|

رصد بازار

قیمت طلا 18 عیار و انواع سکه امروز سه شنبه 19 اسفند 99

قیمت طلا 18 عیار و انواع سکه امروز سه شنبه 19 اسفند 99 چند است؟

لینک کوتاه کپی شد

قیمت انواع طلا و سکه امروز سه شنبه 19 اسفند 99 امروز چند است؟ در این مطلب به بررسی قیمت طلا هجده عیار ، سکه ، نیم سکه ، ربع سکه ، سکه امامی و بهار آزادی می پردازیم. اگر برای شما سوال است که از قمیت طلا و قیمت سکه امروز مطلع شوید، در ادامه با ما همراه باشید. همانطور که می دانید سرمایه گذاری در بازار طلا و سکه در ایران نیز مانند بسیاری از کشور های دنیا رواج دارد.

به همین دلیل بسیاری از افراد وجود دارند که به صورت روزانه و هفتگی قیمت انواع سکه در بازار و طلا 18 عیار را چک می کنند. در این مقاله قصد داریم به بررسی قیمت طلا هجده عیار و انواع سکه طرح قدیم و جدید ( امامی و بهار آزادی ) امروز سه شنبه 19 اسفند 99 می پردازیم. بنابراین اگر شما از دسته افرادی هستید که قیمت طلا و سکه برای شما اهمیت دارد، در ادامه این مقاله برای اطلاع از قیمت طلا و سکه امروز سه شنبه 19 اسفند 99 با ما همراه باشید.


آخرین اخبار طلا و سکه را اینجا بخوانید.


قیمت طلا 18 عیار امروز سه شنبه 19 اسفند 99

قیمت طلا 18 عیار امروز سه شنبه 19 اسفند ماه 99 برابر با 1012281 تومان می باشدروز گذشته قیمت طلای 18 عیار در هر گرم هم یک میلیون و 12 هزار . 973 تومان می باشد. قیمت طلا و سکه طرح جدید در روز گذشته نسبت به روز کاری قبل با کاهش همراه شده است؛ سکه طی روزهای گذشته از کانال 12 میلیونی عقب نشینی کرده و به کانال 10 میلیونی بازگشت؛ از جمله دلایل اصلی نوسان در بازار طلا و سکه تغییرات قیمتی در طلای جهانی و دلار است؛ قیمت ارز در بازار تهران تحت تأثیر خبرهای سیاسی است. در جدول زیر قیمت طلا 18 عیار امروز سه شنبه 19 اسفند ماه 99 ارائه شده است.

قیمت سکه امروز سه شنبه 19 اسفند 99

قیمت سکه در ایران متاثر از اخبار سیاسی و اقتصادی تغییرات زیادی را متحمل می شود. قیمت سکه امامی یا سکه طرح جدید امروز سه شنبه 19 اسفند 99 با قیمت سکه طرح قدیم یا سکه تمام بهار آزادی امروز سه شنبه 19 اسفند 99 تفاوت دارد. در جدول زیر قیمت طلا 18 عیار و سکه ، قیمت هر اونس طلا جهانی ، قیمت نیم سکه ، قیمت ربع سکه امروز سه شنبه 19 اسفند 99 خدمت شما عزیزان ارائه شده است.

نوع قیمت (تومان)
سکه تمام طرح جدید  10,550,000
سکه تمام طرح قدیم  10,050,000
نیم سکه 6,300,000
ربع سکه 3,980,000
سکه گرمی 2,350,000
طلای 18 عیار 1,012,281
اونس طلا  1690/06 $

پیشنهاد می شود:  

پیش بینی قیمت طلا امروز سه شنبه 19 اسفند 99

در قسمت های قبلی این مقاله به بررسی قیمت لحظه ای طلا 18 عیار و انواع سکه امروز سه شنبه 19 اسفند ماه 99 پرداختیم. اما پیش بینی ها از روند قیمت طلا و سکه برای امروز سه شنبه 19 اسفند 99 چیست؟  

نادر بذرافشان، دبیر اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: قیمت سکه و طلا در هفته گذشته روند خوبی را طی کرده است. شروع واکسیناسیون در دنیا تاثیر خوبی بر اقتصاد دنیا داشته و اگر رویداد سیاسی اقتصادی خاصی رقم نخورد قیمت سکه و طلا تا پایان سال افزایش پیدا نمی‌کند.

در شرایطی که دلار روز نسبتا آرامی داشت، برخی از فعالان، رشد قیمت سکه را به انتظارات افزایشی نسبت دادند که برخی از معامله‌گران برای طلای جهانی داشتند؛ برخی از سکه بازان اعتقاد دارند، طلای جهانی هفته جاری را با افزایش قیمت آغاز خواهد کرد و در روز یکشنبه به استقبال این اتفاق رفتند.

این انتظار در حالی در میان برخی معامله ‌گران داخلی وجود دارد که شماری از کارشناسان بازارهای جهانی معتقدند با تصویب بسته کمک‌های مالی بایدن چشم‌انداز اقتصادی آمریکا مثبت تر شده است. گروه اخیر رشد قیمت طلا در میان مدت را محتمل نمی‌دانند. با این حال، عده‌ای از معامله‌ گران داخلی باور دارند طلا در واکنش به تصویب بسته یاد شده افزایشی خواهد شد. به نظر می‌رسد بازار سکه دیدگاه گروه دوم را جدی گرفت.

با وجود اینکه برخی از معامله‌ گران سکه نسبت به افزایش این فلز گرانب ها خوش ‌بین هستند، برخی از فعالان اعتقاد دارند که قیمت دلار به کاهش خود ادامه خواهد داد و در نتیجه بهای فلز گرانبهای داخلی را تحت فشار قرار خواهد داد. این گروه از کاهشی‌های بازار ارز روی آزاد شدن دارایی‌های ارزی بلوکه شده ایران تکیه می‌ کنند.

طلای جهانی 10 دلار ارزان شد

 با تقویت دلار قیمت طلا از کمترین رقم 9 ماه گذشته که هفته پیش ثبت شد، فاصله گرفته است اما بالا ماندن ارزش سود اوراق خزانه داری آمریکا همچنان از جذابیت طلا می کاهد. هر اونس طلا در بازارهای جهانی با 9.71 دلار کاهش 1690.93 دلار فروخته شد. طلا هفته گذشته به 1686.40 دلار در هر اونس رسیده بود که کمترین رقم از 8 ژوئن به شمار می رود.

ارزش دلار به بالاترین رقم در 3 ماه گذشته رسید درحالی ارزش اوراق 10 ساله خزانه داری آمریکا در نزدیکی بالاترین رقم یک سال گذشته، بالا ماند.ماگارت یانگ، استراتژیست بازار گفت: تورم به علت افزایش قیمت نفت و فلزات پایه قطعا بالا می رود و مقداری از پول های بسته کمک مالی ممکن است به عنوان پشتوانه ای در برابر تورم به صورت سرمایه گذاری وارد صندوق های سرمایه گذاری با پشتوانه طلا شود.

قیمت طلا در ساعات اولیه معاملات به دنبال حمله موشکی و پهپادی یمنی ها به تاسیسات نفتی عربستان در روز یک شنبه تقویت شد. ذخایر گلدتراست، بزرگ ترین صندوق سرمایه گذاری با پشتوانه طلا در روز جمعه به کمترین در 10 ماه گذشته رسید.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها