|

چرا سوپرجام به تعویق افتاد؟

فدراسیون و سازمان لیگ، برای چهارمین سال متوالی در برگزاری به موقع سوپرجام ناکام بوده‌اند و این مسابقه، پیش از شروع لیگ برگزار نمی‌شود.

لینک کوتاه کپی شد

سوپرجام فوتبال ایران، رسما به تعویق افتاد و قرار نیست پیش از شروع لیگ برتر، پرسپولیس و فولاد روبروی هم قرار بگیرند. پرسپولیس که قبل از شروع لیگ بیست و یکم باید با الهلال بازی کند، اصرار زیادی به برگزاری این مسابقه داشت. آن‌ها می‌خواستند قبل از مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان، حداقل فرصت یک بازی رسمی داشته باشند. اتفاقی که نیفتاد و فدراسیون، اعلام کرد این مسابقه در ماه‌های آینده و در تاریخی نامشخص، برگزار خواهد شد.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از فوتبال 360، سهیل مهدی، رییس کمیته مسابقات سازمان لیگ گفته خطر مصدوم شدن بازیکنان علت این تصمیم بوده است: «ما باید می‌رفتیم هشتم و نهم مهرماه سوپرجام را برگزار می‌کردیم اما سرمربی محترم تیم ملی با توجه به دو بازی حساس تیم ملی، نگرانی داشت که هر کدام از 4 ملی پوش پرسپولیس و فولاد دچار آسیب دیدگی شود. سوپرجام یک بازی سنگین است و سرمربی نمی‌تواند تیمش را با 50 درصد توان به زمین بفرستد و باتوجه به اینکه تیمها در فصل بدنسازی بودند و اگر خدایی نکرده مصدوم می‌شدند، به خط قرمز ما یعنی تیم ملی آسیب وارد می‌شد. به همین خاطر ما این بازی را معوقه کردیم تا تیم ملی بدون استرس بازی را برگزار کند.»

پرسپولیس و فولاد، در آخرین بازی تیم ملی مقابل عراق فقط یک بازیکن در ترکیب ایران داشتند. سایر بازیکنان دو تیم، حتی یک دقیقه فرصت بازی پیدا نکردند. با این حال، سازمان لیگ اعلام کرده خطر مصدومیت ملی‌پوشان دو تیم، باعث شده این بازی به تعویق بیفتد. سوپرجام فوتبال ایران در 4 فصل اخیر، هیچوقت در زمان مناسب آن برگزار نشده است. سال 97، استقلال که در اردوی ترکیه بود حاضر نشد برای این مسابقه به ایران برگردد و با حکم کمیته انضباطی، 3-0 شکست خورد.

سال 98، قهرمانی پرسپولیس در هر دو جام باعث شد سازمان لیگ برای برگزار نکردن این بازی بهانه داشته باشد و جام را به پرسپولیس بدهد. سال 99، پرسپولیس و تراکتور برای تعویق مسابقه توافق کردند و سازمان لیگ هم پذیرفت. سوپرجام، خرداد سال 1400 و نزدیک به هفته‌های پایانی لیگ برگزار شد. این فصل که پرسپولیس اصرار به برگزاری بازی داشت هم سازمان لیگ، آن را به تعویق انداخت. جامی که فدراسیون، سال‌هاست علاقه و توانی برای برگزاری به موقع آن ندارد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه