|

مهاجرت به جمهوری چک / کشوری که کرونا رو توش خرج میکنن ولی نه از نوع ویروسش!

مهاجرت به جمهوری چک میتونه از راه زیادی انجام بشه که آسون ترین اون ها ازدواج هست و مقرون به صرفه ترینشون هم مهاجرت تحصیلی به این کشوره.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- این روزا خیلی از افراد علاقمند به مهاجرت به کشورهای خارجی هستن چرا که معتقد هستن که پیشرفت و موفقیتشون توی این موضوع خلاصه شده و وابسته به رفتن هست و جالبه که برای این هدف هم یه عالمه زحمت میکشن و اذیت میشن که شاید یه شخص سوم که از دور ببینه با خودش بگه که اصلا نمیارزه و اون فرد رو درک نکنه که چرا داره این همه تلاش میکنه ولی خب در هر حال هر کسی برای زندگی خودش اولویت هایی داره شما هم اگر در حال حاضر دارید این مقاله رو میخونید احتمالا به مهاجرت به جمهوری چک فک کردید و یا صرفا علاقمند هستید که بیشتر راجبه این موضوع اطلاعات داشته باشید.

در خصوص مهاجرت به جمهوری چک باید یه سری اطلاعات کلی بهتون بدیم؛ پایتخت این کشور شهر زیبای پراگ هست و واقع شده در اروپای مرکزیه. شاید براتون جالب باشه که بدونید نظام سیاسی حاکم بر این کشور دموکراسی نیابتی هست. زبان رسمی خودش رو داره یعنی چکی و واحد پولش هم کرونا هست. جمعیت این کشور بیشتر از ده میلیون نفر هست و جالبه که هیچ راه ارتباطی به دریا نداره چرا که دور تا دور با کشورهای مختلفی مثل آلمان، لهستان و اسلواکی احاطه شده . یه موضوعی که راجبه مردم این کشور وجود داره این هست دین اکثریتی وجود نداره! حالا در ادامه بیشتر راجبه راه های مهاجرت به جمهوری چک براتون خواهیم گفت.

مهاجرت به جمهوری چک

 مهاجرت به جمهوری چک از طریق کار

شما میتونید برای مهاجرت به جمهوری چک از طریق اشتغال در این کشور اقدام کنید. اما احتمالا گفتن این موضوع لازم نیست که این مسیر میتونه کمی تا قسمتی سخت باشه چرا که شما خارج از اتحادیه ی اروپا هستید و برای این که بتونید در این کشور کار داشته باشید و مجوز اقامت دریافت کنید باید از یه کارفرمایه مجاز و معتبر اهل این کشور دعوت به کار بشید که البته همین موضوع خودش داستان داره و فرد کارفرما باید آگهی نیازمندی خودش رو به فرد متخصص رو به مدت سه ماه تو کشور خودش یعنی چک اعلام کنه و در صورت پیدا نشدن کیس مناسب برای استخدام در این شغل میره برای مرحله بعد.

حالا مرحله ی بعد چیه؟ آگهی کردن در کل اتحادیه اروپا باز هم به مدت سه ماه و در صورتی که بعد از گذشت این مدت زمان باز هم فرد مورد نظر برای شغل موجود پیدا نشد حالا کارفرما مجاز هست که اقدام به جذب نیروی کار از کشوهای خارج از اتحادیه ی اروپا کنه که در این صورت شانس شما بالا میره، کارفرما باید حقوق در نظر گرفته شده برای نیروی کار مورد نظرش و سمت اون رو کامل ثبت کنه و چرا که باید یه حداقل حقوق مدنظر اداره ی مهاجرت این کشور رو دریافت کنید تا اجازه ی اقامت بهتون داده بشه.

پروسه ای که طول میکشه تا پرونده ی شما برای اجازه ی اقامت بررسی بشه و بهتون ویزای کار داده بهش دو الا نه ماهه هست و بعد از این زمان در صورت موافقت با ویزای شما در صورتی که برای پنج سال توی این کشور زندگی کنید و مالیاتتون رو پرداخت کنید میتونید برای دریافت اقامت دائم و تابعیت این کشور اقدام کنید. 

مهاجرت به جمهوری چک

مهاجرت به جمهوری چک از طریق تحصیل

در حال حاضر موسسات بسیاری در این کشور وجود داره که هر ساله تعداد زیادی دانشجوی بین المللی جذب میکنه و امکان تحصیل به زبان انگلیسی هم در دانشگاه های این کشور فراهم هست و همچنین دوره های زبان آلمانی و فرانسوی هم برگزار میشه. چک رو میشه در بین دیگر کشورهای اروپایی از لحاظ هزینه های تحصیل بسیار مقرون به صرفه دونست و دقیقا یکی از دلایلی که خیلی ها برای مهاجرت تحصیلی به این کشور علاقمند میشن همین هزینه های کم و حتی رایگان بودن تحصیلات تکمیلی توی دانشگاه های سراسری و دولتی چک برای همه ی دانشجوها هست.

یکی از موضوعاتی که در خصوص تحصیل دانشجوهای بین المللی در این کشور وجود داره این هست که ملیت دانشجو بسیار مهم هست مثلا در صورتی که فردی شهروند کشورهای اتحادیه ی اروپا و یا سوئیس باشه برای تحصیل در این کشور نیازی به دریافت ویزای تحصیلی نخواهد داشت و کافیه که کارت شناسایی معتبر ارائه کنه و برای سایر دانشجوهای بین المللی دوره های کوتاه تحصیلی کمتر از نود روز هم وجود داره ولی در صورت اقامت بیشتر از نود روز باید ویزای بلند مدت چک رو اخذ کنن.

این نکته رو هم اضاغه کنیم که بعضی از دانشگاه های این کشور برای پذیرش دانشجوهاشون آزمون وردوی برگزار میکنن که شامل یه آزمون کتبی و یه مصاحبه ی شفاهی هست.

مهاجرت به جمهوری چک

مهاجرت به جمهوری چک از طریق ازدواج

مسلما آشکار هست که اخذ اقامت جمهوری چک از طریق ازدواج راحت ترین و آسون ترین راه هست و یه فرد خارجی میتونه با خانوم و یا آقایی که دارای اقامت دائمی و یا شهروندی این کشور هست ازدواج کنه و اقامت این کشور رو به دست بیاره. البته که در همون ابتدای امر به فرد خارجی اقامت دائم تعلق نمیگیره و یه اقامت موقت بهش اهدا میشه و بعد از این که دو سال از اقامت فرد بگذره در صورتی که تمام شرایط اولیه ی ازدواج پا برجا باشه میتونه اقامت دائمی چک رو دریافت کنه.

البته که در این زمان شخص موظف به رعایت تمام شرایط و قوانین مربوط به یه شهروند هست و در صورت دریافت هر نوع اقامتی که به واسطه ی ازدواج بهش داده میشه میتونه مثل مابقی شهروندان از مزایایی مثل بهداشت، آموزش و حق کار و... بهره مند بشه. برای این که ازدواج با یه فرد مقیم چک اثبات بشه باید مدارک زیر ارائه بشه:

  • پاسپورت دارای اعتبار
  • عکس پاسپورتی
  • ارائه مدرک نشان دهنده تمکن مالی
  • آدرس و مدرکی دال بر سکونت و زندگی در چک
  • عدم سوء سابقه کیفری
  • ارائه سند ازدواج

مهاجرت به جمهوری چک

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی