|

شگفتی های حیات وحش؛ دیدن جنگ دلخراش کفتار و سگ های وحشی خیلی خیلی دل می خواد!

در ویدیو امروز حیات وحش ما سگ های وحشی رو می بینید که به جنگ کفتار های بی رحم میروند.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- احتمالا اگر از افرادی نباشید که روحیه لطیفی دارند، حیات‌ وحش یکی از مضوعات جذاب برای شما می تواند باشد. بزرگترین کمپانی های مستند سازی هر ساله بودجه بسیار زیادی را در حوزه حیات وحش خرج می کنند تا لحظه هایی را ثبت کنند که قلب شما را به طپش بیاندازد. از روی زمین گرفته تا در آب های عمیق، جانوران با انواع روش های مختلف تلاش می کنند نسل خودشان را در طبیعت باقی بگذارد و به حکمرانی خود ادامه دهند. ویدیو امروز حیات وحش ما رو از دست ندید، چون ثانیه های عجیبی را برای شما می آفریند.

کفتار ها موجوداتی هستند که به صورت گروهی شکار و تغذیه می کنند. غذای آن ها بیشتر از شکار و لاشه خوری تشکیل می شود. آن ها جثه کوچکی دارند اما دندان های قوی و برنده ای دارند که باعث می شود تا به راحتی بتواند شکار خود را از پا در بیاورد. سیستم گوارشی این حیوان به انقدر قوی است که به راحتی می تواند تمامی اجزاء شکار اعم از پوست، استخوان، احشاء داخلی، سم ها، دندان ها و شاخ ها را هضم کند.

سگ وحشی آفریقایی تنها سگ‌سانی است که 4 انگشت در پایش دارد (دیگر سگ سانان 5 انگشت دارند). جمجمه این حیوانات مانند جمجمه کفتار است و فکی بزرگ دارد که آنها را گوشتخوارتر از دیگر سگ‌سانان می‌ کند. وزن این جانوران 18 تا 36 کیلوگرم است و ارتفاع قد آنها تا شانه 60 تا 80 سانتی‌متر است.

این سگ های وحشی آفریقایی اول به سراغ شکار پستانداران بزرگ مثل گراز و گونه های مختلف شاخ داران می رود و رژیم غذایی خود را با خوردن جوندگان، مارمولک ها، پرندگان و حشرات تکمیل می کند.  البته این حیوان به شکار گیاهخواران بسیار بزرگ تری مانند کل یال دار که به علت بیماری یا جراحت آسیب پذیر شده اند نیز شهرت دارد.

اگر به اتفاقات خارق العاده ای که در طبیعت و در میان حیوانات رخ میدهد علاقه دارید صفحه حیات وحش ما را دنبال کنید.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی