری که ۹۰ درصد ترکیب تیمش در مقایسه با فصل پیش تغییر خواهد کرد. حال، ناگفته پیداست که تا زمان هماهنگ شدن این ستاره ها، چه خطری ممکن است استقلال را در کورس با رقبای آماده و هماهنگ‌تر تهدید کند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه