|

ایده‌های چیدمان مبلو باقی وسایل در پذیرایی مربع / دکوراسیونی امروزی و مدرن

اگر خونه ای دارید که پذیرایی مربع شکل داره و نمیدونید چطور میشه دیزاینش کرد، پس حتما با این مطلب همراه باشید که ایده هایی جذاب داره.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- دکوراسیون منزل برای همه افراد اهمیت داره. به خصوص اینکه یک بانوی ایرانی باشید که دیگه مهم بودن این مسئله چندین برابر خواهد شد چرا که شما در عمق ذات و خلق و خوی خود یک ایرانی تجمل گرا رو دارید که از اجدادش قصرهای مجلل و دیزاین های فاخر دیده و حالا ناخودآگاه به این سمت و سو کشیده میشه. سبک معماری سنتی ایرانی به شکلی هست شکلی هستن که چنین مطلبی رو میطلبه و اگر شما کمی تا قسمتی به مکان های دیدنی قدیمی سر زده باشید، احتمالا با دیدن مدل های پر نقش و نگار معماری ایرانی آشنا شدین و ماهیت صحبت ما رو متوجه خواهید شد.

اما بگذریم و برسیم در ابعاد کوچیکتر یعنی خونه زندگی خودمون. خیلی از خونه ها دیگه فرم مربعی به خود گرفتن و خب از اونجایی که آپارتمان ها متراژ کمی دارن و کوچیک هستن، بیشتر به شکل مربعی طراحی و ساخته می شوند. چیدمان پذیرایی یکی از چالش های ایرانی هستش که خب شاید برامون پیش بیاد دچار سردرگمی بشیم ندونیم چی رو کجا بزاریم و دقیقا باید چه کنیم و در واقع بهترین استفاده از فضامون چجوریه. اما اصولیاتی وجود دارن که میتونن بهمون کمک کنن و در این مطلب قراره با نمونه هایی از این سبک چیدمان آشنا بشیم. پس اگر با چنین مشکلی مواجه هستید اصلا نگران نباشید و همراه ما بمونید.

چیدمان منزل مربعی شکل

اول نقطه کانونی پذیرایی مربع رو پیدا کن؛ خونت پرتی نداره

اولین موضوعی که باید بهش دقت کنیم اینه که ما فضای زیادی نداریم و اونچه که در اختیارمون هستش رو باید به خوبی و بهینه ازش استفاده کنیم. فضاهای مربع به دلیل مدل خاصی که دارن خب دارای تقارن خوبی هستن و به همین دلیل میتونن به راحتی این امکان رو بهمون بدن که از هر گوشه‌شون به راحتی استفاده کنیم و به پرتی قابل توجهی بر نخوریم. برای چیدمان پذیرایی ۵۰ متری، اولین قدم اینه که نقاط اصلی مثل محل قرارگیری تلویزیون، مبل‌ها و میز ناهارخوری رو تعیین کنیم. مثلا به‌عنوان نقطه کانونی فضا در نظر گرفته میشه و باید در محلی قرار بگیره که از هر زاویه‌ خیلی راحت قابل مشاهده باشه.

چیدمان منزل مربعی شکل

چیدمان منزل مربعی شکل

این مدلی تلویزیون و مبلمان بچین شب نشینی عالی میشه

محل قرارگیری تلویزیون در منزل اونقدری پر اهمیت هست که تا به حال چندین بار در این رابطه صحبت کرده ایم، اما در اینجا به شکل مختصر مفید باید بگیم که بهترین مکان برای نشستن تلویزیون و میزش اون دیواری هستش که دیوار روبروش پنجره و یا در نداره. چرا که در این صورت نور به صفحه تلویزیون نمیتابه و تماشا راحته. معمولا دیوار های مقابل و یا کنار درب ورودی بهترین گزینه ها هستن. در چنین صورتی مبلمان میتون به شکل ال و یا مربعی در اطراف تلویزیون چیده بشن تا محیطی گرم و دوستانه برای استراحت و دورهم نشینی ایجاد بشه.

چیدمان منزل مربعی شکل

چیدمان منزل مربعی شکل

سبک چیدمان چند منظوره مبلمان و میز ناهارخوری

چیدمان مبل و میز ناهار خوری نیز از دست وسیله های مهم در پذیرایی مربع محسوب میشه که خب نباید یادتون بره اگر فضای مربعی شکل پذیرایی شما کوچیک هستش باید از مبل جثه کوچیک استفاده کنید میز ناهارخوری رو در گوشه ای از فضاتون منتقل کنید تا مزاحم رفت و آمد افراد نشه.

چیدمان منزل مربعی شکل

میز های تاشو و یا جمع شونده نیز گزینه های ایده آلی هستند که در فضای مربع خیلی به کار میان. اما خب اگر فضاتون بزرگتره میتونید میز ناهارخوری رو مرکز فضا بگذارید مبل رو اطراف و یا کنارش قرار بدید تا فضایی چند منظوره داشته باشید. 

چیدمان منزل مربعی شکل

چیدمان منزل مربعی شکل

چیدمان دو دست مبلمان در پذیرایی مربع

چیدمان پذیرایی مربع با دو دست مبل ممکنه که کم شما رو به چالش بندازه، اما با کمی خلاقیت می‌توان این مسئله رو هم حل کرد. برای این مدل از چیدمان، میتونید یه دست مبل رو در کنار تلویزیون و دست دیگر رو در مقابل اونها قرار بدید تا فضایی متعادل و هماهنگ طراحی بشه. همچنین میتونید از مبلمان مدولار استفاده کرده که امکان تغییر و تنظیم چیدمان رو به شما هدیه بده.

چیدمان منزل مربعی شکل

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

دنیای سلبریتی ها

عصر تکنولوژی

نیازمندی‌ها