|

سبک نئوکلاسیک در طراحی خانه چیست؟

نئوکلاسیک پر طرفدار ترین سبک طراحی داخلی؛ اینجوری باید خونه رو خوشگل کردااا!

neoclassical home interior design

اگه از سادگی چیدمان مدرن خوشت نمیاد اما هزینه سبک کلاسیک هم خیلی بالاست باید بری سراغ طراحی به سبک نئوکلاسیک که فوق العاده زیباست.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- این روز ها مردم بیشتر از قبل به طراحی داخلی و چیدمان بر پایه یک سبک اهمیت میدهند مثل سبک مینیمال یا مدرن و همچنین سبک بوهمین که حتا در استایل کردن هم این روز ها بسیار مورد استقبال واقع شده است؛ و اما یکی دیگر از سبک های بسیار محبوبی که به خصوص در کشور  ما بسیار طرفدار پیدا کرده است و به آن رجوع می شود نئوکلاسیک می باشد چون ما ایرانی ها به طرز غیر قابل انکاری به معماری کلاسیک عناصر آن گرایش داریم و این سبک نیز نمایی بسیار جذاب اما مدرن از آن را ارائه میدهد.

سبک نئوکلاسیک در طراحی خانه چیستسبک نئوکلاسیک در طراحی خانه چیست

طراحی داخلی به سبک نئوکلاسیک چیست؟

نئوکلاسیک به طور کلی ریشه در قرن هجدهم میلادی دارد، در این دوران نویسندگان، هنرمندان و فلاسفه به اصول و سنت های کلاسیک رو برگردانند و دوباره به احیای آن ها پرداختند چرا که آن ها می خواستند از خرافه های گذشته دور شوند و به سمت مدرنیته پیش روند اما با حفظ سنت ها. در نتیجه این تغییرات، در بحث طراحی داخلی نیز تزئینات و تجملات بیش از حد جای خود را تزئینات کم تر و ظریف تر، حفظ تقارن و جزئیات تزئینی اندک مانند ستون و قرنیز دادند. به عبارت دیگر وجود گچبری ها و ستون های تزئینی حس سنتی و کلاسیک بودن را القا می کند اما سادگی و تقارن موجود در فضا آن را با دوره معاصر همگون میسازد.

سبک نئوکلاسیک در طراحی خانه چیستسبک نئوکلاسیک در طراحی خانه چیست

سبک نئوکلاسیک چه ویژگی هایی دارد؟

در وهله اول آنچه که احتمالا توجه شما را به خود جلب می کند شباهت های سبک نئوکلاسیک با سبک مدرن می باشد که بسیار طبیعی است، در حقیقت تفاوت اصلی ای که بین این دو سبک وجود دارد به استفاده بیش تر از المان های مینیمالیستی در سبک مدرن می باشد.

ویژگی های شاخص نئوکلاسیک:

  • تمرکز بر روی استفاده از خطوط افقی و عمودی
  • استفاده از آثار هنری ای که قدیمی نمی شوند
  • استفاده از عناصر تزئینی و رعایت چیدمان متقارن
  • استفاده از جزئیات معماری کلاسیک مانند سقف های بلند و ستون های گچبری شده
  • استفاده از آینه های بزرگ
  • پنجره های متعدد که نور را به خانه وارد می کنند

سبک نئوکلاسیک در طراحی خانه چیست

به چه المان هایی در سبک نئوکلاسیک باید توجه داشت؟

پالت رنگی مناسب انتخاب کن

برای چیدمان در این سبک پالت رنگی خنثی به همراه آبی، طوسی کم رنگ، سبز، زرد و همچنین سفید و رنگ های نود مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال گاها برای ایجاد بعد در فضا و یا جلب توجه بر روی یک سری تزئینات خاص از رنگ های تیره تر مانند نقره ای، طلایی و مشکی نیز استفاده می شود؛ که نتیجه این ترکیبات ظاهری بسیار لوکس و درجه یک خواهد بود.

به پرده ها توجه ویژه داشته باشید

همان طور که قبل تر هم اشاره کردیم نور طبیعی و به طبع آن پنجره های بند و متعدد در فضای نئوکلاسیک بسیار پر اهمیت است بنابراین خودتان حدس میزنید که توجه به پرده ها تا چه اندازه مهم است. پرده های بلند و گران قیمت که توجه ها را به خود جلب می کنند و باعث ایجاد جذابیت بصری بالا در فضا می شوند. توجه داشته باشید که اصولی تر است که از پرده های بلند و سر تا سری با جنس های نظیر مخمل، ابریشم و حتا ابریشم مصنوعی استفاده نمایید.

سبک نئوکلاسیک در طراحی خانه چیست

در تجملگرایی زیاده روی نکنید

به گزارش شایانیوز، اگرچه سبک نئوکلاسیک به تجملات توجه ویژه ای دارد اما باید در نظر داشته باشید که نئوکلاسیک طرفدار اعتدال است به همین خاطر هم نباید زیاده روی کنید تا بتوانید فضایی آرام و تسکین دهنده ایجاد نمایید.

آیا شما این سبک زیبا را برای طراحی و چیدمان خانه خود می پسندید؟ نظرات و پیشنهاداتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

اگر دوست دارید یاد بگیرید که چجوری خونه تون رو خوشگل بچینید صفحه چیدمان خونه ما رو دنبال کنید.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی