|

هوندا

(عکس) خوشامد بگویید به مینی ون 2022 هوندا "Step WGN"

مینی ون جدید هوندا، همچنان ظاهر عجیب نسل های قبلی را حفظ کرده است اما در داخل کابین، ترکیبی از زیبایی و کارآمدی بالا را شاهد خواهید بود.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- اگر از طرفداران هوندا هستید اما دلتان می خواهد که یک مینی ون را دراختیار داشته باشید باید بگوییم که متاسفانه در خارج از بازار ژاپن تنها گزینه ی انتخابی شما Odyssey می باشد اما اگر در ژاپن هستید هوندا گزینه های بیشتری را برای شما روی میز می گذارد که یکی از آنها Step WGN می باشد.

say-hello-to-the-2022-honda-step-wgn-and-all-its-boxy-goodness-5

و حالا به تازگی نیز این شرکت قدرتمند ژاپنی از یک نسل جدید رونمایی کرده است. Step WGN 2022 سه تریم متفاوت خواهد داشت که با نام های اسپادا، ایر و پریمیوم تفکیک می شوند. محصول جدید هوندا همچنان مانند بسیاری از مدل های هم رده ی گذشته ی خود ظاهری جعبه ای و صاف دارد که مثل همیشه از نظر بصری کمی عجیب به نظر می رسد.

say-hello-to-the-2022-honda-step-wgn-and-all-its-boxy-goodness-6

متاسفانه WGN جدید یکی از ویژگی های بسیار جالب خود را که در حقیقت همان در عقب سه تیکه ی معروف می باشد، از دست داده است. مدل 2022 به طراحی ساده و مینیمال تک درب که به سمت بالا باز می شود اکتفا کرده است در حالیکه نسخه ی  قبلی یک جفت در نامتقارن داشت که به سمت بیرون باز می شد و در صورت نیاز می توانستید آن را به عنوان یک درب و به سمت بالا باز نمایید.

say-hello-to-the-2022-honda-step-wgn-and-all-its-boxy-goodness

در مورد طراحی کلی بدنه ی این خودرو نیز باید بگوییم که Step WGN جدید طویل تر، عریض تر و همچنین بلند تر شده است؛ همچنین این طور که به نظر می رسد هوندا تلاش کرده است که ظاهری مینیمال با زاویه های عمودی بیشتر و خطوط کمتر را برای خودروی جدید خود به همراه بیاورد.

say-hello-to-the-2022-honda-step-wgn-and-all-its-boxy-goodness-13

اما نقطه ی عطف Step WGN جدید، فضای داخلی آن می باشد. بلند تر شدن بدنه ی خودرو باعث شده است که در داخل ون نیز فضای کافی حتا برای افراد بلند قامت وجود داشته باشد تا بتوانند از سواری خود با آرامش لذت ببرند  از طرف دیگر به لطف بدنه ی بزرگ خودرو، پنجره هایی بزرگ بر روی خودرو نصب شده اند که داخل خودرو را روشن تر و دلپذیر تر می کند. اما قسمت جلوی خودرو و داشبورد آن همچنان طراحی ساده و صاف بدنه هوندا را نمایان می کند و البته همان طور که از یک خودروی سال 2022 انتظار می رود، Step WGN نیز از تنظیمات و امکانت دیجیتالی بالایی برخوردار می باشد.

say-hello-to-the-2022-honda-step-wgn-and-all-its-boxy-goodness-11

ردیف دوم این خودرو نیز دو صندلی، درست مانند صندلی های ردیف اول را در اختیار دارد که می توان آن ها را در چهار جهت (جلو، عقب، چپ و راست) حرکت داد و تنظیم نمود. هوندا می گوید این ویژگی اجازه می دهد تا یکی از صندلی های ردیف دوم بتواند به جلو نزدیک تر باشد تا والدین بتوانند راحت تر به کودک خود دسترسی داشته باشند؛ به علاوه یک ویژگی جالب دیگر در ارتباط با صندلی های ردیف دوم وجود دارد و آن این است که می توان آن ها را به همراه صندلی های ردیف سوم کاملا خواباند تا در کنار هم یک تخت را تشکیل دهند.

say-hello-to-the-2022-honda-step-wgn-and-all-its-boxy-goodness-12

متاسفانه تا به این لحظه هوندا اطلاعاتی در رابطه با پیشرانه ی این خودرو فاش نکرده است اما شایعاتی شنیده می شود مبنی بر اینکه به احتمال بسیار زیاد Step WGN در دو نسخه هیبریدی و غیر هیبریدی عرضه خواهد شد. مطمئنا نسخه ی هیبریدی این خودرو از جدید ترین سیستم محرک هیبریدی e-HEV هوندا برخوردار خواهد بود و به احتمال زیاد دارای انتخابگر دنده دکمه ای نیز می باشد، در حالی که ما حدس می زنیم مدل غیر هیبریدی از یک اهرم معمولی استفاده خواهد کرد.

say-hello-to-the-2022-honda-step-wgn-and-all-its-boxy-goodness-2

در ارتباط با فرمان نیز باید بگوییم که احتمال بسیار کمی وجود دارد که هوندا نسخه فرمان چپ این خودرو را نیز تولید کند به طور کلی ما حدس می زنیم که این خودرو مانند دیگر هم رده های خود تنها در بازار ژاپن به فروش خواهد رسید با این وجود دلیل نمی شود که از بررسی این خودروی فوق العاده دست بکشیم و آن را تحسین نکنیم.

say-hello-to-the-2022-honda-step-wgn-and-all-its-boxy-goodness-3

در ادامه ویدئو هوندا Step WGN 2022 را مشاهده می کنیم که توسط Thunder Gears در یوتیوب به اشتراک گذاشته شده است:

برای اطلاع از به‌روزترین اخبار خودرو و تکنولوژی صفحه عصر تکنولوژی ما را دنبال کنید.

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی