|

مدرک تحصیلی 7 نامزد ریاست جمهوری چیست؟

بررسی مدارک تحصیلی 7 نامزد انتخابات ریاست جمهوری

لینک کوتاه کپی شد

مدرک تحصیلی سید ابراهیم رئیسی در شرایطی توسط مهرعلیزاده مورد خدشه قرار گرفت که بلافاصله رسانه ها مدرک دکترای فقه و حقوق او را منتشر کردند. پس از آن تحصیلات زاکانی توسط همتی زیر سوال رفت. همچنین همتی مدرک تحصیلی محسن رضایی را نیز محصول فشار او به دانشگاه خواند. به همین بهانه در این مطلب مدرک تحصیلی نامزدهای مختلف را بررسی می کنیم.

مدرک تحصیلی سید ابراهیم رئیسی

 تحصیلات حوزوی

- حوزه‌ علمیه مشهد، دوره مقدمات، درمدرسه نواب و مدرسه آیت الله موسوی نژاد

- حوزه‌ علمیه قم، سطوح متوسطه و عالیه، درمحضر حضرات آیات مروی، فاضل هرندی، موسوی تهرانی، دوزدوزانی، ستوده، خزعلی، طاهری خرم آبادی و محقق داماد، تفسیر قرآن نزد آیت الله مشکینی و ایت الله خزعلی، فلسفه در محضر حضرات آیات احمد بهشتی، شهید مطهری و نهج البلاغه در محضر آیت الله العظمی نوری همدانی

- حوزه‌ علمیه تهران، خارج فقه و اصول، در محضر آیات عظام سید محمد حسن مرعشی شوشتری، سید محمود هاشمی شاهرودی، آقا مجتبی تهرانی و مقام معظم رهبری مدظله العالی

15167017

تحصیلات دانشگاهی

مدرسه (دانشگاه) عالی شهید مطهری، کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
- مدرسه (دانشگاه) عالی شهید مطهری، دکترای فقه و حقوق خصوصی
(پذیرش سال ۱۳۸۰ با قبولی در کنکور و در نهایت فارغ التحصیل با دفاع از رساله‌ی دکتری باعنوان تعارض اصل و ظاهر در فقه و حقوق)

سید ابراهیم رئیسی در حوزة علمیه قم، اصول فقه را نزد آیت الله مروی، لمعتین را نزد آیت‌الله فاضل هرندی، رسائل را نزد آیت‌الله موسوی تهرانی، مکاسب محرمه را نزد آیت الله دوزدوزانی، کتاب البیع مکاسب را نزد آیت‌الله خزعلی، خیارات مکاسب را نزد آیت الله ستوده و آیت‌الله طاهری خرم‌آبادی و کفایه را نزد آیت‌الله سید علی محقق داماد، تفسیر قرآن کریم را نزد آیت الله مشکینی و آیت الله خزعلی، شرح منظومه و فلسفه را نزد آیت‌الله احمد بهشتی و یک دوره شناخت را نزد آیت الله مطهری و نهج البلاغه را نزد آیت الله نوری همدانی آموخت.

وی درس خارج اصول را نزد آیت ‌الله سید محمدحسن مرعشی شوشتری و آیت‌ الله هاشمی شاهرودی و خارج فقه را نزد آیت ‌الله آقا مجتبی تهرانی و آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انفلاب تلمذ کرده و با اتمام دوره سطح حوزه توانست به دوره کارشناسی ارشد رشته حقوق خصوصی راه یافته و پس از دفاع از پایان نامه خویش با عنوان «ارث بلا وارث» در سال ۱۳۸۰ با قبولی در کنکور دکترای مدرسه عالی شهید مطهری در رشته فقه و حقوق خصوصی ادامه تحصیل دهد.

سید ابراهیم رئیسی با تکمیل تحقیقات خود در رشته فقه و حقوق، موفق به اخذ مدرک عالی ترین سطح حوزه (سطح چهار) شد و در نهایت رساله دکترای خود را با عنوان «تعارض اصل و ظاهر در فقه و حقوق» دفاع کرد. و با اخذ نمره ممتاز به درجه دکترای فقه و حقوق نائل شد.

پایان نامه دکتری آقای رئیسی با محقق داماد بود و با نمره 20 پذیرفته شد.

مدرک تحصیلی محسن رضایی

محسن رضایی در سال ۱۳۵۳ پس از قبولی در رشته مهندسی مکانیک دانشگاه علم و صنعت به تهران آمد و در پی مبارزات ضد رژیم پهلوی درس را رها کرد.

رضایی پس از برقراری صلح، ضمن تغییر رشته از مهندسی مکانیک به اقتصاد، مقطع کارشناسی را در دانشگاه تهران گذراند.

سپس وی به تکمیل تحصیلات خود در مقطع دکتری اقتصاد دانشگاه تهران، اقدام کرد و رسالۀ دکتری وی که در سال ۱۳۷۹ نگاشته شده، در قالب یک کتاب منتشر شده است.

مدرک تحصیلی علیرضا زاکانی

علیرضا زاکانی پس از پایان جنگ، مدرک تحصیلی خود در رشته دستیاری کودکان را اخذ کرد و سپس در رشته پزشکی هسته‌ای، تخصص گرفت.

مدرک تحصیلی عبدالناصر همتی

عبدالناصر همتی سال ۵۸ دوره کارشناسی علوم اقتصادی را در دانشگاه تهران به پایان رساند و در همان دانشگاه سال ۶۶ کارشناسی ارشد خود را دریافت کرد و درجه دکترای اقتصاد خود را در سال ۱۳۷۲ از دانشگاه تهران اخذ و رساله خود را با حضور در دانشگاه لندن تکمیل کرد و به اتمام رساند.

مدرک تحصیلی محسن مهرعلیزده

محسن مهرعلیزاده در سال ۱۳۵۳ وارد دانشگاه تبریز شد و در ۱۳۵۷ لیسانس مهندسی مکانیک را از این دانشگاه اخذ کرد و بلافاصله بعد از پایان کارشناسی، توانست در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه تبریز قبول شود و پس از آن دکتری خود را در رشته مدیریت مالی از دانشگاه تهران گرفت وی همچنین دارای مدرک دکتری اقتصاد مهندسی از دانشگاه تیلبرگ است.

مدرک تحصیلی قاضی زاده هاشمی

قاضی زاده هاشمی دارای مدرک تحصیلی دکتری پزشکی و متخصص جراحی گوش و حلق و بینی است.

مدرک تحصیلی سعید جلیلی

سعید جلیلی تحصیلات ابتدایی تا دانشگاه را در مشهد و تحصیلات دانشگاهی خود را تا مقطع دکتری معارف اسلامی علوم سیاسی از دانشگاه امام صادق (ع) به پایان رسانده و در دانشگاه امام صادق (ع) به تدریس «دیپلماسی پیامبر(ص) » می‌پردازد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها