|

(ویدیو) لحظه خودسوزی هولناک امین کیانپور معلم اصفهانی جلو دادگاه

امین کیانپور معلم اصفهانی جلو دادگاه خودش را آتش زد و درگذشت

لینک کوتاه کپی شد
2

طی روزهای گذشته، مدیر یکی از دبیرستان‌های اصفهان، مقابل ساختمان دادگستری این شهر خودسوزی کرده و همه را در بهت و حیرت فروبرده است.

امین کیانپور، مدیر دبیرستان نجفی یک در ناحیه پنج آموزش و پرورش اصفهان، مدت‌ها درگیر پرونده شکایت برای باز پس گیری آپارتمانی بوده که مالک، آن را به دو نفر فروخته بوده است. او پس از مدت‌ها رفت و آمد به دادگاه، اعلام کرده بوده که اگر حقش را به او ندهند خودش را مقابل ساختمان دادگستری آتش می زند و وقتی دادگاه حق را به خریدار اول داده، تهدید خود را عملی کرده است.

لحظه خودسوزی معلم اصفهانی

به روایت شاهدان عینی، این معلم ریاضی که مدیر یکی از دبیرستان‌های اصفهان هم بود، روز یکشنبه ششم تیرماه، درست جلوی ساختمان دادگستری کل استان اصفهان در خیابان نیکبخت، ظرف بنزینی را روی سر خود خالی کرده و تلاش رهگذران برای خاموش کردن آتشی که مسئلۀ حل نشدۀ زندگی او در آن می سوخته، به جایی نرسیده است.

تلاش ایسنا برای گفتگو با دادستان اصفهان دربارۀ جزئیات این حادثه تا این لحظه بی نتیجه بوده و یکی از همکاران امین کیانپور، بی اینکه بخواهد نامش فاش شود، در گفت و گو با ایسنا اظهار می‌کند: با آقای کیانپور از سال ها قبل دوست و همکار بودم. حدودا ۴۳ ساله و بسیار با اخلاق و باهوش بود. به این دلیل که در تدریس مهارت زیادی داشت معمولا کلاس‌های فوق العاده مدرسه را به او می سپردیم.

E49rULPXwAYKKHZ

او می گوید: همکارم چند سال قبل با همۀ دارایی خود، آپارتمانی را در خیابان رباط سوم خریده بود و بعدا متوجه شدیم مالک این آپارتمان آن را به دو نفر فروخته است. آقای کیانپور مدت‌ها پیگیر حل و فصل این مشکل بود تا اینکه قاضی رأی داد ملک متعلق به خریدار اول است و برای او حکم تخلیه صادر کرد.

این معلم دبیرستان تصریح می کند: شنیدم که روز قبل از حادثه همکارم به نمازخانۀ دادگستری رفته و به قاضی گفته اگر این خانه را از من بگیرید خودم را جلوی دادگاه به آتش می کشم. همۀ ما از اینکه او چنین کاری را انجام داده در بهت و حیرتیم و آن را باور نکرده ایم.

او تاکید می کند که آقای کیانپور سابقۀ برخورد عصبی و رفتار غیر معمول و پیش بینی نشده نداشته و بسیار آرام و فهمیده بوده است. توانایی او در تدریس درس ریاضی نیز تا حدی بوده که همۀ مدارس درخواست داشته اند با او همکاری کنند.  

به گفتۀ همکار این مدیر مدرسه و معلم ریاضی، از دست دادن حاصل ۲۰ سال کار و تلاش معلمی برای این فرد زحمت کش که تمام وقتش را با کار و تدریس پر کرده بود قابل تحمل نبوده است.

این مدیر مدرسه، با بیان اینکه از جرئیات روز حادثه اطلاع زیادی ندارد، ادامه می دهد: هنوز نخواسته ام به خاطر شرایط بسیار بدی که خانوادۀ همکارم دارند با آنها صحبت کنم.  

او می گوید: در این وضعیت اقتصادی فرهنگیان شرایط بسیار سختی دارند. معاون پرورشی مدرسۀ ما با ۲۶ سال سابقۀ معلمی هنوز مستأجر است و صاحبخانه از او ۳۰۰ میلیون تومان رهن خواسته است. مگر درآمد یک معلم چقدر است؟ وقتی با این شرایط، فردی صاحب خانه می شود اما یکباره به او می گویند که خانه متعلق به دیگری است و باید آن را تخلیه کنی چه حالی به او دست می دهد؟ به هر حال امیدوارم دیگر شاهد تکرار این ماجراها نباشیم.

 • ناشناس ارسالی در

  اینم از عدل و عدالت که سینه چاک میدهند
  و دزدیا بیشتر شده و آخر و عاقبت معلمی

 • علی ارسالی در

  وقتی به هر دری میزنی و زندگی نمیچرخه آدم واقعا درمونده میشه.
  خداوند رحمتشون کنه.
  اون قاضی و اون دادگاه و اون نامردی که خونه رو به چند نفر فروخته و بانیان وضع الان کشور که خیلیا رو دزد کرده رو خدا لعنت کنه.
  اقا معلم غمگینمون کردی.
  فاتحه یادمون نره دوستان.

 • خهه ارسالی در

  خدا ، رحمتش کنه ، طفلک

 • ناشناس ارسالی در

  تف به ذات پلید مقامات دزد و مفتخور و نجومی بگیر که ملت و کشور را به روز سیاه انداختن،،،انتقام مردم نزدیکه

 • ناشناس ارسالی در

  خاک تو سرت مملکت

 • ناشناس ارسالی در

  این کامل نیست یک خونه خرید ناکامل کامل کرده ۴ سال بعد از دادگاه حکمه تخلیه میاد خونه رو به ۲ نفر فروخته شده حتی به رئیس جمهور رئیسی میگه رئیسی نامه میمونه برای صرف نظر کردن از قاضی اما قاضی درخواست دورمی ندازه بعد می گه اینجا خیریه نیست کمکت کنیم روز بعد به خانمش میگه می ره مدرسه ولی جلوی قوه قضائیه بنزین رو میریزه رو سرش بعد خودش رو آتیش می زنه تا صداشو گوش کنن و بیش از ۲۰۰ میلیون وام گرفته توخانه رو کامل کن وبخاطر ۴ سال که نشته باید ۳ ملیارد پول بده این واقعیت من همکارام اونجا بودن ومن هم داخل مراسم خاکسپاری بودم•


 • رقیه ارسالی در

  آخه این چه کاریه هرچقدر هم خسته شده بودن باید به خاطر بچه هاشون اینکارو نمیکردن
  الان چی شد خونه رو پس دادن مثلا جز اینکه جونشون جونیشون رو از دست دادن و بچه هاو خانوادشون رو یه عمر داغدار کردن
  خدا صبر بده به خانوادشون

 • رضا ارسالی در

  یعنی اگه یک انتزاده تیغ تودستش رفته بود صداوسیما وروزنامه ها وخبرگزاری ها خودشون وجرمیدادن امایه معلم بدبخت ازجفای عدالت مرد اب به اب تکون نخورد افسوس وصدافسوس

 • ناشناس ارسالی در

  اقای قاضی چرا رسیدگی به پرونده این معلم زحمت کش وظیفتون را انجام ندادید خدا شاهد در قبال این انسان زحمت کش یک معلم فداکار مسئول هستید
  وقتی کار از کار میگذره میگین انشاءالله دیگه شاهد چنین قضیه ای نباشیم ،،،،شماها مسئولین

 • ناشناس ارسالی در

  خیلی متاثر شدم ،،،منم به نوبه خودم به خانواده دلسوخته ازعمق وجودم تسلیت عرض میکنم روحشون قرین رحمت،،،ازتون خواهش می کنم فاتحه یادتون نره

 • هادی ارسالی در

  واقعا دلم سوخت جاش تو بهشت باشه...این خودکشی سخت واقعا.جای او باشی زحمت ی عمر..واقعا دردناک تسلیت

 • بهرام ارسالی در

  باسلام خدمت هموطنان حالا اون فروشنده بی وجدان و اون آقای قاضی برند زندگی کنند فروشنده که معلومه اصلا خدا را نمیشناخته اما روی سخنم با شما قاضی محترم است اگه عکس اون دبیر محترم رابه یه بچه ده ساله نشون بدبد تائید میکنه که محاله آن خدا بیامرز تو زندگیش یه دروغ کوچک گفته باشه من در حیرتم که چگونه شما که بر مسند قضاوت نشسته اید چگونه ایشان را ازحق قانونی خودشان محروم کردید عین این بلا را معاون بی وجدان بانک ملت شعبه ....ان دوسال پیش سر من آورد الان با خانواده ام بخاطر ازدست دادن خانه ام آواره کوچه وخیابان شده ایم منتظر ازدواج وسروسامان گرفتن تک فرزندم هستم تا پس از آن همین کار را بکنم

 • بنده خدا ارسالی در

  خداجای حق نشسته خیلیابایدجواب این اتفاقات روبدند

 • ناشناس ارسالی در

  انا لله وانا الیه راجعون روحت شاد معلم عزیز همیشه حق پایمال شد خدا لعنت کنه باعث وبانی کسی که تو را به این روزها رسوند این روزها اگه پول نداشته باشیم تو این مملکت جایی نداریم خانواده عزیز داغدار ما مردم ستمدیده در غم شما شریکیم

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها