|

چیدمان اصولی کابینت / چجوری مثل حرفه ای ها کابینت ها رو بچینی و فضا رو سه برابر کنی

اگر اصول چیدمان کابینت رو بدونی، می تونی با بهره بردن از همه فضاها، بهترین استفاده رو ببری. اینجا این اصول ساده اما مهم رو بهت میگیم.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- نظم بخشیدن به خونه و مخصوصا آشپزخونه که وقت زیادی رو توش صرف می کنی یکی از مهم ترین کارهای هر خانم خونه ست. اینکه همه چیز سر جای خودش باشه و بهترین استفاده رو از فضایی که در اختیار داری، ببری موضوع مهمیه که به حوصله و خلاقیت نیاز داره. اینکه وقت بذاری و با کمی جستجو، نکات و ترفندهای هر قسمت از خونه داری رو متوجه بشی، کمکت میکنه تا کارها رو با صرف وقت و انرژی کمتر انجام بدی و همیشه هم خونه ای مرتب و تمیز داشته باشی.

کابینت ها یکی از فضاهای عالی هر آشپزخونه برای قرار دادن وسایل خیلی متنوع و زیاده. اگر اصول چیدمان کابینت رو بدونی می تونی با بهره بردن از همه فضاها، بهترین استفاده رو ببری و دسترسی راحتی به وسایل مورد نیازت داشته باشی ضمن اینکه میتونی به مدت بیشتری، مرتب نگهشون داری. توی این مطلب اصول و ترفندهای چیدمان کابینت ها رو بهت آموزش میدیم. تا پایان همراه ما باش.

chideman-kabinet-4

ظروف دم دستی رو از بقیه جدا کن

همه خانم های خونه، ظروف و وسایلی دارن که به اونا «دم دستی» میگن؛ یعنی چیزهایی که استفاده روزمره دارن و هر روز و یا روزی چند بار مورد استفاده قرار می گیرن. این ظرف ها و وسیله ها رو در کابینت ها و کشوهایی که دسترسی راحتی بهشون هست، قرار بده و بقیه وسایل و ظروف رو در کابینت های بالاتر و دورتر بذار تا از شلوغ شدن فضای کابینت ها جلوگیری کنی.

chideman-kabinet-6

کشوهای بزرگ مخصوص قابلمه ها

اگر در کابینت های آشپزخونه خودت کشوهای پهن و بزرگ داری بهتره اونها رو به چیدن قابلمه ها در کنار هم اختصاص بدی. بیرون اومدن کشو و دسترسی راحت به تمام فضای اون بهت این امکان رو میده تا بدون جابجا کردن همه قابلمه ها، دسترسی راحتی بهشون داشته باشی. می تونی درهای قابلمه ها رو در یک سبد داخل کشو قرار بدی یا استند مخصوص در قابلمه رو روی درهای کابینت نصب کنی.

قابلمه هایی که کمتر استفاده میشه رو هم در کابینت های بالا و قسمت هایی که دور از دسترس تر هستن، قرار بده تا مزاحمت ایجاد نکنن.

chideman-kabinet-2

از اکسسوری های کابینت کمک بگیر

اگه سری به بازار بزنی با انواع نظم دهنده ها و اکسسوری ها برای تفکیک کابینت ها و استفاده بهینه از فضای اونها مواجه میشی که کار افراد رو خیلی راحت تر از قبل کردن و امکان استفاده بهتر از فضای کابینت ها رو بهت میدن.

با انتخاب هوشمندانه اکسسوری های کابینت میتونی نظم خیلی خوبی به فضایی که در اختیار داری، بدی. مثلا از نظم دهنده های کشو برای مرتب کردن قاشق، چنگال و وسایل اینچنینی میتونی استفاده کنی. قفسه های فلزی هم برای تفکیک کردن ظروف و قابلمه ها بسیار مناسب و کاربردی هستن.

chideman-kabinet-3

مواد شوینده داخل کابینت زیر سینک

حتما میدونی که مواد شوینده به علت خاصیت شیمیایی و بوی مخصوصی که دارن باید کاملا جدا از ظروف و دیگر وسایل آشپزخونه نگهداری بشن. اگر جای مناسبی خارج از آشپزخونه برای اونها نداری، بهتره کابینت زیر سینک رو به قرار دادن مواد و محلول های شوینده اختصاص بدی. جدا کننده و قفسه های مخصوص این کار هم توی بازار وجود داره که فضای کابینت زیر سینک رو برای استفاده بهتر تفکیک میکنه.

chideman-kabinet-1

هر چند وقت یکبار کابینت ها رو مرتب کن

استفاده زیاد از کابینت ها و تنوع بالای وسایل و مواد غذایی که داخل اونها قرار میگیره، این نیاز رو به وجود میاره تا یه روتین برای تمیز و مرتب کردن اون ها داشته باشی.

بسته به تعداد نفرات خانواده و میزان استفاده از کابینت ها زمان حدودی رو مشخص کن و کابینت ها رو مرتب کن این کار باعث میشه تا این فضاها همیشه مرتب باشن و دسترسی راحتی به وسایل و ظروف مورد نیازت داشته باشی. ضمنا در وقت و انرژیت هم صرفه جویی میشه.

chideman-kabinet-5

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

دنیای سلبریتی ها

عصر تکنولوژی

نیازمندی‌ها